• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار خودرو » برای رسیدن به پیشرفت باید روند سه ساله دولت قطع شود/ آمریکا با نظامی‌گری و سیاسی بازی جلوی فروپاشی و اضمحلال خود را گرفته است
  کد خبر : 1949390

  برای رسیدن به پیشرفت باید روند سه ساله دولت قطع شود/ آمریکا با نظامی‌گری و سیاسی بازی جلوی فروپاشی و اضمحلال خود را گرفته است

  برای رسیدن به پیشرفت باید روند سه ساله دولت قطع شود/ آمریکا با نظامی‌گری و سیاسی بازی جلوی فروپاشی و اضمحلال خود را گرفته استReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مسعود میرکاظمی وزیر نفت دولت دهم در همایش « دانشجوی انقلابی، رسالت‌ها و چالش‌های…

  برای رسیدن به پیشرفت باید روند سه ساله دولت قطع شود/ آمریکا با نظامی‌گری و سیاسی بازی جلوی فروپاشی و اضمحلال خود را گرفته استReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مسعود میرکاظمی وزیر نفت دولت دهم در همایش « دانشجوی انقلابی، رسالت‌ها و چالش‌های پیش‌رو» که به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی جنایات بیشماری را در حق ملت ایران مرتکب شده‌اند، حال چطور ما باید آنها را ببخشیم و فراموش کنیم و فکر کنیم آن گرگ به بره تبدیل شده است.

  وی افزود:‌ سال ۹۲ آقای اوباما اعلام کرد تحریم اثربخش نیست، اما چه شد که یک دفعه بحث برجام به میان آمد؟ اعلام کردند دیگر راهبردهای سخت و تحریم در مورد ایران کارساز نیست و باید راهبردهای نفوذ و جنگ نرم را در مورد ایران به کار ببریم. اینکه تصور کنیم امروز آمریکا خوی درندگی خود را کنار گذاشته است و می‌خواهد با مسالمت با ما رفتار کند ساده انگاری بیش نیست.

  میرکاظمی تاکید کرد: اگر امروز بخواهیم پیشرفت اساسی در کشور داشته باشیم باید خط امام(ره) را بشناسیم، عده‌ای قصد تحریف امام(ره) را دارند که این بزرگترین تهدید ماست. ما از تهدید نظامی اصلا نمی‌ترسیم چون دشمن توان آن را ندارد.

  وزیر بازرگانی دولت نهم تصریح کرد: زمانی بود که به جای اراده مردم، سفارت‌ها برای این کشور تصمیم‌گیری می‌کردند. آیا عده‌ای می‌خواهند ما به آن زمان بازگردیم؟

  وی افزود: امروز آمریکا با نظامی‌گری و سیاسی بازی جلوی فروپاشی و اضمحلال خود را گرفته است. چهل سال پیش هر اونس طلا ۳۵ تا ۴۰ دلار بود در حالی که امروز بیش از ۱۴۰۰ دلار است که این مضاعف بر بدهی بسیار بالای آن است. حال چطور چنین نظام مالی قرار است برای ما الگو بشود.

  میرکاظمی ادامه داد: اینکه بگوییم همه مشکلات اقتصادی به تحریم بر می‌گردد یک آدرس اشتباه اقتصادی است. درست در زمانی که خود اوباما می‌گوید تحریم‌ها بر ایران اثربخش نیست.

  وزیر نفت دولت دهم ادامه داد: وقتی دولت کشور را با ۴۷۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی تحویل گرفت و امروز به بیش از ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است چگونه می‌خواهد تورم را یک رقمی کند؟

  وی گفت: این نگاه که هر روز بگوییم فرداست که خارجی‌ها برای ما پول بریزند، نگاه اشتباهی است، برای غرب دولت احمدی نژاد، اصلاحات یا تدبیر و امید فرق نمی‌کند. آنها قصد ریشه‌کن کردن نظام جمهوری اسلامی ایران را دارند.

  میرکاظمی تصریح کرد: هزینه‌های جاری کشور از ۸۹ هزار میلیارد تومان که مربوط به سال آخر دولت قبل بود امسال به چیزی بالغ بر ۲۰۰هزار میلیارد تومان خواهد رسید. این افزایش هزینه‌های جاری در حالی است که حقوق کارمندان افزایش نیافته است، یارانه ها کاهش یافته و پروژه‌های عمرانی هم کمتر شده، پس این مقدار پول صرف کجا شده است؟

  وی افزود: هزینه‌های جاری در دولت قبل، متوسط ماهیانه ۵هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان بوده است و در این دولت ۱۳ هزار میلیارد تومان شده است. بعد می گویند پول نداریم. میزان منابعی که این دولت به صورت ریالی تا امروز مصرف کرده است از ۸ سال دولت قبل بیشتر است. چرا می‌گویید منابع نداریم؟ این باید پاسخ داده شود در صورتیکه منابع هست پس این‌ها کجا هزینه می‌شود؟

  میرکاظمی اظهار داشت: قیمت نفت یکی از مسائلی است ، که رییس جمهور به طور مرتب دارد به طور خلاف تکرار می کند، که ما ۲۵ دلار داریم می فروشیم و دولت قبل ۱۰۴ دلار فروخته است. متوسط قیمت نفت در دولت قبل در طول هشت سال ، ۷۹ دلار بوده است.

