• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » خیر سلامت یک دستگاه دیالیز به بیمارستان امام خمینی(ره) اراک اهدا کرد
  کد خبر : 1949426

  خیر سلامت یک دستگاه دیالیز به بیمارستان امام خمینی(ره) اراک اهدا کرد

  خیر سلامت یک دستگاه دیالیز به بیمارستان امام خمینی(ره) اراک اهدا کردReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی روز دوشنبه در آئین تجلیل از خیران حوزه درمان تامین اجتماعی افزود: این خیر به نام دکتر محسن مختاری از پزشکان بنام اراک است که…

  خیر سلامت یک دستگاه دیالیز به بیمارستان امام خمینی(ره) اراک اهدا کردReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی روز دوشنبه در آئین تجلیل از خیران حوزه درمان تامین اجتماعی افزود: این خیر به نام دکتر محسن مختاری از پزشکان بنام اراک است که یک دستگاه دیالیز به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال را به بخش همودیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) اراک اهداء کرده است.
  دکتر بابک عدلی افزود: این خیر سال گذشته نیز یک دستگاه دیالیز دیگر را برای کمک و تسهیل روند درمانی بیماران دیالیزی اهدا کرده بود.
  وی بیان کرد: بخش همودیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) اراک دو سال قبل توسط یک زوج خیر غفاری و افتخاری با اهدای سه میلیارد ریال ایجاد شد که به لحاظ فضا سازی محیطی، کیفیت درمان در استان مرکزی کم نظیر است.
  وی توضیح داد: حوزه درمان تامین اجتماعی در چهار سال اخیر در راستای سیاست های کلان کشوری ، ارتقاء هتلینگ بیمارستانی، توسعه خدمات تخصصی پزشکی را در دستور کار دارد و ۳۰ هزار متر مربع از فضاهای درمانی موجود را در استان بهسازی و بازسازی کرده است.
  مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: در حال حاضر حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی در این استان از طریق سه مرکز بیمارستانی در اراک، ساوه و شازند و هفت درمانگاه و کلینیک تخصصی ارائه خدمات مستقیم درمانی دارد و سال گذشته بیمارستان امام خمینی (ره) اراک به عنوان تنها بیمارستان در کشور رتبه عالی اعتبار بخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را کسب کرد.
  دکتر عدلی ادامه داد: بیمارستان شازند نیز به عنوان تنها مرکز درمانی این شهرستان خدمات رسانی دارد و در کشور نیز به عنوان تنها بیمارستانی که مشمول خدمات برنامه تحول نظام سلامت شده ، فعالیت دارد.
  وی عنوان کرد: اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) اراک از ۶ تخت به ۲۰ تخت درمانی ارتقاء یافته و بهسازی محیطی این بیمارستان نیز پایان یافته است و در بهمن ماه امسال نیز بخش زنان و زایمان با پیشرفته ترین استانداردهای روز همراه با امکانات زایمان بدون درد و زایمان در آب به عنوان نمونه کشوری به بهره برداری می رسد.
  مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی یادآور شد: بازسازی بخش اورژانس بیمارستان ساوه و دو بخش درمانی در بیمارستان شازند نیز پایان یافته و به زودی به بهره برداری می رسد.
  دکتر عدلی گفت: مراکز درمانی تامین اجتماعی در حوزه خدمات سرپایی پارسال چهار میلیون بار مراجعه داشتند و ضریب اشغال تخت بیمارستانی نیز ۸۶ درصد بوده است.
  وی عنوان کرد: هدفگذاری حوزه درمان تامین اجتماعی توسعه خدمات تخصصی درمانی برای بیمه شدگان است که در این راستا توسعه بخش های مراقبت ویژه (ICU و CCU) در اولویت است و تسریع در تخقق این هدف کمک خیران را می طلبد.
  مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی یادآور شد: درحال حاضر در مجموع هشت تخت مراقبت های ویژه(CCUو ICU) در بیمارستان امام خمینی (ره) اراک خدمات رسانی دارد که باید حداقل دو برابر شود.
  دکتر عدلی عنوان کرد: مجوز ساخت پلی کیلینیک درمانی در بیمارستان امام خمینی (ره) اراک نیز اخذ شده اما تاخیر در پرداخت مطالبات ۲۰ میلیارد ریالی مدیریت درمان تامین اجتماعی از شهرداری اراک اجرای این طرح را طولانی مدت کرده است.
  وی از شورای اسلامی شهر اراک درخواست کرد: مصوبه پرداخت مطالبات مدیریت درمان تامین اجتماعی استان از شهرداری را با جدیت دنبال کنند تا با ساخت پلی کیلینیک در بیمارستان امام خمینی (ره) اراک زمینه خدمات رسانی بهینه سرپایی برای بیمه شده ها مهیا شده و استفاده بهتری از فضاهایب موجود درمانی در این مرکز صورت بگیرد.
  وی اظهار کرد: بخش خیرساز همودیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) اراک در سال جاری یکهزار و ۲۰۰ خدمات دیالیز به بیماران داشته است.
  در این آئین مشاور عالی استاندار مرکزی، فرمانده ارشد ارتش در استان مرکزی، فرماندهان پدافند هوایی استان، مسئولان هلال احمر، شماری از واعظان و روحانیان، جمعی از خیران و اعضای تشکل های مردم نهاد حوزه سلامت این استان حضور داشتند.
  در این آئین از بخش های مختلف درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک بازدید شد.
  ۶۰۱۳/۳۰۰۵/خبرنگار: معصومه صفری**انتشار دهنده:مژگان حیدری*

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.