• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » کاهش خشونت در جامعه باید با تعامل همه افراد جامعه محقق شود
  کد خبر : 1949599

  کاهش خشونت در جامعه باید با تعامل همه افراد جامعه محقق شود

  کاهش خشونت در جامعه باید با تعامل همه افراد جامعه محقق شودReviewed by on Dec 12Rating: مسیح الله سلطانی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از منتخبان مرحله استانی مسابقات پرسش مهر ۱۶ رئیس جمهور و سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری با تبریک هفته وحدت به همه مسلمانان جهان گفت: در دولت های…

  کاهش خشونت در جامعه باید با تعامل همه افراد جامعه محقق شودReviewed by on Dec 12Rating:

  مسیح الله سلطانی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از منتخبان مرحله استانی مسابقات پرسش مهر ۱۶ رئیس جمهور و سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری با تبریک هفته وحدت به همه مسلمانان جهان گفت: در دولت های گذشته به مسائل اجتماعی و فرهنگی کمتر توجه می شد و بسیاری از این مسائل که در حال حاضر در صدر اخبار قرار گرفته و مطرح است چنین نبود.
  وی اظهارکرد: بر اساس عقلانیت دولت تدبیر و امید به مسائل اجتماعی و فرهنگی کارشناسی شده می پردازند و با بررسی و پیگیری های مفصل و جمع بندی به این نتیجه رسیدیم که باید در خصوص آسیب های اجتماعی بیشتر کار کنیم.
  مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: آسیب های اجتماعی از جمله خشونت معضل جامعه به شمار می رود و پرسش مهر امسال نیز به خشونت پرداخته که باید در مباحث مختلف از نظرات دانش آموزان بهره ببریم.
  سلطانی افزود: متاسفانه به رغم تلاش های زیادی که انجام شده رتبه خوبی در خشونت نداریم اما جزو استان های پاک در مقابله با اعتیاد هستیم و امنیت جزو اولین ها هستیم.
  وی با بیان اینکه رتبه پنجم کشور در خشونت را داریم، یادآورشد: در استان زنجان اولین مشکل نزاع فردی و جمعی است.
  مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: اولین سنگر آموزش و پرورش در مقابله با خشونت است چرا که بسیاری از مشکلات در سنین ۱۴ تا ۱۸ سال رخ می دهد و نیاز است این دستگاه و مدیران فرهنکی به صورت ویژه به آن بپردازند.
  سلطانی یادآورشد: کاهش خشونت با بخشنامه و دستورالعمل امکانپذیر نیست زمان بر است و علی رغم اینکه رئیس جمهور کشور می دانند طرح پرسش مهر درباره خشونت در این دوره تاثیر زیادی ندارد اما ضرورتی برای آینده کشور است.
  وی ادامه داد: کسانی که به زیرساخت ها ورود پیدا می کنند دلسوز هستند و آینده کشور برای آنها مهم است که باید با تلاش و تعامل هرچه بیشتر برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی نتیجه بخش باشد.

  *** مبارزه با خشونت مبانی دینی دارد
  فرماندار شهرستان زنجان در ادامه این مراسم گفت: این روزها متصل به پیامبر اخلاق و رحمت است به رغم اینکه پیامبر گرامی اسلام(ص) در مبارزات و غزوه ها مجبور به درگیری بود فقط حالت دفاعی داشت.
  رسول بیات تاکید کرد: مسلمان باید همیشه آماده دفاع باشند و این به معنای خشونت نیست پیامبر اسوه و اسطوره مهربانی است که باید از این الگوی جهانی در رفتار و کردار خود استفاده کنیم.
  وی یادآورشد: تخریب، تهدید، توهین نیز نوعی خشونت به شمار می رود که باید اصلاح گر باشیم.
  فرماندار شهرستان زنجان گفت: وجود داعش و گروه های تکفیری بر اساس باروهای دینی غلط از فقه سیاسی مبتنی بر دین است.
  عباسی تاکید کرد: اساس اسلام انسانیت است که باید با گسترش محبت راه خشونت را در جامعه ببندیم.
  ۷۳۲۵/۶۰۸۵
  خبرنگار: حدیث ابوالحسنی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.