• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » فکری برای گرمخانه زنان نشود «باغ ایرانی» درگیر آسیب‌های اجتماعی می‌شود
  کد خبر : 1949420

  فکری برای گرمخانه زنان نشود «باغ ایرانی» درگیر آسیب‌های اجتماعی می‌شود

  فکری برای گرمخانه زنان نشود «باغ ایرانی» درگیر آسیب‌های اجتماعی می‌شودReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمد قدیمی ظهر امروز در کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه افتتاح فرهنگسرا در برنامه است، اظهار کرد: کار احداث فرهنگسرای مهر به…

  فکری برای گرمخانه زنان نشود «باغ ایرانی» درگیر آسیب‌های اجتماعی می‌شودReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمد قدیمی ظهر امروز در کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه افتتاح فرهنگسرا در برنامه است، اظهار کرد: کار احداث فرهنگسرای مهر به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری است.

  وی با بیان اینکه فرهنگسرای مهر یکشنبه هفته آینده در کوی ولیعصر(عج) به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: فرهنگسرای ولایت نیز پس از بررسی های انجام شده در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

  معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان با بیان اینکه موضوع آسانسور فرهنگسرای ولایت حل نشده که باید نسبت به این مهم اقدام شود، افزود: پیمانکار قول داده تا یک ماه آینده موضوع آسانسور را نیز تکمیل کرده و این پروژه در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

  قدیمی با اشاره به اینکه فرهنگ سرای حکمت تا دهه فجر تکمیل شده و افتتاح خواهد شد، افزود: فرهنگسرای نورمحال نیز چند ایراد داشت و تا دو هفته آینده ایرادهای آن برطرف شده و آماده تجهیز می‌شود، بخش اداری و سالن‌های تالار قرآن تجهیز شده است.

  وی با اشاره به اینکه سایر فرهنگسراها در دهه فجر به بهره‌برداری خواهند رسید، افزود: برنامه‌ریزی شده در فرهنگسراها به صورت هدفمند و سرفصلی موضوعات ارائه شود.

  معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان با بیان اینکه برگزاری دوره‌های مختلفی در فرهنگسرای مهر و کوی ولایت در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در این فرهنگسراها برگزاری کلاس های مهارت های پیش از ازدواج، حین ازدواج و پس از ازدواج در نظر گرفته شده و تاکنون ۷۰۰ نفر خدمات گرفته‌اند.

  وی با بیان اینکه همه فرهنگسراها صاحب کتابخانه هستند، افزود: در فرهنگسراها آموزش مهارت‌های زندگی و ارائه مشاوره در حوزه روابط بین فردی انجام خواهد شد.

  قدیمی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌‌های فضای مجازی، بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی خیاطی، صنایع دستی، مهارت خانه‌داری، کارگاه نرم افزار، آموزش قرآن و … نیز در نظر گرفته شده است.

  وی با بیان اینکه فرهنگسرای ولایت ۱۶ اتاق دارد که ۶ اتاق اداری و ۱۰ اتاق آموزشی است، ادامه داد: فرهنگسرای مهر دو اتاق اداری و چهار اتاق آموزشی و کتابخانه دارد.

  معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان بیان کرد: فرهنگسرای محمدیه نیز به عنوان فرهنگسرای حکمت نامگذاری شده که دارای هفت اتاق آموزشی، دو اتاق اداری و دارای ۸۰۹ متر مربع مساحت اعیانی است.

  وی با بیان اینکه در این هفته موضوع اطلس فرهنگی پیگیری می‌شود، بیان کرد: اصفهان اطلس فرهنگی را در حد یک آلبوم اجرا کرده در حالی که همدان باید پهنه‌های شهری را شناسایی کند و با توجه به نیاز فرهنگی هر پهنه و محله بررسی شود.

  قدیمی با بیان اینکه اطلس ورزشی نیز در حال پیگیری است، افزود: اگر در بحث آموزش‌های شهروندی به مباحث انقلابی و دفاع مقدس تمرکز شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

  وی در ادامه در رابطه با تپه پیسا، افزود: بنا بود که معتادان جمع‌آوری شوند اما این افراد به خارج از شهر سوق داده شدند و سردرآوردن معتادان از تپه پیسا یک پکیج بود.

  معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان با بیان اینکه همه دستگاه‌های ذیربط برای ساماندهی معتادان در تپه پیسا باید مشارکت کرده و شهرداری تنها نماند، بیان کرد: یکی دیگر از معضلات شهر همدان شلتر بانوان است.

  وی با اشاره به اینکه محله هرندی تهران اکنون شرایطی را پیدا کرده که خالی از سنکه شده و در این محل افراد سالم زندگی نمی‌کنند، بیان کرد: اگر فکری برای گرمخانه بانوان در بلوار فلسطین نشود، باغ ایرانی همدان از محله هرندی تهران در آسیب‌های اجتماعی جلوتر می‌افتد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.