• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » پیگیری راه‌اندازی بانک نشاء در بخش پیرسلمان اسدآباد
  کد خبر : 1949775

  پیگیری راه‌اندازی بانک نشاء در بخش پیرسلمان اسدآباد

  پیگیری راه‌اندازی بانک نشاء در بخش پیرسلمان اسدآبادReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، سقراط بیرنگ در نشست دهیاران، رؤسای شوراهای اسلامی و عمده‌کاران بخش کشاورزی پیرسلمان اظهار کرد: در برنامه‌های جهادکشاورزی شهرستان قصد بر آن داریم راه‌اندازی و ایجاد بانک نشاء را برای کشاورزان در بخش پیرسلمان پیگیری…

  پیگیری راه‌اندازی بانک نشاء در بخش پیرسلمان اسدآبادReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، سقراط بیرنگ در نشست دهیاران، رؤسای شوراهای اسلامی و عمده‌کاران بخش کشاورزی پیرسلمان اظهار کرد: در برنامه‌های جهادکشاورزی شهرستان قصد بر آن داریم راه‌اندازی و ایجاد بانک نشاء را برای کشاورزان در بخش پیرسلمان پیگیری کنیم.

  وی گفت: در همین راستا پیگیری خواهیم کرد تا مرکز تحقیقات لک‌لک در قالب قرارداد به یک شرکت خصوصی و یا فرد متقاضی به عنوان اجاره و امانی برای راه‌اندازی بانک نشاء تحویل داده شود.

  بیرنگ تصریح کرد: در بانک نشاء بذرهای موردنظر از جمله گوجه‌فرنگی، ذرت و چغندرقند کشت و به نشاء تبدیل خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد: کشاورزان اسدآبادی به راحتی بدون کشت بذر از طریق بانک، نشاء محصول موردنظر خود را خریداری کرده و در اراضی کشاورزی خود کشت خواهند کرد.

  بیرنگ دوره زودرس محصول و مصرف کم و بهینه آب را از مزیت‌های این امر دانست و افزود: در حال حاضر در شهرستان اسدآباد کشت گوجه‌فرنگی در بحث نشاء مرسوم‌تر است.

  بخشدار پیرسلمان هم در ادامه با بیان اینکه بخش پیرسلمان با زمین‌های مستعد قطب کشت چغندرقند شهرستان است، خاطرنشان کرد: بیش از ٧٠ درصد از چغندرقند شهرستان اسدآباد در بخش پیرسلمان تولید می‌شود.

  یزدان آزرمی با تأکید بر استفاده بهینه از منابع آبی در بخش پیرسلمان گفت: کشاورزان با استفاده از روش‌های آبیاری نوین و نیز کشت‌های جایگزین به جای کشت‌های آب‌بر می‌توانند در امر مصرف بهینه از سفره‌های زیرزمینی و منابع آبی نقش بسزایی داشته باشند.

  وی در ادامه با تأکید بر بیمه محصولات کشاورزی نیز اظهار کرد: کشاورزان بخش پیرسلمان بیش از گذشته نسبت به بیمه محصولات کشاورزی خود اهمیت دهند.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.