• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » نارضایتی متقاضیان مسکن مهر از مجموع آورده نقدی /درخواست کاهش ۱۱ میلیونی هزینه خدمات زیربنایی و روبنایی
  کد خبر : 1949411

  نارضایتی متقاضیان مسکن مهر از مجموع آورده نقدی /درخواست کاهش ۱۱ میلیونی هزینه خدمات زیربنایی و روبنایی

  نارضایتی متقاضیان مسکن مهر از مجموع آورده نقدی /درخواست کاهش ۱۱ میلیونی هزینه خدمات زیربنایی و روبناییReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، صبح امروز در حالیکه بالغ بر ۲۰۰ نفر از متقاضیان مسکن مهر پردیس مقابل ساختمان بانک مرکزی تجمع کرده و خواستار افزایش سقف…

  نارضایتی متقاضیان مسکن مهر از مجموع آورده نقدی /درخواست کاهش ۱۱ میلیونی هزینه خدمات زیربنایی و روبناییReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، صبح امروز در حالیکه بالغ بر ۲۰۰ نفر از متقاضیان مسکن مهر پردیس مقابل ساختمان بانک مرکزی تجمع کرده و خواستار افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان شدند برخی از متقاضیان مسکن مهر در تماس با خبرگزاری فارس با اعتراض به این تجمع و نپذیرفتن این خواسته اعلام می کنند که ما به هیچ وجه زیر بار افزایش قیمت نمی رویم که بخواهیم درخواست افزایش سقف تسهیلات را هم داشته باشیم و اعتراض ما متقاضیان به مجموع آورده نقدی است.

  بنابراین گزارش، این اتفاق در حالی رخ داد که نزدیک به سه ماه پیش و تنها چند روز پس از اعلام سهم آورده نقدی مردم برای تکمیل پروژه ها بیش از ۵۰۰ نفر از متقاضیان مسکن مهر پردیس مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند و بیانیه ۴ مهر را خواندند.

  بیانیه ای که باعث عقب نشینی مدیران و معاونین وزارت راه و شهرسازی از موضع خود و کاهش ۷ تا ۱۴ میلیونی آورده نقدی مردم شد. اما این پایان کار نبود و دوم آبان بار دیگر متقاضیان در اعتراض به عمل نشدن به وعده ها تجمع دیگری را در مقابل این ساختمان برگزار کردند و این بار هم قیمت ها شکسته شد.

  اما چیزی که مشخص شد این که متقاضیان نمی توانند از پس افزایش سهم آورده نقدی برآمده و با غافلگیر کردن رئیس کل بانک مرکزی در نمایشگاه مطبوعات، پیگیر حمایت بانک مرکزی از طرح مسکن مهر شدند. موضوعی که موجب شد طرح افزایش سقف وام از ۳۰ به ۴۰ و حرف سود دوران مشارکت کلید بخورد.

  در همین راستا نامه هایی توسط متقاضیان تهیه شد و با امضای آنها با محوریت حذف سود دوران مشارکت به دفتر رئیس کل بانک مرکزی رسید و قرار شد ۲۳ آذر ماه جلسه ای با حضور مسئولان در ساختمان بانک مرکزی تشکیل و در این خصوص تصمیم گیری شود.

  موضوعی که همچنان مطرح است، اعتراض متقاضیان به مجموع آورده نقدی و وام مسکن مهر است. به طوری که در صورت عادلانه نبودن قیمت ها، فارغ از سهم وام و آورده نقدی از مجموع قیمت ساخت واحد، همچنان در حق متقاضیان اجحاف شده است.

  شنیده ها حاکی از آنست که متقاضیان در صدد برنامه ریزی برای تجمع مقابل دیوان عدالت اداری در هفته اول دی ماه برای کاهش ۱۱ میلیونی هزینه خدمات زیربنایی و روبنایی از قیمت تمام شده ساخت واحدها هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.