• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تکدی گری زمینه ساز آسیب های اجتماعی و بزهکاری است
  کد خبر : 1949428

  تکدی گری زمینه ساز آسیب های اجتماعی و بزهکاری است

  تکدی گری زمینه ساز آسیب های اجتماعی و بزهکاری استReviewed by on Dec 12Rating: سرداربخشعلی کامرانی صالح روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:موقعیت ویژه استان البرز زمینه ساز برخی از آسیب های اجتماعی است که دامنگیرآن شده است، نزدیکی به پایتخت و کمتر بودن هزینه های اسکان و زندگی باعث شده تا شاهد…

  تکدی گری زمینه ساز آسیب های اجتماعی و بزهکاری استReviewed by on Dec 12Rating:

  سرداربخشعلی کامرانی صالح روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:موقعیت ویژه استان البرز زمینه ساز برخی از آسیب های اجتماعی است که دامنگیرآن شده است، نزدیکی به پایتخت و کمتر بودن هزینه های اسکان و زندگی باعث شده تا شاهد نرخ رشد جمعیت و مهاجرپذیری بالایی در این استان باشیم.
  وی اضافه کرد: تنوع قومیتی بالا، وجود چهار زندان بزرگ کشور، دسترسی بالای مواصلاتی به دیگر استان ها، وجود مناطق اسکان حاشیه ای و غیر رسمی از جمله عوامل بسترساز برخی از آسیب های اجتماعی در البرز هستند.
  وی گفت : شهرستان کرج در جایگاه یکی از کلانشهرهای کشور با جمعیتی حدود
  ۲ میلیون نفر شرایطی را به وجود آورده که متکدیان را به کوچه و خیابان های خود کشانده و همین امربه یکی از عوامل بروز جرم و بزهکاری درآن شده است.
  وی خاطرنشان کرد: به منظور مدیریت بر شرایط موجود در حوزه متکدیان البرزی وجود مجتمعی اردوگاهی برای ساماندهی وضعیت متکدیان که بخش قابل توجهی از آنها از اتباع و مهاجران خارجی هستند ضروری است.
  وی افزود: علل پیدایش، شرایط و عواملی که سبب بروز پدیده تکدگری می شود و شبکه های پیچیده ای که متکدیان را به چنین کاری وا می دارند باید با کمک دستگاه های مسئول مورد بررسی دقیق قرار دهیم.
  کامرانی صالح بیان داشت: پاسخگویی به پرسش هایی در زمینه علل و ریشه های تکدی گری باید با تکیه بر اطلاعات آماری دقیق و کافی باشد.
  وی گفت : نقش رسانه‌ها در افزایش آگاهی مردم نسبت به آسیب‌های اجتماعی از قبیل تکدی گری انکارناپذیر است و اگر اطلاع رسانی های درست و مستمر در این زمینه صورت گیرد مردم به متکدیانی که این کار را به صورت حرفه ای و باندی انجام می دهند کمک نخواهند کرد.
  وی افزود: تکدی گری یک زایده اجتماعی است که در پیدایش آن عوامل مختلفی دخالت دارند و آن را باید آبستن آسیب های اجتماعی متعددی قلمداد کرد زیرا اکثر بررسی های انجام شده، از رابطه بین گدایی و اعتیاد، بزهکاری، خودکشی، فساد و فحشا، لاابالی گری و سرقت حکایت می کنند.
  فرمانده انتظامی البرز خاطرنشان کرد: فقدان اشتغال و کار، فقر مادی، پیری و از کار افتادگی، رخوت و سستی، اعتیاد، معلولیت و بیماری، مسائل خانوادگی از قبیل پاشیده شدن خانواده، مهاجرت از روستا به شهر، نابسامانی های اقتصادی از قبیل کمی درآمد در بعضی از مشاغل، بالابودن هزینه زندگی، ضعف فرهنگ حاکم بر خانواده های متکدیان، شکاف عمیق طبقاتی و غیره از جمله عوامل بروز این پدیده به شمار می روند.
  وی گفت : بر اساس قانون ، تکدی گری جرم است و باید با آن برخورد شود اما نکته حایز اهمیت آن است که فقط با جمع آوری و زندانی کردن متکدیان مشکل حل نمی شود بلکه باید این معضل به صورت ریشه ای حل شود.
  ۲۰۹۸/ ۶۱۵۵ خبرنگار: مریم صوفی**انتشاردهنده: محمد عزیزپور

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.