• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری «استارت آپ ویکند گردشگری»
  کد خبر : 1948778

  برگزاری «استارت آپ ویکند گردشگری»

  برگزاری «استارت آپ ویکند گردشگری»Reviewed by on Dec 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه جامعه خبرگزاری فارس، اختتامیه اولین جشنواره ایده‌های برتر و کارآفرینی گردشگری در فضای مجازی  پس از سه روز برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی در حوزه کارآفرینی، حفاظت و صیانت از محیط زیست طبیعی، فرهنگی و انسانی، خلق…

  برگزاری «استارت آپ ویکند گردشگری»Reviewed by on Dec 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه جامعه خبرگزاری فارس، اختتامیه اولین جشنواره ایده‌های برتر و کارآفرینی گردشگری در فضای مجازی  پس از سه روز برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی در حوزه کارآفرینی، حفاظت و صیانت از محیط زیست طبیعی، فرهنگی و انسانی، خلق و ارائه ایده‌های نو و برتر و راه‌‌اندازی کسب و کارهای گردشگری در فضای مجازی با حضور اساتید، دانشجویان و فعالان حوزه گردشگری الکترونیکی از جمله ،جامعه گردشگری الکترونیکی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و کارآفرینان حوزه گردشگری  و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت حمایت و تعامل با ایده‌پردازان برگزار شد.

  در این مراسم هشت تیم راه یافته به مرحله نهایی به ارائه ایده‌های کارآفرینی وکسب وکارهای موردنظر خود پرداخته و نهایتاً سه تیم برتر توسط هیأت داوران و کمیته علمی معرفی شدند.

  در اختتامیه این جشنواره منوچهر جهانیان رئیس دانشکده علوم گردشگری ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دانشکده علوم گردشگری به اهمیت برگزاری استارت آپ ویکند گردشگری و لزوم برگزاری آن اشاره کرد و افزود: برگزاری این رویداد علمی و تخصصی در حوزه گردشگری و ارائه ایده‌های نو و بدیع و کارآفرینانه می‌تواند زمینه‌ها و بستری را فراهم آورد که علاقمندان ضمن رقابت علمی و با راهنمایی اساتید و کارآفرینان و همچنین سرمایه‌گذاران بتوانند در یک کار تیمی و منسجم در بازار کارآفرینی گردشگری حضوری تأثیرگذار داشته باشند.

  وی اظهار داشت: از سال ۱۹۹۵ استفاده از اینترنت به عنوان ابزار مفیدی برای کسب و کارهای گردشگری وارد عرصه شده است و هم اکنون اینترنت و فضای مجازی ضرورتی انکارناپذیر وتاثیر گذار در ایجادوراه اندازی کسب و کارهای گردشگری است . «بازاریابی الکترونیکی» و «کسب و کار الکترونیکی» مورد توجه فعالان و مخاطبان این حوزه است.

  جهانیان بر لزوم بکارگیری دو نکته اساسی در ایجاد و راه‌‌اندازی کسب و کارهای الکترونیکی در فضای مجازی در حوزه گردشگری تأکید کرد. اول اینکه بازاریابی با تاکید و بهره گیری ازرسانه‌های نوین و نوظهور در گردشگری با توجه به رشد سریع تجهیزات و فناوری‌های نوبه عنوان یک راهبرد اساسی مورد توجه جدی می باشد.و در بیشتر کشورها در روند رو به رشد فعالیت ها وبرنامه های توسعه گردشگری نقش افرینی می نماید.در این وادی استفاده از تلفن‌های هوشمند که مورد توجه مسافران و گردشگران بین المللی می‌باشند در آینده نزدیک اولین گزینه ارتباطی خواهند بود و در این عرصه اولین عامل مؤثر بر تصمیم‌گیری مصرف‌کننده و مسافران ارائه اطلاعات و خدمات آنی (آنلاین) می‌باشد و همچنین بازاریابی الکترونیکی به کسب و کارها کمک می‌کند برند قوی‌تری را ایجاد کنند. و در جایگاه بالاترین آگاهی ذهنی مشتریان بالقوه قرار گیرند . در این بازاریابی به راحتی می‌توان هزینه‌ها را سنجید و شاخص‌های بسیار خوبی برای عملکرد بهتر ارایه نمود و قدرت انتخاب گزینه‌های برتر را به مسافرین داده و به نوعی یک بازار رقابتی برای ارائه بهترین محصول با کیفیت و کم هزینه و خدمات مورد نیاز گردشگران را در جهت اعتمادسازی و وفاداری و نهایتاً رضایتمندی گردشگران معرفی کرد.

  وی ادامه داد: دوم  تأکید بر بازاریابی اجتماعی است. بازاریابی اجتماعی از اصول بازاریابی تجاری و سایر فنون تغییر اجتماعی برای دستیابی به اهداف مطلوب اجتماعی و تأثیر بر رفتار مسافرین وجوامع محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نوعی بهره مندی از بازاریابی اجتماعی می‌تواند نقش بالقوه مهمی در انتقال منافع اشکال مسئولانه‌تر گردشگری ایفا نماید.  باید توجه داشت که بازاریابی اجتماعی از تبلیغات؛ پیچیده‌تر است. این ایده بازتاب بکارگیری مفاهیم بازاریابی است که به جای تمرکز بر سود، کانون توجه‌اش رفاه انسانی است. با توجه به تأثیرگذاری این نوع بازاریابی برای ارتباط وسیع‌تر با بازدیدکنندگان در سطح عمومی و خصوصی (تورها و سفرهای انفرادی) در آینده گسترش می‌یابد و نهایتاً برای ایده‌های کارآفرینانه و راه‌اندازی کسب و کارهای گردشگری با توجه به افزایش فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و با نگاه توسعه گردشگری علمی در کشور بایستی این قشر از تحصیل کردگان دانشگاهی وکار آفرینان نوپا مورد توجه جدی وحمایت مسئولین و متولیان این حوزه قرار گیرند . درفرایند صدور مجوزها و مشوق‌ها، فراهم آوردن زیرساخت‌های اولیه و مورد نیازبرای راه اندازی کسب و کارهای جدید  آنان را یاری نمود تا بتوانند در حوزه گردشگری  با توجه به دانش و آموخته‌های علمی وانگیزه سرشار و علاقمندی انان برای فعالیت در این عرصه در جهت رشد و شکوفایی و رونق اقتصادی وایجاد اشتغال و کارآفرینی گامهای مهم و اقدامات تاثیرگذاری را به ثمر برسانند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.