• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » مسؤولان دست جوانان را بگیرند/جوانان به سمت تولید حرکت کنند
  کد خبر : 1949753

  مسؤولان دست جوانان را بگیرند/جوانان به سمت تولید حرکت کنند

  مسؤولان دست جوانان را بگیرند/جوانان به سمت تولید حرکت کنندReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زیرکوه نیوز،شهرستان زیرکوه یکی از شهرستانهای محروم و مرزی در استان خراسان جنوبی است که به دلیل خشک سالی های پی درپی و عدم وجود کارگاههای…

  مسؤولان دست جوانان را بگیرند/جوانان به سمت تولید حرکت کنندReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زیرکوه نیوز،شهرستان زیرکوه یکی از شهرستانهای محروم و مرزی در استان خراسان جنوبی است که به دلیل خشک سالی های پی درپی و عدم وجود کارگاههای اقتصادی در این شهرستان بسیاری از جوانان این شهرستان در سالهای اخیر راه شهر ها را در پیش گرفته اند به طوری که جمعیت اکثر روستاهای شهرستان جمعیت میانسال به بالاست.

  در این میان جوانانی نیز هستند که پس از سالها کارگری در شهرهای بزرگ به این نتیجه رسیده اند که هیاهوی شهرنشینی و کارکردن در شهرهای بزرگ سرابی بیش نیست و دوباره راه وطن رادرپیش گرفته اند.

  حمیدرضا مهوری یکی از جوانان کارآفرین زیرکوه است که بیش از ده سال از عمر خود را در یکی از کارگاههای صنعتی مشهد گذرانده است و اکنون پس از سالها دوباره به زادگاه خود برگشته و اقدام به راه اندازی کارگاهی کوچک اما کارآمد کرده است.

  مصاحبه ما را با این جوان کارآفرین بخوانید:

  وی در گفتگو با خبرنگار ما اینگونه گفت:حمیدرضا مهوری هستم از اهالی روستای بقرایی شهرستان زیرکوه که حدود ۱۲ سال در کارخانه کاشی و سرامیک در مشهد مقدس مشغول کار بوده ام و بعد از ۱۲ سال کارگری به این نتیجه رسیدم که با کارگری در شهر نمی توان امرار معاش کرد و دوباره به شهرستان زیرکوه برگشتم و پس از گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه مدت اقدام به راه اندازی کارگاه تولیدی پلاستیک نمودم.

  مهوری خاطرنشان کرد:برای راه اندازی این کارگاه حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که نیمی از این مبلغ از طریق وام و مابقی به صورت شخصی هزینه شده است.

  وی از درآمد خود در این واحد تولیدی راضی است و می گوید:درآمد خوبی دارم وعلاوه برآن  کارکردن در این محل  و در راه تولیداز کارگری برای مردم در شهرها بسیار بهتر است.

  این جوان کارآفرین ادامه داد:توصیه من به جوانان و همشهری های خودم که در شهرها مشغول کار هستند این است که در راه کارهای تولیدی قدم بردارند و اگر در همین شهر خودمان اقدام به راه اندازی کارگاههای کوچک کنند علاوه برکمک به اقتصاد و اشتغال در شهرستان درآمد خوبی هم نصیبشان می شود.

  مهوری با بیان اینکه در این کارگاه تولیدی در حال حاضر سه نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند، تصریح کرد:در این کارگاه تولیدی ،پلاستیک نایلکس در سایزهای مختلف،پلاستیک شناژ،پلاستیک گلدانی و پلاستیک زباله رستورانی و بیمارستانی تولید می شود.

  به گفته وی محصولات این کارگاه علاوه بر پوشش بازار شهرستان به شهرستانهای بیرجند،قاین،درمیان وگناباد صادر می شود.

  وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد مشکلات جوانان ،مسائل مالی است،خاطرنشان کرد:اگر نهادهای دولتی از جوانان شهرستان حمایت کنند،جوانان می توانند با حمایت هایی نظیر دریافت وام کم بهره،برخورداری از امتیاز برق و آب ارزان قیمت و غیره به راه اندازی کارگاه های تولیدی اقدام نمایند.

  زمین های شهرک صنعتی زیرکوه به قیمت بیرجند واگذار می شود

  مهوری با بیان اینکه مکان حال حاضر این کارگاه استیجاری است،گفت:زمین های شهرک صنعتی زیرکوه بسیار بالا و با قیمت شهرستانی مثل بیرجند برابری می کند بنابراین از لحاظ اقتصادی حضور در شهرک صنعتی مقرون به صرفه نیست.

  وی با بیان اینکه کارکردن با یک دستگاه زیاد صرفه اقتصادی ندارد،تاکیدکرد:به فکر توسعه این واحد تولیدی هستیم و امیدواریم در این راه مسؤولان حمایت کنند چون هر چه دستگاه بیشتری داشته باشیم و تولید انبوه تر باشدفروش محصولات با سود کمتر هم صرفه اقتصادی خواهد داشت.

  مسؤولان دست جوانان را بگیرند

  این جوان کارآفرین گفت:انتظار ما از مسؤولان این است که در این راه سخت گیری نکنند و دست جوانان را بگیرند تا جوانان به سمت کارهای تولیدی حرکت کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.