• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » رئیس جمهور قرارداد کشتی‌سازی با کره‌ را لغو کند
  کد خبر : 1948895

  رئیس جمهور قرارداد کشتی‌سازی با کره‌ را لغو کند

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با بیان اینکه بی اعتنایی به توان داخلی خیانت است، گفت: رئیس جمهور باید قرارداد ساخت ۱۰ فروند کشتی با کشور کره جنوبی را لغو کند که اگر این کار صورت نگیرد دیگر نمی‌توان به شعارها و حرف‌ها اعتماد کرد.  سرتیپ پاسدار عبادالله عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در…

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با بیان اینکه بی اعتنایی به توان داخلی خیانت است، گفت: رئیس جمهور باید قرارداد ساخت ۱۰ فروند کشتی با کشور کره جنوبی را لغو کند که اگر این کار صورت نگیرد دیگر نمی‌توان به شعارها و حرف‌ها اعتماد کرد.

  ۱

   سرتیپ پاسدار عبادالله عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در نشستی خبری اظهار داشت: امروزه صحبت‌های بسیاری در رابطه با معضل بیکاری کشور می‌شود و ظرفیت‌های بسیاری برای حل مشکل بیکاری در جامعه داریم و در صنعت کشتی سازی شرکت‌های بزرگی مثل صدرا را داریم که تجربه ساخت اقیانوس پیمای ۱۱۳ هزار تنی افراماکس را در ۲۲ ماه در کارنامه خود دارد.

  وی با بیان اینکه بی اعتنایی به توان داخلی خیانت است گفت: متأسفانه شنیده‌ایم که قراردادی به منظور ساخت ۱۰ فروند کشتی با کشور کره جنوبی به امضا رسیده که امیدواریم این طور نباشد و این قرارداد هنوز امضا نشده باشد اما اگر این قرارداد امضا شده رئیس جمهور باید آن را لغو کند. چرا که اگر این کار صورت نگیرد دیگر نمی‌توان اعتمادی به حرف‌ها و شعارها کرد.

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا افزود: کره‌ای‌ها ۸ سال پیش ۲۱۵ میلیون دلار گرفته بودند تا برای ما کشتی بسازند اما به تعهداتشان عمل نکردند و اینکه امروز با وجود توان داخلی و لزوم فعال‌سازی ظرفیت‌ها برای رفع مشکل بیکاری می‌توانیم در داخل کشور اقدام به ساخت کشتی کنیم بسیار جای تعجب است که نهادها و سازمان‌هایی اقدام به امضای چنین قراردادهایی می‌کند.

  وی ادامه داد: ما حاضریم با ایجاد کنسرسیومی از شرکت های داخلی چون صدرا و ایزائیکو و … به صورت EPCF با ۸۵ درصد فاینانس و ۱۵ درصد سهم اقایان، این قرارداد را برای ساخت ۱۰ فروند کشتی در داخل کشور اجرا کنیم.

  سردار عبداللهی با بیان اینکه “قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در ۱۰ حوزه بزرگ کشور فعالیت دارد”، گفت: مهمترین این بخش ها، حوزه نفت است که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) تجربه طرحای، تجهیز، مهندسی و اجرای پالایشگاههای بزرگ گازی را در پارس جنوبی در کارنامه دارد و یکی از افتخارات ما این است که با به مدار بهره برداری رساندن فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی، ایران را از واردات گاز بی‌نیاز کردیم.

  وی افزود: در حال حاضر پروژه های فازهای ۲۲ تا ۲۴ و فاز ۱۳ که در مجموعه قرارگاه در حال اجرا است، بیش از ۸۳ تا ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با تکمیل این فازها، ۱۱۵ میلیون مترمکعب در روز به تولید گاز کشور افزوده می شود.

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با بیان اینکه بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی منطقه توسط قرارگاه در ایران در حال ساخت است”، گفت: حدود یک ماه پیش با راه اندازی واحد تقطیر فاز نخست این پالایشگاه، تولید روزانه ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل و نفتا آغاز شد و تا پایان سال، تولید بنزین از فاز نخست این پالایشگاه محقق می شود.

  وی ادامه داد: کمی در خصوص آوردن تجهیزات کوره ها از کشور کره با مشکل مواجه شدیم که موفق شدیم این تجهیزات را وارد کنیم و نصب شده اند.

  سردار عبداللهی با بیان اینکه “۵۰ درصد آزادراههای کشور را قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) احداث کرده است”، گفت: ۳ آزادراه مهم کشور با سرمایه گذاری قرارگاه در حال اجرا است که اتمام این پروژه ها اثرات اقتصادی بسیار خوبی برای کشور به دنبال دارد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.