• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی مطالعات اجتماعی سلامت در شیراز
  کد خبر : 1949418

  برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی مطالعات اجتماعی سلامت در شیراز

  برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی مطالعات اجتماعی سلامت در شیرازReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، سولماز قهرمانی بعدازظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: کنگره بین‌المللی مطالعات اجتماعی سلامت دوم و سوم دی‌ ماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود. وی افزود: به دلیل…

  برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی مطالعات اجتماعی سلامت در شیرازReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، سولماز قهرمانی بعدازظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: کنگره بین‌المللی مطالعات اجتماعی سلامت دوم و سوم دی‌ ماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود.

  وی افزود: به دلیل مغفول ماندن مطالعات اجتماعی و تأکید بر آن، تصمیم به برگزاری این کنگره در شیراز گرفتیم.

  قهرمانی در ادامه گفت: بخش عمده‌ای از بیماری‌هایی که به مرگ زودرس منجر می‌شود وابسته به شرایط اجتماعی مانند محیط، شرایط کار، مسکن، امنیت غذایی، جنسیت، محل زندگی، آب سالم، حمل‌ونقل، تفریح و … است.

  وی گفت: این عوامل یا تأثیر مستقیم یا غیرمستقیم دارند و برای کاهش بی‌عدالتی در سلامت باید دولت‌ها، مردم و سازمان‌های بین‌المللی با این موضوع درگیر باشند.

  این مقام مسؤول اظهار داشت: سیستم بهداشت و درمان کشور حمایت از دیگر وزارتخانه‌ها در این زمینه است و با دادن اطلاعات موردنیاز به آنها کمک لازم صورت می‌گیرد.

  قهرمانی ادامه داد: یکی از راه‌های کاهش بی‌عدالتی در سلامت شناخت مشکل است که نیاز به پژوهش دارد، زیرا این مطالعات باعث ایجاد ظرفیت برای کاهش بی‌عدالتی می‌شود.

  عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین درباره این کنگره گفت: برگزارکنندگان این کنگره مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و کمیته تحقیقات و معاونت فرهنگی این دانشگاه است.

  قهرمانی افزود: محورهای این کنگره، علل اجتماعی سلامت و بیماری، ارتقادهنده سلامت، عوامل زیست‌محیطی و سلامت، نابرابری‌های جنسیتی در سلامت، سالمندی و سلامت و نقش فرهنگ در سلامت است.

  وی ادامه داد: در این کنگره صاحب‌نظران بین‌المللی از وزارت بهداشت، معاونان امور اجتماعی و آموزشی وزارت بهداشت، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی و اساتید مردم‌شناسی و… به ایراد سخن می‌پردازند.

  این مقام مسؤول افزود: همچنین رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاونت اجتماعی وزارت کشور و برخی مسؤولان استانی نیز در این کنگره حضور خواهند یافت.

  قهرمانی گفت: میهمانان خارجی از دانشگاه کینز کالج لندن و دانشگاه‌های آمریکا و آلمان در این کنگره شرکت می‌کنند، افزون بر اینکه نماینده یونسکو در ایران نیز در این همایش سخنرانی خواهد کرد.

  وی همچنین خاطرنشان کرد: در حاشیه این کنگره کارگاه‌های آموزشی روش‌شناسی مطالعات اجتماعی، ترجمان دانش، نوآوری و ابتکار و … برگزار می‌شود.

  این مقام مسؤول ادامه داد: ۳۶۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که ۲۱۵ مقاله پذیرش شده است و مهم‌ترین تفاوت این کنگره با سایر کنگره‌ها حضور پررنگ دانشجویان در قالب کمینه‌های علمی و اجرایی است.

  قهرمانی گفت: در این کنگره برای نخستین بار داوری دانشجویی را داشتیم که افزون بر استادان دانشجوها نیز مقالات را داوری می‌کنند اما مبنای تصمیم‌گیری بر دوش اعضای هیأت علمی است.

  دبیر علمی نخستین کنگره بین‌المللی مطالعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حاشیه این همایش نمایشگاه مسابقه روایت‌های تصویری نیز برگزار می‌شود.

  وی افزود: کل خلاصه مقالات پذیرفته‌شده نیز در پایگاه استنادی نمایه می‌شود و به صاحبان آن گرند پژوهشی داده می‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.