• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » آقای شریعتمداری به جای تهمت زدن، پاسخ دهد چرا ۷ هزار واحد تولیدی در این دولت تعطیل شد؟
  کد خبر : 1949373

  آقای شریعتمداری به جای تهمت زدن، پاسخ دهد چرا ۷ هزار واحد تولیدی در این دولت تعطیل شد؟

  آقای شریعتمداری به جای تهمت زدن، پاسخ دهد چرا ۷ هزار واحد تولیدی در این دولت تعطیل شد؟Reviewed by on Dec 12Rating: مسعود زریبافان دبیر دولت نهم و معاون رییس جمهور در دولت دهم در پاسخ به اظهارات محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور که در اجلاس فرمانداران و بخشداران استان تهران دولت یازدهم، اتهاماتی…

  آقای شریعتمداری به جای تهمت زدن، پاسخ دهد چرا ۷ هزار واحد تولیدی در این دولت تعطیل شد؟Reviewed by on Dec 12Rating:

  مسعود زریبافان دبیر دولت نهم و معاون رییس جمهور در دولت دهم در پاسخ به اظهارات محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور که در اجلاس فرمانداران و بخشداران استان تهران دولت یازدهم، اتهاماتی را به مجموعه دولت قبل وارد کرده بود، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تسنیم گفت: من از آقای شریعتمداری که تاکنون نسبتا، بدون حاشیه در مسئولیت حساس معاون اجرایی ریاست جمهوری خدمت کرده اند و به نظر من جنسی متفاوت نسبت به بعضی از اعضاء دولت یازدهم دارند تعجب می‌کنم که چگونه با یک نگاه کاملا مغرضانه خدمتگزاران قبل را زیر سوال برده‌اند. ایشان باید بدانند که وجدان توده مردم از یک طرف و تاریخ از طرف دیگر در مورد اعمال، گفتار و نتیجه خدمات دولتها قضاوت خواهد کرد.

  زریبافان افزود: متاسفانه اقای شریعتمداری با الهام از برخی همکاران خود در دولت یازدهم، با دادن اطلاعات غلطی که با ادعاهای دولت تدبیر و امید مغایرت دارد اظهار داشته‌اند که در دولت گذشته جمعا فقط ۱۴ هزار شغل ایجاد شده است در صورتیکه قبلا دولت یازدهم با زیر سوال بردن استخدام‌ها در دولت گذشته اعداد دیگری را مطرح کرده بود. اینکه در دولت گذشته علیرغم گستردگی طرح‌های کوچک و زودبازده اشتغالی ایجاد نشده، نوعی بی‌احترامی و توهین به اقشار ضعیفی است که با بهره گیری از تسهیلات طرح‌های کوچک و زودبازده برای خود اشتغال و برای خانواده خود رزق حلالی را ایجاد کرده اند. وانگهی گستردگی وسیع تعطیلی کارخانجات تولیدی و لطمه وارد شدن به تولیدات داخلی که در دولت یازدهم کولاک می‌کند، گواه بر بی‌تدبیری دولت یازدهم در امور اقتصادی و معیشت مردم و رکود بی سابقه حاصل از بی تدبیری همکاران اقای شریعتمداری در دولت است. ایشان به عنوان معاون رییس جمهور باید پاسخ دهد که چرا ۷ هزار واحد صنعتی به طور کامل تعطیل شده است.

  زریبافان در مورد میزان واردات از کشور چین در دولت یازدهم که شریعتمداری اشاره کرده است، گفت: متاسفانه برخلاف ادعای جناب آقای شریعتمداری، معاون محترم اجرایی اقای روحانی، میزان واردات از کشور چین در سه سال دولت یازدهم، مساوی با هشت سال واردات از آن کشور در دولت‌های نهم و دهم است. از ابتدای مهرماه سال ۱۳۹۲ تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۵ مجموع واردات کالا از چین به بیش از ۳۰ میلیارد دلار رسیده است، درحالیکه این آمار در ۸ سال دولت‌های نهم و دهم تنها ۴۰ میلیارد دلار بود. میانگین سالی ۵ میلیارد دلار واردات از چین در دولتهای نهم ودهم بیشتر است یا سالی بیش از ۱۰ میلیارد دلار در دولت یازدهم، ادعای دروغ و ناحق تا کجا؟ عزیزان ما در دولت یازدهم با این ادعاهای خلاف واقع به کجا می‌خواهند بروند و جواب خداوند متعال را در تخریب دیگران که نوعی تضییع حق‌الناس است چگونه می‌خواهند بدهند.

