• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » آمار بالای دستفروشان و وانت بارها ناشی از فقر و بیکاری است/ اهواز با معضل حاشیه نشینی مواجه است
  کد خبر : 1949432

  آمار بالای دستفروشان و وانت بارها ناشی از فقر و بیکاری است/ اهواز با معضل حاشیه نشینی مواجه است

  آمار بالای دستفروشان و وانت بارها ناشی از فقر و بیکاری است/ اهواز با معضل حاشیه نشینی مواجه استReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب: سید خلف موسوی در همایش و نمایشگاه روی پوست شهر با موضوع پیشگیری از آسیبهای اجتماعی…

  آمار بالای دستفروشان و وانت بارها ناشی از فقر و بیکاری است/ اهواز با معضل حاشیه نشینی مواجه استReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب: سید خلف موسوی در همایش و نمایشگاه روی پوست شهر با موضوع پیشگیری از آسیبهای اجتماعی که در تالار مهتاب برگزار شد ضمن تشکر از استاندارخوزستان و رییس دادگستری استان به جهت دفاع از حقوق شهروندی و صیانت از حقوق استان، در سخنانی به ضرورت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و گفت: در گذشته بدلیل روستانشین بودن جامعه ی ایرانی و به واسطه ی نزدیکی شهروندان به یکدیگر معضلات اجتماعی بسیار محدودتر بودند و به تدریج با گسترش شهرنشینی و پیچیدگی موضوعات، آسیبهای اجتماعی افزایش یافتند هم اکنون نیازمند نگاه علمی به این مقوله هستیم.

  وی تاکید کرد: به همین منظور مقام معظم رهبری، اکنون دغدغه ی برطرف نمودن آسیبهای اجتماعی را دارند.

  شهردار اهواز با اشاره به آسیبهای اجتماعی در شهر اظهار داشت: آمار بالای دستفروشان و وانت بارها که ناشی از فقر و بیکاری است از معضلاتی است که مردم با آنها دست به گریبان هستند و یکی از پیامدهای آن توقع بالایی است که از شهرداری انتظار می رود. ما جهت حفظ هویت و ظاهر شهر و مسایل ترافیکی و غیره ناچار به جابجایی و ساماندهی دستفروشان هستیم که این امر خود مشکلاتی را در پی دارد.

  موسوی به معضل حاشیه نشینی اشاره کرد و گفت: بدلیل جنگ و سایر مشکلات، اهواز با معضل حاشیه نشینی مواجه است که رسیدگی به آنها ضروری است. خوشبختانه استاندار خوزستان، اهتمام ویژه ای به این امر دارند و در این مدت کوتاه اقدامات موثری در این مناطق جهت برخورداری آنها از حداقل رفاهیات انجام شده است. بعد از این مرحله باید به توانمندسازی و وضعیت معیشت این قشر توجه کنیم.

  وی تاکید کرد: منکر فعالیتهایی که در این خصوص انجام شده نیستم ولی باید پذیرفت که خیلی از وقایعی که در شهر اتفاق می افتد، عقب هستیم.

  شهردار اهواز به ضرورت مشارکتهای مردمی اشاره کرد و گفت: خیرین و افراد توانمند باید در این عرصه حضور یابند. در دزفول شاهد بودم که پدر شهید توتونچی برای معلولین و بیماران دیالیزی تسهیلات مناسبی را فراهم کرد. باید در اهواز هم توانمندان در این حوزه فعالیت جدی تری داشته باشند و به کمک آسیب دیدگان بشتابند.

  وی افزود: رسیدگی به آسیبهای اجتماعی از عهده ی یک ارگان برنمی آید و همه ی دستگاهها باید در کنار هم با این معضلات مبارزه کنند. باید به گونه ای عمل کنیم تا فردا در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم. مبادا که بتوانیم مشکلی را حل کنیم و از انجام آن استنکاف ورزیم و باید از این فرصت برای خدمت به مردمی که دینشان را به اسلام و انقلاب ادا کردند بهره برد.

  موسوی ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و تعامل مناسبی که میان مدیریت ارشد استان وجود دارد می توان به کاهش آسیبهای اجتماعی در شهر و استان امیدوار بود ما به عنوان شهرداری اهواز آمادگی هرگونه همکاری را در این زمینه داریم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.