• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » کمپ در حال احداث تالاب پرندگان جزیره قشم حراکاری شد
  کد خبر : 1948798

  کمپ در حال احداث تالاب پرندگان جزیره قشم حراکاری شد

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبر گزاری برنا در هرمزگان ؛ محمود زاده افزود : جنگل های حرا با داشتن طبیعت بکر و مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر از مناطق گرمسیری است و هر ساله خیل عظیمی از پرندگان مختلف را به خود جذب می کند. وی افزود :…

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبر گزاری برنا در هرمزگان ؛ محمود زاده افزود : جنگل های حرا با داشتن طبیعت بکر و مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر از مناطق گرمسیری است و هر ساله خیل عظیمی از پرندگان مختلف را به خود جذب می کند.

  وی افزود : با هدف گسترش جنگل ، حفظ تنوع زیستی ، حفاظت از خاک، تقویت زیستگاه پرندگان و حشرات و جذب توریست ۶۰۰ اصله نهال حرا در کانال مجاور کمپ گردشگری کاشته شد .

  محمود زاده گفت : این کانال با عرض ۴ متر و طول ۶۰۰ متر دو طرف جاده ی ورودی کمپ را فرا گرفته است و عمق آن نیز یک متر می باشد.

  رییس منابع طبیعی و آبخیزداری قشم گفت : جنگل های حرا در شهرستان قشم در سواحل شمالی و در روستاهای لافت ، قشم ، سهیلی ، باسعیدو و … در سطح ۱۴ هزار و ۶۰۰ هکتار وجود دارد و به علت قرار گرفتن در دریا با قایق امکان تماشای نزدیک آن وجود دارد ولی با انجام عملیات حراکاری در این کمپ ، علاقمندان و گردشگران به راحتی می توانند از جنگل ها دیدن کنند و پرندگان متنوع ، حشرات ، لاکپشت ها و حیوانات مخصوص جنگل های حرا را تماشا نمایند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.