• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » طرح پیشگیری از اعتیاد زنان ۱۵ تا ۴۰ سال استان مرکزی تدوین شد
  کد خبر : 1948774

  طرح پیشگیری از اعتیاد زنان ۱۵ تا ۴۰ سال استان مرکزی تدوین شد

  طرح پیشگیری از اعتیاد زنان ۱۵ تا ۴۰ سال استان مرکزی تدوین شدReviewed by on Dec 11Rating: زهرا فرجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به فعالیت دفتر امور بانوان در زمینه آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: در حوزه اعتیاد طرح پیشگیری از اعتیاد در بین زنان ۱۵ تا ۴۰ سال را ارائه کرده‌ایم…

  طرح پیشگیری از اعتیاد زنان ۱۵ تا ۴۰ سال استان مرکزی تدوین شدReviewed by on Dec 11Rating:

  زهرا فرجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به فعالیت دفتر امور بانوان در زمینه آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: در حوزه اعتیاد طرح پیشگیری از اعتیاد در بین زنان ۱۵ تا ۴۰ سال را ارائه کرده‌ایم و تائیدات و بررسی‌های نهایی آن انجام شده و قرار است در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر مطرح شود.

  وی افزود: این طرح در سه فاز برای گروه‌های هدف مختلف تعریف شده است و در آن سه هزار نفر از زنان تحت پوشش این طرح آموزشی، مشاوره‌ای و مداخله‌ای قرار می‌گیرند، امروز با معضل طلاق، افزایش فرار از منزل، افزایش خودکشی‌هایی که اغلب ناموفق هستند و موارد دیگری در حوزه اعتیاد مواجه هستیم که همه آنها معول چندعلتی هستند و باید بررسی شوند.

  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی تصریح کرد: در حوزه زنان ویژه هم طرح خانه‌های امن یا مراکز بازتوانی زنان ویژه بوده که به‌مدت یک‌سال با مصوبه آذرماه ۹۴ کارگروه بانوان و خانواده در دست اقدام است.

  فرجی بیان کرد: این طرح درحال بررسی و کارشناسی دو مشکل اصلی زنان بدون سرپرست و سرپناه و بحث فرزندان و مشکلات آنها است که باید به‌طور جدی مورد توجه قرار گیرد زیرا براساس آمار غیررسمی که در مجامع مختلف مطرح شده است ۱۵ هزار نفر در این زمینه در معرض آسیب هستند.

  وی ادامه داد: بخشی از این افراد که گرفتار هستند نیاز به درمان دارند ولی هدف از این طرح پیشگیری است تا بتوانیم با ساماندهی زنان آسیب‌دیده و زنانی که در معرض آسیب هستند و با انجام مداخلاتی از ورود زنان به حوزه آسیب‌های اجتماعی که بسیار جبران‌ناپذیرند جلوگیری کنیم.

  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی عنوان کرد: تمامی آسیب‌های اجتماعی برخاسته از عوامل متعددی هستند که باید بررسی‌های لازم انجام شود، جمع‌آوری، غربالگری و ساماندهی شوند و درنهایت خروجی آن منجر به بازتوانی زنان آسیب‌دیده اجتماعی شود و اقدامات لازم در راستای پیشگیری از مرتکب شدن گروه‌های دیگر انجام شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.