  معاون رییس جمهور دولت دهم در خصوص آمارهای اقتصادی ارائه شده گفت: اگر در یک مقطع ( سال ۹۱ )، در اثر فشار تحریم‌های شدید، رشد اقتصادی صفر و یا به قول اقایان منفی شد و این مطلب را آمارهای رسمی دولت دهم نشان داد، این مطلب گواه بر این است که در دولت گذشته حتی در اعلام ارقام و آماری که به ضرر دولت بوده و به حیثیت دولت وقت لطمه می‌زده، دولت اقدام به آمارسازی و یا مهندسی آمارها نکرد، گناه کبیره مرتکب نشد و واقعیتها را در آمار منعکس نمود. این در شرائطی است که دولت یازدهم با حذف واژه بیکار از سرشماری سال جاری، عملا اقدام به  مهندسی آمارها و آمارسازی برای محو ناکارآمدی خود در ایجاد اشتغال کرد.

  زریبافان در خصوص رشد اقتصادی اظهار داشت: اقای روحانی در فعالیت های انتخاباتی سال ۱۳۹۲ فرمودند که وضعیت اقتصادی و تورم را باید از جیب مردم فهمید نه از آمارهای رسمی بانک مرکزی و مرکز آمار، که البته بنظر من، این حرف درستی است. لکن متاسفانه جیب مردم و وضعیت اقتصادی آنها، چیز دیگری را نسبت به ادعاهای دولت یازدهم ، نشان می دهد. دولت یازدهم با مهندسی آمارها و برخلاف واقعیت‌های برآمده از جیب مردم، می‌خواهد وضع اقتصادی کشور را خوب جلوه دهد. به همین دلیل، علیرغم رکود شدید و بی سابقه و کمرشکن که موجب تعطیلی کسب و کار مردم و کارخانجات بسیاری شده که آمارها حداقل ۷۰۰۰ واحد را تعطیل نشان می‌دهد که به دلیل پنهانکاری دولت کمتر از نیمی از حقیقت را نشان می‌دهد، مدعی رشد اقتصادی مثبت است.

  وی گفت: اگر دولت یازدهم افزایش تولید را ملاک تعیین رشد اقتصادی تلقی می‌کند! وضعیت تولید با تعطیلی تعداد قابل توجهی از کارخانجات تولیدی کوچک ومتوسط و حتی بزرک و نیمه تعطیل و یا راکد شدن بسیاری از کارخانجات بزرگ و حتی دارای برند، نشان دهنده رشد منفی در کشور است. اگر میزان درآمد دولت ملاک کارآمدی مدیریتی است، که در این زمینه دولت یازدهم مدعی است که دولت گذشته درآمد هنگفتی داشته و دولت یازدهم از آن بی بهره است. درحالیکه هزینه‌های جاری حیرت‌آور در دولت یازدهم نشان می‌دهد علیرغم کاهش درآمدها با افزایش حدود سه برابری بودجه جاری در سه سال گذشته مواجه هستیم که بیانگر این مطلب است که ما با یک بریز و به پاش تاریخی در دولت یازدهم رو به رو هستیم. و  دوست عزیزمان اقای شریعتمداری پاسخ دهند با مدیریتی که در دولت یازدهم در زمینه هزینه های جاری اعمال می‌شود کشور با مدیریت بهینه وکارآمد مواجه است یا با یک مدیریت هزینه تراش و ناکارآمد؟

  زریبافان ادامه داد: شایسته نیست که مقام‌های دولتی اظهارات خلاف واقع داشته باشند که اگر با علم به حقیقت باشد که باید تاسف خورد. آیا متوجه هستید که مردم شاهد رفتار ما هستند و مثل دهه هفتاد نیست که کسی به اطلاعات دسترسی نداشته باشد. در حالیکه دولت‌های نهم و دهم تنها ۲۳۴ هزار میلیارد تومان از منابع نفتی را در بودجه وارد و هزینه نمودند، در صورتیکه دولت یازدهم ظرف سه سال  470 هزار میلیارد تومان از محل نفت فروشی خرج کرده است! پاسخ جناب شریعتمداری به این داده‌ها چیست؟

  در پایان زریبافان از معاون اجرایی رییس جمهور خواست برای اینکه با فضاسازی‌های همکاران خود در دولت یازدهم دچار توهم نشود، شخصا سری به بازار و کسبه جزء و تجار و کارخانجات کوچک، متوسط و بزرگ بزند و پای درد دل مردمی که استخوان اقتصادی آنها در اثر بی تدبیری دولت اقای روحانی در حال خرد شدن است بنشیند، تا انشاء الله با مواجه شدن با واقعیت‌های ناشی از درد دل مردم، برای حل مشکلات انها قدمی بردارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.