  وی ضمن بیان برخی از آمار در رابطه با منابع مالی دولت قبل گفت: چگونه می‌گوئیم این سه سال منابع ریالی که در اختیار داشته معادل ۸ سال قبل است؟ به علت اینکه او پول نفت را در ۱۰۰۵ تومان ضرب می‌کرد ولی این در ۳۰۰۰تومان ضرب می‌کند. پس این دولت منابع در اختیار داشته است و اینکه خودش را به فلجی بزند و بگوید تحریم است و نمی‌شود کار کرد، این قابل قبول نیست‌. می‌گویند بیکاری را نمی‌شود مهار کرد! پس پول‌ها را کجا برده‌اند؟

  وزیر نفت دولت دهم افزود: فاز ۱۲ پارس جنوبی ، با ۹۴ درصد پیشرفت تحویل این دولت شد، بیش از ۱۲۰ میلیون متر مکعب به گاز افزوده شد و ما تاسف می‌خوریم که گاز چند استانمان در این زمستان قطع شده و این نشان دهنده چیزی جز ضعف مدیریت نیست.

  وی تاکید کرد: می‌گویند پرداخت یارانه‌ها مصیبت عظما است، به نیروگاه‌ها، گاز به عنوان سوخت داده می‌شود و از آن طرف نفت گاز و نفت کوره را صادر می‌کنند و امروز بالغ بر ۱۰۰هزار میلیارد تومان در آمد دارد ولی چقدر به مردم داده می شود؟ آیا پرداخت یارانه مصیبت عظما است یا گستاخی‌های آمریکا؟

  میرکاظمی ادامه داد: من تعجب می‌کنم، وقتی آقای وزیر امور خارجه دو تا نقد در مجلس از او می‌کنند ویلچر نشین می‌شود ولی امروز که بدعهدی‌های آمریکا برای همه مسجل شده است چرا او ویلچر نشین نمی‌شود؟

  وی گفت: ضریب جینی، یکی از شاخص‌هایی است که فاصله طبقاتی را در کشور نشان می‌دهند، از وقتی این آقایان آمدند سر کار، ضریب جینی رو به افرایش است. کدام شاخص را ما می‌توانیم بگوییم افتخار این دولت است؟ باید با رقم و عدد با مردم صحبت کرد نه با سیاه نمایی و مشکلات جوانان را گره زدن به برجام و انقلاب را زیر سوال بردند.

  میرکاظمی تصریح کرد: ۱۰ تا ۲۰ شاخص در اقتصاد است که باید بگویید با چه شاخصی تحویل گرفتید و با چه شاخصی تحویل می‌دهید؟ آن وقت است که معلوم می‌شود باغی که بعد از ۴سال، نهالش را کاشتید، چه می‌خواهد تحویل دهد؟

  وی گفت: در بخش تجارت، عمده محصولات وارداتی کالاهای مصرفی است. ۶۵ درصد محصولات وارداتی باید کالاهای واسطه‌ای باشند در صورتیکه نیست. چون تولید خوابیده است. واردات سالانه خودرو و واردات از چین در این دولت نسبت به دولت قبل دو برابر شده است.

  میرکاظمی افزود: چرا به مردم اطلاعات غلط می‌دهند؟ کسی که به مردم خودش دروغ بگوید، آب به آسیاب چه کسی می‌ریزد؟ همه اینها را گفتند که باید برجام بیاید، حالا برجام آمد و چهار سال مملکت را معطل کردند.

  وی گفت: از روز اول منتقدین گفتند تو اگر می‌خواهی مذاکره کنی، مذاکره کن. ولی کشور را گره نزن به مذاکره، مشکل کشور ۲۰ درصد مربوط به تحریم‌هاست در صورتیکه ۸۰ درصد ساختارها و برنامه ریزی داخلی است.

