• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » هدف از «تنبیه» چیست؟
  کد خبر : 1949114

  هدف از «تنبیه» چیست؟

  تنبیه، نوعی مجازات است که هدف آن، آگاه کردن شخص نسبت به اعمال نادرست وی و اصلاح رفتار و تربیت اوست. در واژه‌نامه تخصصی (ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص واژه تخلف/transgression؛infringement؛violation: آمده است: هرگونه انحراف واحدهای مسئول از مسیر تحقق اهداف یا قصور افراد در انجام وظایف، مسئولیت‌ها، رعایت قوانین و مقررات پیش‌بینی شده….

  تنبیه، نوعی مجازات است که هدف آن، آگاه کردن شخص نسبت به اعمال نادرست وی و اصلاح رفتار و تربیت اوست.

  ۱
  در واژه‌نامه تخصصی (ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص واژه تخلف/transgression؛infringement؛violation: آمده است: هرگونه انحراف واحدهای مسئول از مسیر تحقق اهداف یا قصور افراد در انجام وظایف، مسئولیت‌ها، رعایت قوانین و مقررات پیش‌بینی شده.

  خلاف کردن، خلاف وعده کردن، خلاف گفته یا پیمان خود عمل کردن، خلف و خلاف وعده و عهد و پیمان کردن، خلاف کردن در وعده و گرد تخلف و تفاعد برآمدن.

  تخلفات اداری/administrative infringement: تمامی اشکال و انواع تخلفات از قبیل تخلفات انضباطی، اعمال مغایر اخلاق عمومی، اعم از اینکه ناشی از تقصیر(نقض عمدی قوانین و مقررات اداری) یا قصور( کوتاهی غیرعمدی در اجرای وظایف اداری) مختلف باشد که به موجب قانون رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دولت، از طریق هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری، قابل رسیدگی است.

  تخلفات امتحانی/infringements؛examination irregularities: هرگونه نقض عمدی یا غیرعمدی قوانین، نادیده گرفتن آیین‌نامه و مقررات امتحانی، چشم‌پوشی بر سوء استفاده از موقعیت‌ها و جایگاه افراد و تلاش برای سوء استفاده از فرصت برای تحصیل منافع بدون داشتن استحقاق آن در فرایند برگزاری امتحانات.

  تخلفات انضباطی/disciplinary infractions: تمامی انواع و اشکال تخلف‌ها، اعمال مغایر اخلاق عمومی که ناشی از نادیده گرفتن قوانین، مقررات و نظام‌های آموزشی و اداری، اعم از اینکه ناشی از تقصیر(نقض عمدی قوانین و مقررات اداری) یا قصور(کوتاهی غیرعمدی در جارای وظایف اداری) متخلف باشد.

  تنبیه/ punishment: نوعی مجازات که هدف آن، آگاه کردن شخص نسبت به اعمال نادرست وی و اصلاح رفتار و تربیت اوست.

  فرایندی که در آن ارتباط یا وابستگی بین یک پاسخ و یک یا چند محرک احتمال یا نیرومندی وقوع آن را کاهش می‌دهد.

  آگاه کردن، بیدار کردن، بیدار گردانیدن، واقف کردن بر چیزی، چوب زدن، کتک زدن، سیاست کردن، باربار و به سختی نصیحت کردن، هوشیار کردن، مجازاتی به منظور اصلاح و تربیت در شرطی سازی کنشگر.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.