• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » گلایه های تهیه کننده «گیرنده» از مالیات زیاد بر فیلمش
  کد خبر : 1949781

  گلایه های تهیه کننده «گیرنده» از مالیات زیاد بر فیلمش

  گلایه های تهیه کننده «گیرنده» از مالیات زیاد بر فیلمشReviewed by on Dec 12Rating:  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،محمد قهرمانی تهیه کننده فیلم گیرنده طی یادداشتی در شبکه های اجتماعی از مالیات زیاد بر این فیلم انتقاد کرد. متن یادداشت را در ادامه می خوانید: ۱-  خدا را شاکرم…

  گلایه های تهیه کننده «گیرنده» از مالیات زیاد بر فیلمشReviewed by on Dec 12Rating:

   به گزارش ایران ویج به نقل از گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،محمد قهرمانی تهیه کننده فیلم گیرنده طی یادداشتی در شبکه های اجتماعی از مالیات زیاد بر این فیلم انتقاد کرد.
  متن یادداشت را در ادامه می خوانید:

  ۱-  خدا را شاکرم که کارنامه هنری بنده در تولید آثار سینمایی شکارچی شنبه (پرویز طاهری)، فرشتگان قصاب (سهیل سلیمی)، موج سوم (آرش سجاد حسینی) خاک و آتش (مهدی صباغ زاده) و گیرنده (مهرداد غفارزاده) پیام حماسه و انقلاب و مقاومت را به جامعه منتقل نموده است.
  ۲-  خدا را شاهد می گیرم برای تولید این آثار دستمزدهای بسیار ناچیزی دریافت کرده ام که ذکر آن در مقابل دستمزدهایی که برخی همکاران دریافت می کنند، در باور نمی گنجد.
  ۳-  فیلم "گیرنده" را در سال ۹۰ با سرمایه مرکز مستند و سینمای تجری به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان تولید کردم که ۵۵۰ میلیون آن را از مرکز دریافت و مقداری را از طریق جذب حامی تأمین و به برخی از عوامل نیز بدهکارم.
  ۴-  ابتدای سال ۹۲ برگه مالیات بر درآمد برای تولید فیلم سینمایی "گیرنده" به مبلغ ۲۷ میلیون تومان به دستم رسید که ۱۱ میلیون تومان آن را طی شش مرحله مرکز مستند و سینما تجربی از پرداختی قرارداد کسر و به حساب دارایی واریز نموره بود.
  و با ارائه برگ معافیت مالیاتی هنرمندان از سازمان سینمایی در مراحل بعدی این کسورات صورت نگرفت و قرار شد مبالغ کسر شده (۱۱ میلیون تومان) را از دارایی عودت نمایند.
  ۵-  مراجعه پی در پی بنده به مرکز مالیاتی، هیأت بدوی و هیأت تجدید نظر طی سه سال بی ثمر بود و مرغ یک پا داشت و مبنای دوستان دارایی بر این بود که مودی صداقت ندارد!
  ۶-  سال گذشته شکایت به شورای عالی مالیاتی بردم شاید توجهی بشود که تا این تاریخ نوبت رسیدگی آن نرسیده است.
  ۷-  علی ایحال ماه گذشته از طرف اداره کل امور مالیاتی مرکز تهران، اقدام به بستن حساب بانکی کرده و موجودی ناچیز را ضبط نمود!
  ۸-  نامه ای به رئیس این مرکز مالیاتی نوشته و تقاضا کردم تا صدور رأی شورای عالی مالیاتی حکم را متوقف کنند. پاسخ قائم مقام این مرکز جالب بود که حتی وزیر هم نمی تواند این حکم را متوقف نماید!؟ و بزودی نیز ممنوع الخروج خواهم شد.
  ۹-  جالب است بدانید برای مبلغ بدهی حدود ۲۷ میلیون تومان در ابلاغ نهایی رأی ۲۹ میلیون تومان، سود – بخوانید ربا – در نظر گرفته شده است و بدهی به ۵۶ میلیون تومان افزایش یافته است!

  نگارش این دادنامه با این هدف که شاید مسئولان و متولیات امور دارایی و همچنین امور سینمایی برای رفع معضلات مالیاتی هنرمندان فکری بنمایند و رسیدگی لازم را به عمل آورند. شاید بنده هم مشمول این فکر و رسیدگی شدم و از این مخمصه رهایی یابم.

  محمد قهرمانی
  تهیه کننده سینما

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.