• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » افزایش ۳۷ درصدی درآمدهای گمرکی در سال‌جاری
  کد خبر : 1949133

  افزایش ۳۷ درصدی درآمدهای گمرکی در سال‌جاری

    به گزارش ایران ویج به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، مهم‌ترین دلیل این رشد در سال‌جاری به‌کارگیری سامانه‌های الکترونیکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی جهت انجام تشریفات گمرکی بوده است. بنابراین گزارش، درآمدهای گمرکی از زمان راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی به دو برابر افزایش یافته و از رقم ۷ هزار و ۶۰۰…

   درآمدهای گمرکی

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، مهم‌ترین دلیل این رشد در سال‌جاری به‌کارگیری سامانه‌های الکترونیکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی جهت انجام تشریفات گمرکی بوده است.

  بنابراین گزارش، درآمدهای گمرکی از زمان راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی به دو برابر افزایش یافته و از رقم ۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده و امسال هم شاهد افزایش ۳۷ درصدی درآمدهای گمرکی تاکنون هستیم، این در حالی است که نرخ دلار بانکی که مبنای محاسبه حقوق و عوارض گمرکی قرار می‌گیرد، تغییر چندانی از ابتدای سال‌جاری تاکنون نداشته است و میزان واردات کشورمان هم نسبت به سال گذشته ثابت مانده است.

  سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی پس از روی کارآمدن دولت یازدهم به دستور مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران و با همکاری پژوهشکده سامانه‌های هوشمند دانشگاه تهران طراحی و راه‌اندازی شد.

  بنابر اظهار صاحب‌نظران، مشارکت گسترده جوانان ایرانی و تکیه بر دانش و توانمندی دانش‌پژوهان داخلی، یکی از مزیت‌های مهم و قابل تحسین این سامانه به‌شمار می‌رود که حتی رؤسای چندین گمرک خارجی و معاون سازمان جهانی گمرک نیز این توانمندی داخلی را قابل تحسین دانسته‌اند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.