  میرکاظمی اظهار داشت: شرایط اقتصادی را نمی‌توان با زبان بازی مطرح کرد، امروز سوال ما این است  که دولت بیابد توضیح دهد چرا ضریب جینی افزایش پیدا کرده است؟ دولت بیاید توضیح دهد چرا نقدینگی اینقدر افزایش پیدا کرده است؟ بیاید توضیح دهد چه طور با این نقدینگی می‌توان تورم یک رقمی به دست آورد؟

  وی افزود: نرخ بیکاری که اعلام کرده‌اند البته با تعریف جدیدشان، که یک ساعت در هفته یعنی اشتغال، با همین شاخص ۱۲.۵درصد نرخ بیکاری رشد کرده است، باید دولت توضیح دهد چرا؟

  وزیر نفت دولت دهم ادامه داد: در ساختن پهپاد که جوانان ما آنقدر افتخار آفریدند در صنعتت پهباد در جهان ما حرف اول را می‌زنیم که بعضی از همسایه‌های ما التماس ما را می‌کنند که یکی از این پهپادها را به آنها بدهیم آیا این فناوری را آمریکا و انگلیس به ما دادند؟ جز اینکه جوانان و دانشگاهیان ما با تلاش و توکل به خدا به آن رسیدند؟

  وی گفت: ما چرا در نانو رشد کردیم؟ در سلول‌های بنیادی، شهید کاظمی چطور رشد کرد؟ اگر مقاسیه ساده بکنیم، درحوزه‌هایی که با نگاه اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی با اتکا بر خدا و توانایی های داخلی و جوانان خودمان حرکت کردیم، آیا جواب نگرفتیم؟ و بالعکس در حوزه‌هایی که ما را معطل نگه داشتند از دنیا بیست سال عقبیم که یکی از آنها خودرو سازی است چون که هر روز منتظرند که پژو یا رنو بیاید مشکلاتشان را حل کند، آیا واقعا خودرو از حوزه دفاعی و هوا فضا و ماهواره پیچیده‌تر است؟  

  میرکاظمی تصریح کرد: چرا به بیگانه‌ای که می‌خواهد ریشه انقلاب و ریشه این کشور را بکند و فقط منافع خودش را می‌بیند، دل می‌بندید و می‌نشینید تا آن بیاید به شما کمک کند؟ این با چه عقلی جور در می‌آید؟

  وی گفت: اگر می‌خواهیم پیشرفت داشته باشیم باید روندی که در این سه سال ادامه داشته قطع شود این روند روند درستی نیست و این تیم، تیم کارآمدی نیست.

  وزیر نفت دولت دهم افزود: ببینیم چه کسی معتدل است؟ یک روز به یک بنده خدایی می‌گفتند عالیجناب سرخ پوش، همان کسی که قتل‌های زنجیره‌ای را شروع کرد ولی امروز آنرا می‌کنند سرلیست و امروز ایدئولوگ و رهبر اینها می‌شود آیا این اعتدال است یا افراط و تفریط؟ ادم تعجب می‌کند که چطور یک روز به او عالیجناب سرخ پوش می‌گفتند و امروز از او دستور می‌گیرند!

  وی گفت: در فتنه ۷۸ در کوی دانشگاه تهران اینکه با سرویس‌های جاسوسی بیگانه زد و بند کنند و در فتنه ۸۸ یک مشت چماقدار را بکشند توی خیابان و ۸ ماه قشون کشی کنند و سرمایه گذاری و اشتغال و همه چیز کشور را تعطیل کنند به خاطر کارهای حزبی، آیا این افراط نیست؟ دانشجویان دو ساعت رفتند جلوی سفارت انگلستان و آقای نوبخت مصاحبه کرد که سرمایه گذاری مورد تهدید واقع شد.

  میرکاظمی ادامه داد: یک بنده خدایی وقتی ما جوان بودیم در نماز جمعه می‌گفت هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید ولی امروز از حرف خود برمی‌گردد یک روز در برخورد با آمریکا کاسه داغ‌تر از آش می‌شود یک روز این قدر بی تفاوت و بزک آمریکا جزو ماموریت‌های اصلی آنها می‌شود و اسم این را می‌گذارند اعتدال.

  وی گفت: هسته ای فقط بمب نیست و اشتباه دارند در ذهن مردم ایران می‌کنند. امروز پیش‌روی همه علوم، هسته‌ای است شما نمی‌توانی علم را از کشور خودت حذف کنی و جلو پیشرفت نسل‌های بعدی را بگیری.

  میرکاظمی خاطرنشان کرد: وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران وقتی در جلسه فصلی اوپک وارد وین می‌شود خبرنگاران از او سوال می‌کنند که دیدگاه شما نسبت به افزایش تولید یا کاهش تولید نفت چیست؟ آقای وزیر از راه که رسید رفت دفتر آقای النعیمی وزیر نفت عربستان و بعد اعلام کرد نقطه نظر ما با عربستان مشترک است همان جلسه قیمت نفت ۵ دلار کاهش یافت! این آقایان برای اینکه برجام را جا بیندازند قیمت نفت را پایین آوردند تا بگویند چاره‌ای جز برجام نداریم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.