• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ‌چهار دهه تجربه زیر یک سقف
  کد خبر : 1949731

  ‌چهار دهه تجربه زیر یک سقف

  ‌چهار دهه تجربه زیر یک سقفReviewed by on Dec 12Rating: ‌به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا،‌این نشست خبری با متن و حواشی جالبی همراه بود که شمارا به خواندن آن دعوت می‌کنیم: *عبدالعلی صاحب محمدی، استاندار اسبق هرمزگان(دولت نهم) در این جلسه حضور نیافت و با احمد راستی، فرماندار بندرعباس در دولت نهم…

  ‌چهار دهه تجربه زیر یک سقفReviewed by on Dec 12Rating:

  ‌به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا،‌این نشست خبری با متن و حواشی جالبی همراه بود که شمارا به خواندن آن دعوت می‌کنیم:

  *عبدالعلی صاحب محمدی، استاندار اسبق هرمزگان(دولت نهم) در این جلسه حضور نیافت و با احمد راستی، فرماندار بندرعباس در دولت نهم از دفتر استاندار خارج شد و از طرف دیگر عبدالحسین مقتدایی(دولت هشتم) برای شرکت در مراسم رونمایی کتاب خاطراتش با عنوان "از کودک کار تا استاندار" در فرهنگسرای طوبی بندرعباس حضور یافته بود و دیگر غایب بزرگ این جلسه لقب گرفت.

  * استاندار هرمزگان که میزبانی این اجلاس را بر عهده داشت علت غیبت برخی استانداران سابق دعوت‌شده از قبیل مسعود سلطانی فر(وزیر ورزش و جوانان) و ابراهیم عزیزی(دولت دهم) را حضور در جلسه یا در سفر قلمداد کرد.

  * در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا سند توسعه استان‌ها پس از تغییر دولت‌ها به فراموشی سپرده می‌شود، هنگامی‌که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان در پاسخ به این سؤال از برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت سخن می‌گفت، حسین طاهری، دبیر مجمع استانداران کشور، پاسخ این مقام مسئول را مرتبط ندانست و از ارسال سندهای توسعه‌ای استان خبر داد.

  * نصرت‌الله تاجیک از استانداران سابق هرمزگان بابیان اینکه در زمان مسئولیتش بندرعباس تنها از یک آموزشکده با خروجی مدرک دیپلم بهره می‌برد و امروزه هرچه از آموزش عالی استان و توسعه‌ای مراکز می‌بینید حاصل تلاش و اقدامات آن زمان است که البته آن دانشکده تبدیل به دانشگاه علوم پزشکی شد که توانست بخشی از مشکل کمبود یا نبود پزشک در هرمزگان را برطرف کند.

  * فتح‌الله معین استاندار سابق هرمزگان مهم‌ترین اقدامش را آغاز بزرگراه بندرعباس-سیرجان دانست و ورود به زمینه احداث استخرهای پرورش میگو و ماهی در قفس را به‌عنوان فعالیت‌های اقتصادی نوین در آن زمان از عملکردهای درخشانش نام برد.

  * عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، استاندار دولت نهم هرمزگان در این نشست گفت: دوران خدمتم در هرمزگان جز بهترین دوران زندگی‌ام بود و به قبول سمت ریاست دفتر رئیس‌جمهور دولت نهم و دهم رضایت نداشتم اما پافشاری‌های آقای احمدی‌نژاد منجر به رفتنم از استانداری شد.

  * جاسم جادری استاندار هرمزگان در این جلسه نمره خود از مردم منصف هرمزگان را قابل‌قبول اعلام کرد.

  وقتی نوبت پرسیدن سؤال خبرنگاری از عبدالرضا شیخ‌الاسلامی رسید، این خبرنگار که معین را استاندار دولت اصلاحات و شیخ‌الاسلامی را استاندار دولت نهم و دهم یادکرده بود با واکنش شیخ‌الاسلامی مواجه شد؛ وی در پاسخ گفت: اینکه گفته شد بنده به فلان دولت و کسی دیگر به فلان دولت تعلق دارد، صحیح نیست زیرا استانداران جدا از سلایق سیاسی به کارها اهتمام می‌ورزند و به لحاظ سیاسی رقیب هم نبوده و نیستند و مانند یک گروه دوومیدانی امدادی همدیگر را کامل می کنند.

  *زمانی که شیخ‌الاسلامی به تمجید از عملکرد مدیریتش می‌پرداخت و از رتبه نخست تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در سطح کشور در آن زمان سخن می‌گفت، مجری جلسه ضمن یادآوری رتبه نخست استان هرمزگان درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی در سال جاری، از تلاش‌های استاندار فعلی هرمزگان تقدیر کرد و این مقام را تکامل دهنده زحمات استانداران ادوار هرمزگان خواند.

