• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هرگونه حرکت روشنگرانه باید به دور از هیاهو و جنجال باشد
  کد خبر : 1949743

  هرگونه حرکت روشنگرانه باید به دور از هیاهو و جنجال باشد

  هرگونه حرکت روشنگرانه باید به دور از هیاهو و جنجال باشدReviewed by on Dec 12Rating: اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید   بهلولی، مسئول واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، بیان داشت: رسالت روشنگری وظیفه مشترک همه ماست چه دانشجو و چه غیر دانشجو؛ که البته وظیفه دانشجو در این برهه…

  هرگونه حرکت روشنگرانه باید به دور از هیاهو و جنجال باشدReviewed by on Dec 12Rating:

  اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

   

  بهلولی، مسئول واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، بیان داشت: رسالت روشنگری وظیفه مشترک همه ماست چه دانشجو و چه غیر دانشجو؛ که البته وظیفه دانشجو در این برهه حساس بسیار سنگین تر است. امام خامنه‌ای(مدظله العالی) درباره روشنگری چنین می‌فرمایند: من با حرکت روشنگرانه؛ تبیین مستدل و منطقی در مقابل تفکر غلط مخالفتی ندارم؛اما نباید این تفکر غلط را نیز تابلو کرد تا همه از آن مطلع شوند.

   

  وی افزود: هرگونه حرکت روشنگرانه باید به دور از هیاهو و جنجال باشد؛ زیرا جنجال حرف منطقی را هم خراب می کند و این حرف خط بطلانی است بر صحبت های کسانی است که دانشگاه را جولانگاه سیاسی و دانشجو را با یک بازیگر سیاسی اشتباه می گیرند و فقط در انتخابات و موقعیت های سیاسی از او استفاده می کنند.

   

  این فعال دانشجویی تصریح کرد: پس لازم است که یک حرکت منطقی با هدف تبیین و روشنگری با پرهیز از حاشیه و ایجاد جنجال و یا تقویت جنجال آفرینی همراه باشد که مهم ترین روش این است که عاملین حرکت منطقی در مدیریتی از قبل پیش بینی شده در تفکر غلط بیفتند، چون که صاحب تفکر غلط با استفاده از واژه های نامعقول احساس برانگیز، تعصب دینی و غیر ارزشی افراد دلسوز و صاحبان اندیشه را به طوری برمی انگیزد که عصبیت آنها را به دنبال داشته باشد.

   

  بهلولی با بیان اینکه یکی از زمینه هایی که روشنگری باید حتما در آن صورت پذیرد، حفظ هویت استکبارستیزانه است، تصریح کرد: استکبار همیشه در پی این بوده است که بر جوامع اسلامی سلطه داشته باشد و البته نباید این نکته را فراموش کرد که استکبار برای رسیدن به اهداف خود به استفاده ابزاری از دولت های منطقه، تهاجم های تبلیغاتی علیه اسلام و نظام های اسلامی، ترویج اشاعه دین گریزی و…دست می زند. استکبار به شیوه های مختلف در جامعه های اسلامی نفوذ پیدا می کند که یکی ازاین روش ها ساطه فرهنگی و فکری است.

   

  وی افزود: در این سلطه شاید دشمن به خاک کشور حمله نمی کند ولی با استفاده از نفوذ در ذهن افراد کاری می کند که افراد جامعه به دلخواه آنها بیاندیشند وعمل کنند. اینکه می گوییم رسالت دانشجو نسیت به بقیه اقشار جامعه در این برهه حساس سنگین تر است، علتش این است که قشر دانشجو همیشه با حق طلبی و آزادی خواهی و استکبار ستیزی همراه بوده است و همیشه با افکار درست به دنبال عدالت حقیقی بوده است.

   

  مسئول واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: قشر دانشجو بخصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان افرادی فرهنگی و تأثیرگذار که الگوی رفتاری و فکری دیگران هستند، همیشه به رسالت روشنگری و استکبارستیزانه خود وفادار مانده و در برابر جریان های انحرافی ایستادگی نموده است.

   

  بهلولی گفت: بدین ترتیب وظیفه هرخواهر و برادر دانشجو حفاظت و پاسداری از گفتمان و ارزش های انقلاب و نظام اسلامی است؛ البته ناگفته نماند که این قشر فعال می‌تواند با تفکر و پژوهش و جهاد در زمینه های علمی در آبادانی کشور هم نقش به سزایی داشته باشد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.