• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » رئیس صندوق بین المللی پول امروز محاکمه می‌شود
  کد خبر : 1949220

  رئیس صندوق بین المللی پول امروز محاکمه می‌شود

  رئیس فرانسوی صندوق بین المللی پول امروز دوشنبه به اتهام قصور در ماجرای پرداخت ۴۲۵ میلیون دلار پول از سوی دولت فرانسه به یک سرمایه دار نزدیک به رئیس جمهور سابق فرانسه محاکمه می شود. کریستین لاگارد، رئیس فرانسوی صندوق بین المللی پول امروز دوشنبه به اتهام قصور در ماجرای پرداخت ۴۲۵ میلیون دلار پول…

  رئیس فرانسوی صندوق بین المللی پول امروز دوشنبه به اتهام قصور در ماجرای پرداخت ۴۲۵ میلیون دلار پول از سوی دولت فرانسه به یک سرمایه دار نزدیک به رئیس جمهور سابق فرانسه محاکمه می شود.

  ۱۸

  کریستین لاگارد، رئیس فرانسوی صندوق بین المللی پول امروز دوشنبه به اتهام قصور در ماجرای پرداخت ۴۲۵ میلیون دلار پول از سوی دولت فرانسه به یک سرمایه دار نزدیک به رئیس جمهور سابق فرانسه محاکمه می شود.
  ماجرا به زمانی بر می گردد که کریستین لاگارد در سال ۲۰۰۸ وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه بوده است. این محاکمه قرار است تا روز ۲۰ دسامبر ادامه پیدا کند و احتمالا خانم لاگارد ۶۰ ساله در صورت اثبات اتهامات به یک سال زندان و ۱۵ هزار یورو جریمه نقدی محکوم خواهد شد. لاگارد ارتکاب هر گونه جرمی را رد کرده است. انتظار می رود قضات دادگاه بر اساس اظهارات طرفین در آخرین جلسه استماع رای صادر کنند، اما این احتمال هم وجود دارد که صدور رای نهایی به زمانی دیگر موکول شود.
  محاکمه و محکومیت احتمالی کریستین لاگارد، احتمالا نگرانی هایی را در مورد توانایی وی برای ادامه تصدی پست ریاست صندوق بین المللی پول ایجاد خواهد کرد. حیثیت و اعتبار این نهاد مالی بین المللی مستقر در واشنگتن پیش از این نیز به دلیل تعرض جنسی دومینیک استراوس کان، رئیس سابق صندوق به خدمتکار یک هتل در سال ۲۰۱۱ زیر سوال رفته بود.
  لاگارد به دلیل نقشی که در صدور یک رای داوری در سال ۲۰۰۸ داشته تحت محاکمه قرار دارد. بر اساس این رای ۴۰۳ میلیون یورو (۴۲۵ میلیون دلار) به برنارد تاپیه، یک تاجر فرانسوی و از متحدان نیکولاس ساراکوزی، رئیس جمهور وقت فرانسه پرداخت شده است.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.