• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ۷ عامل موثر افزایش فشار روحی
  کد خبر : 1949619

  ۷ عامل موثر افزایش فشار روحی

  ۷ عامل موثر افزایش فشار روحیReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور در همایش ملی سیاستگذاری اجتماعی در حوزه خانواده که امروز(دوشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت خانواده بر کسی پوشیده نیست، در قوانین و احکام اسلامی در رابطه با اهمیت…

  ۷ عامل موثر افزایش فشار روحیReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور در همایش ملی سیاستگذاری اجتماعی در حوزه خانواده که امروز(دوشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت خانواده بر کسی پوشیده نیست، در قوانین و احکام اسلامی در رابطه با اهمیت دادن به خانواده، مباحث بسیاری وجود دارد.

    وی ادامه داد: ۲۳.۴ درصد افراد بین ۱۵ تا ۶۰ سال در کشور به نوعی دچار اختلالات روحی هستند و یکی از حوزه‌هایی که بیشترین فشار روحی را به فرد تحمیل می‌کند خانواده است. 

   

    رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: عواملی مانند جدایی، طلاق، مرگ، عدم سازش، عدم وفاداری و غیره جزء ۶ و ۷ عاملی هستند که در افزایش فشار روحی افراد مؤثرند. 

   

    محسنی بندپی با اشاره به تغییر در ساختار فرهنگی، سبک زندگی و استفاده غیرفنی و تخصصی از فضاهای مجازی، گفت: تمام این موارد جدید را داشته‌ایم، اما نگاه سیستمی و فرایندمحور به این تغییرات نداشته‌ایم. 

   

    وی ادامه داد: عدم نگاه سیستمی باعث شده تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار داشته باشیم که حدود ۷۰ درصد آن ها که یک میلیون و ۸۰ هزار نفر می‌شود، به دلیل فوت شوهر سرپرست خانوار شده‌اند.   

   

  رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: ۳۵۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار به دلیل از کارافتادگی، زندانی شدن یا ترک شوهر از خانواده در این گروه جای دارند، ۲۵۰ هزار نفر به دلیل طلاق و جدایی و ۱۳۵ هزار نفر به دلیل عدم ازدواج، خودسرپرست‌اند. 

   

    محسنی بندپی گفت: ۸۰ درصد طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی رخ داده است که باید افزایش مهارت‌های زندگی، تحمل یکدیگر و اخلاق را محور قرار دهیم، در حالی که از آن داریم فاصله می‌گیریم. 

   

    وی ادامه داد: دولت در برنامه‌های خود برای اولین‌بار به بحث سلامت اجتماعی و سیاستگذاری در آن پرداخته و در حوزه آسیب‌ها، اگر نتوانیم مسائلی مثل اعتیاد و طلاق را کم کنیم، اما باید در مهار و کنترل آن کاری کنیم.

   

    رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی بزرگترین سازمان اجتماعی و خانواده‌ محور است، گفت: اورژانس اجتماعی اکنون در بسیاری از شهرها دایر است و دولت موافقت کرده در سال آینده در ۱۵۰ شهر بالای ۵۰ هزار نفری نیز مستقر شود.  

   

  محسنی بندپی ادامه داد: اولویت ما برنامه‌های پیشگیری است، برنامه ترویج مشاوره ازدواج در خانواده، آموزش‌های دوران عقد، آموزش زندگی خانوادگی، آموزش جنسی همسران و فرزندپروری از جمله این برنامه‌هاست. 

   

    وی گفت: ۳ پژوهش در کشور در زمینه پیشگیری در حوزه خانواده در حال انجام است که بهزیستی در آن مشارکت مستقیم دارد، با آموزش و پرورش شهر تهران برای ارتقای مهارت کودکان، طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) در ۳۱ استان کشور و در هر استان ۱۰ مدرسه اجرا می‌شود، چرا که در نظام آموزشی، در بحث اجتماع‌پذیری خیلی عقب هستیم. 

   

    رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: از فرهنگ غنی هنوز به درستی استفاده نکرده‌ایم و اخلاق، حلقه مفقوده‌ای است که روزبه‌روز از آن دور می‌شویم. باید به دنبال این باشیم که از دولتی کردن همه امور مربوط به خانواده بپرهیزیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.