  *حسین هاشمی تختی، استاندار سابق و رئیس فعلی مجمع نمایندگان هرمزگان در خانه ملت با انتقاد از اینکه هرساله درآمد تکلیفی هرمزگان بالا می‌رود اما بازخورد آن در هرمزگان تغییر چندانی ندارد، تصریح کرد: در زمان استانداری‌ام درآمد تکلیفی استان هرمزگان ۴۰۰ میلیارد تومان و در حال حاضر بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است اما متأسفانه شاهد توسعه تکاملی درزمینهٔ بودجه استان هرمزگان نبوده‌ایم و از دولت می‌خواهیم نگاه ویژه‌ای به استان هرمزگان در این بخش داشته باشد.

  * علی بخش جهانبخش در این جلسه زمانی که به بیان شروطش برای پذیرش استانداری هرمزگان پرداخت، با جمله آرزو بر جوانان عیب نیست از سوی نصرت‌الله تاجیک و شروط آقای جهانبخش برای تصدی استانداری دولت دوازدهم است، از سوی جاسم جادری مواجه شد که خنده را بر لبان حاضرین نشاند.

  * جهانبخش شروطش برای پذیرش استانداری هرمزگان را پیوست ملی برای هرمزگان و دیده شدن شهروند هرمزگانی به‌عنوان یک شهروند ملی و تفویض اختیارات وزیران به استاندار هرمزگان برشمرد.

  *زمانی که نوبت به ابراهیم دراز گیسو، استاندار سابق هرمزگان، رسید، مجری جلسه به ذکر خاطره‌ای پرداخت و افزود: آقای دراز گیسو مبتکر برگزاری جلسات شورای اداری استان هرمزگان در ساعت ۵ صبح در کوه گنو بودند.

  *دراز گیسو در ذکر خاطراتش بابیان تفاوت‌های کنونی شهرستان‌های بشاگرد و جاسک نسبت به گذشته، اظهار کرد: آن زمان افتخار شهرستان جاسک اخذ دیپلم توسط یک فرد بود درحالی‌که امروزه شاهد هستیم جاسک در مسیر تبدیل‌شدن به یک‌قطب اقتصادی در کشور حرکت می‌کند.

  *در این جلسه جاسم جادری، استاندار هرمزگان بابیان اینکه در اجرای اهداف مناطق آزاد ورود نمی‌کند، اضافه کرد: به دنبال توسعه در شرق هرمزگان هستیم و به همین منظور سازمان توسعه و عمران مکران را راه‌اندازی خواهیم کرد تا شاهد باشیم شر ق هرمزگان هم رشد کند.

  *وی به برخی ناهماهنگی‌ها در مدیریت سابق منطقه آزاد قشم پرداخت و افزود: خوشبختانه در حال حاضر این ناهماهنگی‌ها برطرف شده اما در بحث منطقه آزاد کیش ورودی نکرده و نمی‌کنیم.

  *جادری همچنین از رسانه ها خواست با راهنمایی ها و همراهی شان سبب رخ دادن اتفاقاتی بزرگ در استان باشند و از بحث‌های چالشی خودداری کنند و رسانه‌ها به عنوان بازوان کمکی به رفع موضوعات و دغدغه‌ها بپردازند.

  * مرتضی بازرگان، دومین استاندار هرمزگان پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بیان خاطراتش گفت: روزی که به بندرعباس آمدم شاهد بودم از وانت برای جابه‌جایی استفاده می‌شد درحالی‌که در تهران از این وسیله نقلیه برای جابه‌جایی مردم استفاده نمی‌شد یا خیابان اصلی شهر تنها پهنایی ۴متری داشت که از آسفالت بی‌کیفیتی بهره می‌برد که این پیشرفت امروز را باید ارج نهیم و بدانیم چه زحماتی برای این مهم کشیده شده است.

  *حسین طاهری، دبیر مجمع استانداران سراسر کشور در پایان از حاضرین در این نشست خواست نامه ای را که از سوی این مجمع برای توسعه مکران آماده شده است و قرار است به دست رئیس جمهور برسد را امضا کنند.


  استانداران باید ظرفیت‌ها را اولویت‌بندی کنند‌‌

  دبیر مجمع استانداران کشور در ان جلسه گفت: استانداران باید با توجه به ظرفیت‌ها، اولویت‌ها و امکانات موجود در استان و با همکاری مسئولین و مشارکت مردم، برنامه‌ریزی و عمل کنند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، حسین طاهری ادامه داد: اگر در این استان مسئولیت استانداری را داشتم با توجه به اینکه انسان در تمامی امور اول باید به محیط آشنا شود، مسائل را بداند و سپس اولویت‌بندی کند، نسبت به شناخت ظرفیت‌های استان و اولویت‌بندی آن‌ها اقدام می‌کردم.

