• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مقام روس: توسعه روابط دوجانبه و منطقه ای تهران -مسکو ضرورت راهبردی است
  کد خبر : 1949789

  مقام روس: توسعه روابط دوجانبه و منطقه ای تهران -مسکو ضرورت راهبردی است

  مقام روس: توسعه روابط دوجانبه و منطقه ای تهران -مسکو ضرورت راهبردی استReviewed by on Dec 12Rating: کوروتچنکو سردبیر ماهنامه روسی دفاع ملی امروز (دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به همکاری های دو کشور اشاره کرد و افزود: تهران و مسکو در عرصه های امنیتی و سیاسی و مسائل منطقه خاورمیانه همکاری بسیار…

  مقام روس: توسعه روابط دوجانبه و منطقه ای تهران -مسکو ضرورت راهبردی استReviewed by on Dec 12Rating:

  کوروتچنکو سردبیر ماهنامه روسی دفاع ملی امروز (دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به همکاری های دو کشور اشاره کرد و افزود: تهران و مسکو در عرصه های امنیتی و سیاسی و مسائل منطقه خاورمیانه همکاری بسیار نزدیکی دارند.
  عضو شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه دو کشور برای توسعه همکاری های خود برنامه ریزی گسترده ای دارند، اظهار کرد: مقام های ایرانی و روسی در مسائل مختلف با یکدیگر رایزنی ها و دیدارهای منظمی انجام می دهند و سطح همکاری های دوجانبه در نتیجه این هماهنگی ها ارتقاء یافته است.
  کوروتچنکو که از کارشناسان نظامی و امنیتی برجسته روسیه است، تاکید کرد: در وهله اول ایران و روسیه در مورد فعالیت های تروریست ها در منطقه تبادل اطلاعات می کنند و طرف روسی از این همکاری های صادقانه و ارزشمند قدردان است.
  وی همچنین خاطرنشان کرد: زمانی که لازم بود، ایران به روسیه اجازه استفاده موقت از امکانات پایگاه نظامی همدان را داد که برای پرواز بمب افکن راهبردی توپولوف۲۲ و سرکوب تروریست ها در سوریه بکار گرفته شد و کمک موثری بود و امیدواریم اگر باز هم نیاز باشد، این همکاری تکرار شود.
  کوروتچنکو گفت: نکته مهم در همکاری های ایران و روسیه این است که تهران در امور منطقه ای و بین المللی مسئولانه رفتار و به ویژه با تروریست ها مبارزه موثر می کند.
  عضو شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه منافع امنیتی ایران و روسیه و جامعه جهانی با یکدیگر مطابقت می کند، اظهار کرد: دو کشور بر خلاف غربی ها به ویژه آمریکا که فقط تظاهر به مبارزه با تروریسم می کنند، علیه تروریسم رویکردهای صادقانه دارند.
  وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است مسکو با فشار واشنگتن سیاست های خود را در این زمینه تغییر دهد؟، اظهار کرد: فشارهای واشنگتن هیچ تاثیری ندارد، زیرا روسیه کشوری بزرگ، قدرتمند و با سیاست خارجی مستقل است و دولت باراک اوباما هم هیچ کاری نتوانست انجام دهد.
  کوروتچنکو در مورد وضعیت سوریه نیز گفت: در سوریه شاهد موفقیت های زیادی هستیم و ارتش این کشور در حال پیشروی است و روسیه از عملیات نظامی علیه گروههای تروریستی حمایت می کند.
  وی خاطرنشان کرد: روسیه به حلب هیچ حمله ای نمی کند و اقدام های خود را به کمک رسانی، ارسال محموله های انسانی و ارائه خدمات درمانی به مردم منطقه محدود کرده است.
  سردبیر ماهنامه روسی دفاع ملی ادامه داد: آمریکا و غرب در شرایط کنونی در سوریه بسیار زشت و فاجعه بار عمل می کنند که این مساله به ویژه با توجه به رفتارهای دوگانه غرب و حمایت از تروریست ها آزار دهنده و شرم آور است.
  مقام روس در پایان گفت که اگر آمریکا و غرب در سوریه با تروریست ها مبارزه می کردند، امروز شاهد چنین ورطه خطرناکی نبودیم و باید پذیرفت، حکومت اوباما کارنامه بسیار ضعیفی در مبارزه با تروریسم دارد و نشان داد هر زمانی بخواهد به وظایف خود برای مبارزه با این پدیده عمل نمی کند.
  اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.