• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » اهدای دستگاه تست ورزش به بیمارستان امام خمینی (ره) فریمان
  کد خبر : 1949478

  اهدای دستگاه تست ورزش به بیمارستان امام خمینی (ره) فریمان

  اهدای دستگاه تست ورزش به بیمارستان امام خمینی (ره) فریمانReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نبض شهر، مصطفی جعفری، مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان اظهار داشت: به همت خیر سلامت، یک دستگاه تست ورزش و هولتر در بیمارستان امام خمینی (ره)…

  اهدای دستگاه تست ورزش به بیمارستان امام خمینی (ره) فریمانReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نبض شهر، مصطفی جعفری، مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان اظهار داشت: به همت خیر سلامت، یک دستگاه تست ورزش و هولتر در بیمارستان امام خمینی (ره) فریمان نصب و راه اندازی شد.

  وی افزود: در این اقدام خیر خواهانه آقای حاج علی نویدی فریمانی یک دستگاه تست ورزش و یک دستگاه هولتر ECG به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال به این بیمارستان اهدا گردید ، تا خدمات و درمان بیماران قلبی و فشارخون در شهر فریمان انجام گردد.

  لازم به ذکر است که  زمانی که بیمار شروع به ورزش می ‌کند، عضلات نیاز بیشتری به خون رسانی دارند و بنابراین قلب مجبور است تندتر و قوی تر ضربان بزند. به این ترتیب حین ورزش، خود قلب از همه اعضای بدن فعال تر بوده و نیاز به خون‌ رسانی بیشتری دارد.

  یک قلب سالم رگ‌ های کرونری می ‌توانند هنگان انجام تست ورزش قلب، جوابگوی این نیاز افزایش یافته خونرسانی باشند، اما زمانی که رگ‌ های کرونری دچار تنگی هستند، هنگام انجام تست ورزش قلب از عهده ی این کار بر نمی ‌آیند و قلب دچار کمبود خون‌ رسانی و کمبود اکسیژن شده و متعاقب آن دچار درد می‌ شود. در این شرایط، هنگام انجامتست ورزش قلب تغییراتی در نوار قلبی، فشار خون و ضربان قلبی ایجاد می ‌شود که بیماری قلبی را آشکار می‌ سازد. این موضوع اساس به‌ وجود آمدن تست ورزش قلب است.

  از تست ورزش قلب علاوه بر تشخیص تنگی کرونر، در بیماران تشخیص داده شده نیز برای تعیین سطح فعالیت قابل تحمل بیمار استفاده می شود و همچنین بعد از سکته قلبی (آنفارکتوس قلبی) برای سنجش میزان تحمل قلب به کار می رود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.