• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » رشد۱۴برابری قیمت زمین در١١ سال/ تامین مسکن محرومان به نهادهای توسعه ای نیازدارد
  کد خبر : 1949592

  رشد۱۴برابری قیمت زمین در١١ سال/ تامین مسکن محرومان به نهادهای توسعه ای نیازدارد

  رشد۱۴برابری قیمت زمین در١١ سال/ تامین مسکن محرومان به نهادهای توسعه ای نیازداردReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، حامد مظاهریان روز دوشنبه در اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل و ساختمان با رویکرد افزایش بهره وری در بخش تعاون و بخش خصوصی که در محل…

  رشد۱۴برابری قیمت زمین در١١ سال/ تامین مسکن محرومان به نهادهای توسعه ای نیازداردReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، حامد مظاهریان روز دوشنبه در اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل و ساختمان با رویکرد افزایش بهره وری در بخش تعاون و بخش خصوصی که در محل سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، افزود: مسکن از سال ۱۳۹۲ همچنان دچار رکود است.
  وی یکی از عوامل رکود در بخش مسکن را طرف تقاضا دانست و اظهار داشت: متقاضی در بخش مسکن نداریم. رکود زمانی است که کالا است و تقاضا نیست.
  مظاهریان افزود: وزارت مسکن و شهرسازی در دولت یازدهم با توجه به طرف تقاضا تلاش کرد به توانمند سازی خانوارها کمک کند تا بتوانند به خرید مسکن مبادرت کنند.
  وی با اشاره به این که قدرت خرید مردم متناسب با افزایش قیمت زمین و ساختمان افزایش نیافته است، گفت: مسکن باید به جای کالای سرمایه ای به عنوان کالای مصرفی قرار گیرد.
  مظاهریان تاکید کرد، برای خرید مسکن باید طرف تقاضا تحریک شود. پرداخت وام مسکن به میزان ٨٠ میلیون تومان در تهران، ۶۰ میلیون تومان در کلان شهرها و ۴۰ میلیون تومان در شهرهای کوچک از اقدام ها برای تحریک طرف تقاضا بود.
  معاون وزیر راه وشهرسازی افزود: برای وام مسکن دو طرف می توانند وام بگیرند که در واقع برای تهران می شود تا ۱۶۰ میلیون تومان وام خرید مسکن گرفت.
  وی گفت: پیشتر وام مسکن فقط ٣٠ میلیون تومان بود اما هم اکنون افزایش حدود ۵برابری یافته است.
  مظاهریان نرخ سود تسهیلات مسکن را ۹.۵ درصد اعلام کرد و افزود: این میزان در بافت های فرسوده هشت درصد است. این کمترین نرخ بهره بانکی با بازپرداخت ١٢ ساله است.
  وی گفت: افرادی که در سه سال گذشته وارد حوزه مسکن شده اند اگر برای نیاز بوده، کار درستی کردند اما اگر برای کالای سرمایه ای وارد شدند، کار درستی نکرده اند زیرا سود چند برابری اتفاق نیفتاده است.
  مظاهریان یکی از رویکردها در حوزه مسکن را ایجاد صندوق های زمین و ساختمان ذکر کرد و گفت: نظام روشن تامین مالی می تواند در بازار بورس فراهم شود.
  مظاهریان با بیان این که سیاست دولت تامین مسکن محرومان است و به همین منظور باید نهادهای توسعه ای در کشور ایجاد شود، افزود: هنوز برای بانک های توسعه ای آیین نامه و قانون نداریم و می توانیم آن را به لایحه ای تبدیل کنیم.
  وی به تبدیل بانک مسکن به بانک توسعه ای اشاره کرد و گفت: خوشبختانه توافق های اولیه صورت گرفته است.
  مظاهریان افزود: سامانه املاک راه اندازی شده است که می تواند آخرین معامله ها را در محلات اعلام کند. بدین ترتیب خانوارها می توانند در جریان خرید و فروش مسکن در محلات مختلف قرار گیرند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، در پایان این مراسم از تعاونی های حوزه حمل و نقل تقدیر شد.
  اقتصام**۹۱۲۳**۱۵۶۱**خبرنگار :زهره دریغ گفتار** انتشاردهنده: مژگان توانا

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.