  طاهری بابیان اینکه در مقابل اعتبارات محدود نمی‌توان به همه مسائل به‌موازات هم پرداخت، خاطرنشان کرد: استانداران باید با توجه به ظرفیت‌ها، اولویت‌ها و امکانات موجود در استان و با همکاری مسئولین و مشارکت مردم، برنامه‌ریزی و عمل کنند.

  این مقام مسئول اولویت هرمزگان را استفاده از مزیت‌های دریا و ساحل دانست و افزود: دریا و ساحل این استان ظرفیت‌های بسیار ارزشمند و وسیعی دارد که هم برای خود استان و هم استان‌های دیگر سودرسانی دارد.

  طاهری با اشاره به اینکه سند توسعه به‌صورت مصوب برای همه استان‌ها وجود دارد و برنامه توسعه منطقه‌ای هم توسط سازمان برنامه‌وبودجه تدوین شده است، تأکید کرد: استانداران باید این سند توسعه مصوب را مرور کرده، در برنامه‌ریزی‌هایشان موردتوجه قرار دهند و با بررسی اینکه کدام‌یک از این برنامه‌ها اجرا شده یا در دست اجراست و کدام اجرا نشده و همچنین علت اجرا نشدن آن‌ها، گامی در جهت اجرایی شدن این برنامه‌ها بردارد.

  دبیر مجمع استانداران کشور در پایان این نشست با اشاره به اینکه از تجارب و صحبت‌های همه استانداران ادوار استفاده کردیم، بیان کرد: تمامی این صحبت‌ها جمع‌بندی شده و به استاندار فعلی، سازمان برنامه‌وبودجه، وزارت کشور و در صوت امکان به شخص رئیس‌جمهور منعکس می‌شود.

  خواستار توسعه تکامل درآمد تکلیفی و بودجه هرمزگان هستیم‌

  یکی از استانداران سابق هرمزگان هم در این جلسه گفت: در حال حاضر مطابق انتظار از نیروهای هرمزگان در مسئولیت‌های کلان استفاده نمی‌شود.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، ‌حسین هاشمی تختی در حاشیه اجلاس استانداران ادوار هرمزگان افزود: در بحث توسعه منابع اقتصادی اگر به استان هرمزگان و ظرفیت‌های آن بهاداده شود بخش عمده‌ای از مشکلات کشور برطرف می‌شود.

  رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در خانه ملت بابیان اینکه از ظرفیت منابع انسانی هرمزگان در بعد ملی و استانی باید بهتر استفاده شود، اظهار کرد: باید در این زمینه دولت و استانداران همت کرده و ورود کنند، زیرا در حال حاضر مطابق انتظار از نیروهای هرمزگان در مسئولیت‌های کلان استفاده نمی‌شود.

  هاشمی تختی با اشاره به اینکه هرمزگان ظرفیت بالایی دارد و به‌نوعی بار اصلی کشور بر دوش هرمزگان و مردم آن است، اضافه کرد: هرمزگان، بوشهر و خوزستان از استان‌های تأثیرگذار کشور بوده و انتظار داریم توجه ویژه‌ای در بودجه کشوری به این سه استان شود.

  وی در پایان با انتقاد از اینکه هرساله درآمد تکلیفی هرمزگان بالا می‌رود اما بازخورد آن در هرمزگان تغییر چندانی ندارد، تصریح کرد: در زمان استانداری‌ام درآمد تکلیفی استان هرمزگان ۴۰۰ میلیارد تومان و در حال حاضر بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است، اما متأسفانه شاهد توسعه تکاملی درزمینهٔ بودجه استان هرمزگان نبوده‌ایم و از دولت می‌خواهیم نگاه ویژه‌ای به استان هرمزگان در این بخش داشته باشد.

  ‌پافشاری‌های رئیس جمهور وقت منجر به رفتنم از استانداری هرمزگان شد

  یکی دیگر از استانداران سابق هرمزگان گفت: دوران خدمتم در هرمزگان جزء بهترین دوران زندگی‌ام بود و به قبول سمت ریاست دفتر رئیس‌جمهور دولت نهم و دهم رضایت نداشتم، اما پافشاری‌های آقای احمدی‌نژاد منجر به رفتنم از استانداری شد.

  عبدالرضا شیخ‌الاسلامی در حاشیه اجلاس استانداران ادوار هرمزگان در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا،‌ افزود: دوران خدمتم در استان هرمزگان چه در زمان معاونت استانداری چه در زمان عالی‌ترین مقام دولت در استان جزء بهترین دوران زندگی‌ام بود.

