• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » استفاده از تجربیات مبنای ساختار حکومتی پیامبر (ص) بود
  کد خبر : 1949353

  استفاده از تجربیات مبنای ساختار حکومتی پیامبر (ص) بود

  استفاده از تجربیات مبنای ساختار حکومتی پیامبر (ص) بودReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از کوهبنان، حجت‌الاسلام عباس جعفری پیش از ظهر امروز همزمان با آغاز هفته وحدت در جمع دانش‌آموزان کوهبنان اظهار داشت: قبل از ظهور اسلام و رسالت پیامبر اعظم (ص) در سرزمین حجاز دولت…

  استفاده از تجربیات مبنای ساختار حکومتی پیامبر (ص) بودReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از کوهبنان، حجت‌الاسلام عباس جعفری پیش از ظهر امروز همزمان با آغاز هفته وحدت در جمع دانش‌آموزان کوهبنان اظهار داشت: قبل از ظهور اسلام و رسالت پیامبر اعظم (ص) در سرزمین حجاز دولت و حکومت واحدی وجود نداشت و در حقیقت نظم سیاسی خاصی بر زندگی مردم این منطقه حاکم نبود و فقط مردم تحت لوای گروه و طایفه به سر می‌بردند.

  وی ابراز داشت: با رسالت نبی مکرم اسلام (ص) برای نخستین مرتبه ساکنان این دیار تحت فرمان یک دولت مرکزی اسلامی درآمد و نظام قبیلگی جای خود را به نظام اجتماعی و سیاسی واحد و مرکزی داد، این جا بود که به آموزش، تربیت، زندگی و افراد توجه خاصی صورت گرفت.

  امام جمعه کوهبنان تاکید کرد: بر اساس شواهد موجود نبی مکرم اسلام (ص) در نخستین فرصت پس از استقرار اسلام به اداره نظام اجتماعی مسلمانان در بخش‌های مختلف قضایی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی، هنری و … پرداخت و به مردم جامعه امید و حیات بخشید.

  وی خاطرنشان کرد: ساختار حکومتی پیامبر اعظم بر پایه وحدت دین و سیاست، انعطاف‌پذیری و استفاده از تجربیات مفید و کارآمد دیگران بود، لذا پیامبر در بیشتر کارها با حضور در جمع مسلمانان در مساجد سعی داشت، برای پیشبرد امور از رای و نظر دیگران بهره ببرد تا کارها سهل‌تر و به‌موقع اجرا شوند.

  جعفری بیان داشت: دشمنان و بدخواهان نبی مکرم اسلام که همواره منافع و جایگاه خود را در خطر می‌دیدند و در حقیقت اسلام و پیامبر را سدی محکم در برابر خواسته‌های نامشروع خویش می‌دیدند که درصدد مبارزه با ایشان بر آمدند.

  وی یادآور شد: آنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به اسلام و پیامبر اعظم بهره جستند و در نهایت با راه‌اندازی چندین جنگ کوچک و بزرگ و غزوات فراوان آخرین زهر خویش را ریختند، اما هرگز موفق به از بین بردن اسلام و شکست پیامبر نشدند.

  امام جمعه کوهبنان تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) با تدوین نخستین قانون اساسی جهان و راه‌اندازی تشکیلات اداری دولت نبوی در بخش‌های فرهنگ، اقتصاد، امور قضایی، نظامی و امنیتی، سیاست خارجی و … توفیقات فراوانی را به‌دست آورد و زمینه گسترش اسلام را رقم زد.

  وی ادامه داد: طی عمر پر از خیر و برکت پیامبر اعظم همواره دشمنان به مبارزه علنی با حضرت پرداختند اما امروز شاهد هستیم که به برکت انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری اسلام حتی در قلب اروپا و آمریکا به‌ شدت در حال گسترش است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.