• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مذاکرات هسته‌ای از شعارهای انتخاباتی روحانی بود/مذاکرات با آمریکا ایران را به اهداف خود نمی‌رساند/نباید از برجام بت بسازیم
  کد خبر : 1949689

  مذاکرات هسته‌ای از شعارهای انتخاباتی روحانی بود/مذاکرات با آمریکا ایران را به اهداف خود نمی‌رساند/نباید از برجام بت بسازیم

  مذاکرات هسته‌ای از شعارهای انتخاباتی روحانی بود/مذاکرات با آمریکا ایران را به اهداف خود نمی‌رساند/نباید از برجام بت بسازیمReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، احسان قاضی‌زاده هاشمی بعد از ظهر امروز در همایش بررسی عملکرد دولت روحانی با عنوان ۱۶۱۶ روز با ۱۸۴ وعده انتخاباتی…

  مذاکرات هسته‌ای از شعارهای انتخاباتی روحانی بود/مذاکرات با آمریکا ایران را به اهداف خود نمی‌رساند/نباید از برجام بت بسازیمReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، احسان قاضی‌زاده هاشمی بعد از ظهر امروز در همایش بررسی عملکرد دولت روحانی با عنوان ۱۶۱۶ روز با ۱۸۴ وعده انتخاباتی در تالار حکمت دانشگاه گیلان با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه اظهار کرد: خوشحالم پس از ۱۷ سال دوباره در دانشگاه گیلان حضور پیدا کردم.

  وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی همواره جریان ساز بوده و با استعمار و استبداد مبارزه کرده است، افزود: در دهه ۸۰ مسیر حرکت جنبش دانشجویی به حاشیه رفته و به قهقرا کشانده شده است.

  نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال در ۱۶ آذر با برنامه‌های مسابقه آشپزی و تفریحی، هویت دانشجویی و نقادانه این جنبش با رسالت خود فاصله گرفته است.

  وی حوزه دانشجویی را دارای اصالت دانست و افزود: امروز با توجه به اینکه کمیسیون تلفیق مجلس جلسه داشتم اما به احترام جنبش دانشجویی در دانشگاه گیلان حضور پیدا کردم زیرا دانشگاه یک فرصت پویایی برای دانشجویان بوده و فعالیت دانشجویی با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی باید پویاتر شود.

  قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در دهه ۷۰ هر هفته بر سر در دانشگاه گیلان یک تجمع سیاسی یا فرهنگی و اجتماعی داشتیم که توسط دانشجویی برگزار می‌شد، تصریح کرد: اما اکنون فعالیت‌های دانشجویی کاهش پیدا کرده است.

  وی در مورد برجام اظهار کرد: برجام ناشی از خواست مردم بود و در فضای سیاسی ریاست جمهوری سال ۹۲ مردم با انتخاب روحانی تصمیم داشتند موضوع هسته‌ای ایران با آمریکا را به اتمام برسانند و مذاکرات هسته‌ای از قول‌ها و شعارهای انتخاباتی روحانی بود و برجام در این مسیر ایجاد شد.

  نماینده مردم فریمان در مجلس با بیان اینکه دولت روحانی در مدت دو سال مذاکرات هسته‌ای را انجام داد و به برجام رسید، تصریح کرد: از ۱۲ سال گذشته مذاکرات هسته‌ای با غرب داشتیم.

  وی خاطرنشان کرد: در جهان سیاست احترام کشورها به قدرت آنهاست، در جهان سیاست قانونی به غیر از قانون جنگل نداریم، در قانون جنگل موضوعی به عنوان ترحم و دستگیری دیگران وجود ندارد و برای اینکه احترام داشته باشیم نیازمند اقتدار ذاتی هستیم و موضوع هسته‌ای اقتدار ذاتی ایران در جهان بود و غربی‌ها به دنبال محدود کردن آن بودند و محدودسازی هسته‌ای ایران خواست غرب بود.

  قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه درباره موضوع برجام غربی‌ها به خواست خود رسیدند اما در مقابل به تعهدات خود عمل نکردند، یادآور شد: غربی‌ها در رفع تحریم ها بدعهدی کردند و اکنون آمریکا به هدف خود رسیده و این امر را به دلیل زور و قلدری خود می‌داند و باید بر اقتدار ذاتی خود تأکید داشته باشیم و اقتدار مردمی و اقتصادی از پایه‌های آن است.

  وی متذکر شد: اعتقاد داریم با مذاکرات به اهداف خود نمی‌رسیم مگر آن که صددرصد وابسته شویم، نباید از برجام بت بسازیم و پس از آن وحشت داشته باشیم و زیر بار آن بمانیم اما این روند در برجام انفاق افتاده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.