• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » انگلستان بانی همه قطعنامه ها علیه ایران است/ کسانی که به دنبال تعامل با آمریکا هستند؛ از تعامل با انگلیس چه بهره ای برده اند/ اگر تذکرات رهبری در برجام نبود؛ وادادگی ها خیلی بیشتر بود
  کد خبر : 1949690

  انگلستان بانی همه قطعنامه ها علیه ایران است/ کسانی که به دنبال تعامل با آمریکا هستند؛ از تعامل با انگلیس چه بهره ای برده اند/ اگر تذکرات رهبری در برجام نبود؛ وادادگی ها خیلی بیشتر بود

  انگلستان بانی همه قطعنامه ها علیه ایران است/ کسانی که به دنبال تعامل با آمریکا هستند؛ از تعامل با انگلیس چه بهره ای برده اند/ اگر تذکرات رهبری در برجام نبود؛ وادادگی ها خیلی بیشتر بودReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن قدیری ابیانه در…

  انگلستان بانی همه قطعنامه ها علیه ایران است/ کسانی که به دنبال تعامل با آمریکا هستند؛ از تعامل با انگلیس چه بهره ای برده اند/ اگر تذکرات رهبری در برجام نبود؛ وادادگی ها خیلی بیشتر بودReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن قدیری ابیانه در گفتگو با خاورستان، در خصوص سخنان اخیر نخست وزیر انگلیس اظهارکرد: این صحبت های نخست وزیر انگلیس چیز جدیدی  نیست و این یکی از سیاست های قدیمی انگلیس است که از همان ابتدای انقلاب توسط انگلیس دنبال شده است.

   

  وی افزود: صحبت های نخست وزیر در راستای همان سیاست های اختلاف بیانداز بوده که مربوط به این حکومت هم نمی شود و چند قرن است که این سیاست ها را در کشورهای مختلف دنبال کرده است.

   

  کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه به نظرم می توانیم از این صحبت های نخست وزیر انگلیس استفاده ببریم گفت: بعضی ها می گویند اگر با آمریکا تعامل برقرار کنیم رابطه ها خوب می شود، اما ما که با انگلستان رابطه و سفارتخانه داریم، ولی آیا طی این سال ها قطعنامه ای وجود دارد که بانی آن انگلستان نباشد؟ آیا همین انگلستان در جنگ تمام توانش را برای کمک به صدام نگذاشت؟ آیا از تروریست ها و منافقین دفاع نکرد؟ آیا در کودتای انگلیس در زمان مصدق، انگلستان با ایران رابطه نداشت؟

   

  قدیری ابیانه بیان کرد: انگلستان اکنون موقعیت سابقش را ندارد، وقتی که این کشور به اتحادیه اروپا پیوست، اروپایی ها خیلی خوشحال شدند؛ اما اکنون که بیرون رفته به او می گویند زودتر برو و اکنون انگلستان خیلی لطمه خورده است.

   

  وی تصریح کرد: انگلستان بدنبال این است که از آب گل آلود ماهی بگیرد و بخشی از اختلافات بین ما و کشورهای همسایه به خاطر این نفاق افکنی و تفرقه افکنی انگلیس است.

   

  کارشناس مسائل استراتژیک در خصوص حقوق از دست رفته ایران در برجام هم اظهارکرد: معتقد بودم آمریکا حتی همین حد از توافقی را که انجام شده را هم عملی نخواهد کرد، بخصوص که دولت به دنبال تعامل با آمریکا بود و به آنها اعتماد کرد.

   

  قدیری ابیانه تاکید کرد: ما نباید راکتور هسته ای اراک را سیمان می گرفتیم، باید یک امتیاز در مقابل یک امتیاز می دادیم؛  ولی ما همه امتیازها را دادیم به این امید که بعدا آمریکا امتیازهایی به ما خواهد داد که این برخلاف نظر مقام معظم رهبری هم بود.

   

  وی با بیان اینکه ما بیشترین برد را در صورتی خواهیم کرد که آمریکایی ها برجام را نقض و پاره کنند افزود: اگر ترامپ این چنین حماقتی کند، دیگر نمی تواند علیه ایران انسجام ایجاد کند و اگر برجام را نقض کنند ما برده ایم.

   

  وی بیان کرد: اگر آمریکایی ها نخواهند هم به برجام عمل کنند، سعی می کنند تقصیر آن را گردن ما بیندازند و کاری کنند که ما بگوییم برجام را نمی خواهیم.

   

  کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: در برجام که امتیاز کمی هم گرفتیم؛ مشروط شد که آمریکا تحریم ها را بردارد، اما اکنون که آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده؛ نمی توانیم بگوییم سایر کشورهای امضا کننده توافق، این اقدام را انجام خواهند داد.

   

  قدیری ابیانه با بیان اینکه اما هنوز راه برای ما بسته نشده و می توانیم با تلاش دستاوردها را به جلو پیش ببریم گفت: تاکنون دستاوردهایی را از دست داده ایم، اما اگر مقام معظم رهبر تذکر نمی دادند؛ وادادگی در این توافق خیلی بیشتر از این بود.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.