  وزیر سابق کار، رفاه و تامین اجتماعی با بیان اینکه زمانی که از سوی رئیس‌جمهور دولت نهم و دهم پیشنهاد ریاست دفتر رئیس‌جمهوری داده شد با آن مخالفت کردم، اما اصرار احمدی‌نژاد مبنی بر نیاز به حضور در این پست، مجبور به ترک استانداری هرمزگان شدم.

  وزیر سابق دولت دهم با اشاره به اینکه دوران خدمتم در هرمزگان شیرین بود، زیرا مردمی نجیب و فضای کار بسیار مهیا بود، خاطرنشان کرد: مدیران ارزشمندی در هرمزگان حضور داشتند و کارهای فراوانی روی زمین بود که از همان ابتدا به دنبال اجرا و انجام آن‌ها بودیم.

  شیخ‌الاسلامی بابیان اینکه از پیشرفت کارها و همگرایی نیروها در آن سال‌ها بسیار خرسند بودم، اضافه کرد: برای کار شبانه‌روزی و با تلاش فراوان خود را آماده کرده بودم و خوشحالم اگر توانسته باشم مفید واقع‌ شده باشم.

  از مردم منصف هرمزگان، نمره قبولی می گیرم‌

  استاندار هرمزگان هم با اشاره به اینکه معتقدم مردم منصف هرمزگان نمره قبولی به کارنامه خدمتم می‌دهند، گفت: ‌برای کار و خدمت همواره با کمبود وقت مواجه هستم.

  جاسم جادری در حاشیه اجلاس استانداران ادوار هرمزگان در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا، ‌افزود: این اجلاس به‌واقع اجلاسی بسیار مناسب و کارکردی اثرگذار در آینده خواهد داشت و تمامی استانداران ادوار هرمزگان که در این جلسه حضور داشتند، بسیار مطالب و تجارب ارزشمندی ارائه کردند.

  وی با بیان اینکه تمامی استانداران هرمزگان موفق و برای عمران و آبادانی استان تلاش کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این اجلاس احساس کردم تمامی حاضرین به هرمزگان عرق و علاقه خاصی دارند و شور و شوق خدمت در آن‌ها همچنان وجود دارد.

  جادری با اشاره به اینکه بنده بیستمین استاندار هرمزگان پس از انقلاب شکوهمند اسلامی هستم، تصریح کرد: من نباید به خود نمره بدهم، بلکه مردم هرمزگان باید به عملکردم رأی بدهم اما فکر می‌کنم هرمزگانی‌ها منصف بوده و اعتقادم دارم نمره قبولی از آن‌ها خواهم گرفت.

  عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان بابیان اینکه از روز نخست هرمزگانی را استانی با ظرفیت بالا، موقعیتی حساس و جایگاهی مهم در کشور ترسیم کرده بودم، اظهار کرد: جایگاه هرمزگان در کشور موردتوجه ارکان نظام جمهوری اسلامی در تمامی زمینه‌های اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی و سیاسی است.

  جادری با اشاره به اینکه از رو نخست بنا بر خدمت صادقانه بر پایه ضرورت توسعه هرمزگان بود اگرچه هرمزگانی استانی است که کارکردی ملی دارد، خاطرنشان کرد: تقویت نیروی انسانی را بنای توسعه قراردادیم زیرا هر توسعه‌ا‌ی با نیروی انسانی فنی و متخصص انجام می‌شود و همگان شاهد هستند به‌غیراز بنده و مدیرکل دفتر استانداری کسی از خارج استان انتصاب نشده است و تمامی مسئولین از استان هرمزگان بوده و منصوب‌ شده‌اند.

  وی ادامه داد: به دنبال رشد نیروهای استان بوده و هستیم، زیرا این ظرفیت در بین نیروهای هرمزگانی وجود دارد و برای آنکه بتوانند خود را شکوفا کنند، زمینه آن را فراهم کردیم.

  استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه برای کار و خدمت همواره با کمبود وقت مواجه هستم، افزود: در زمان مسئولیتم در هرمزگان با کمبود بودجه و اعتبارات مواجه شدیم و در بدترین شرایط ممکن ازلحاظ اعتباری، هرمزگان را برای استانداری پذیرفتم و علی‌رغم مشکلات اعتباری، سراغ اعتبارات مردمی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی رفتیم.

  جادری تنها راه پیشرفت کشور را جذب سرمایه‌گذاران داخلی دانست و عنوان کرد: نباید به چشم فروش نفت نشست و برای توسعه کشور باید به سمت جذب سرمایه‌گذار و معرفی مناسب پتانسیل‌های ایران اسلامی حرکت کنیم.


  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.