• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تاثیر طلبه متخلق به اخلاق اسلامی از تکنولوژی ها بیشتر است/ حوزه زمانی انقلابی است که بتواند انقلاب را به جهان صادر کند
  کد خبر : 1948689

  تاثیر طلبه متخلق به اخلاق اسلامی از تکنولوژی ها بیشتر است/ حوزه زمانی انقلابی است که بتواند انقلاب را به جهان صادر کند

  تاثیر طلبه متخلق به اخلاق اسلامی از تکنولوژی ها بیشتر است/ حوزه زمانی انقلابی است که بتواند انقلاب را به جهان صادر کندReviewed by on Dec 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین علی محرابی زاده در گفتگو با ناب نیوز درخصوص تفاوت نسل جدید…

  تاثیر طلبه متخلق به اخلاق اسلامی از تکنولوژی ها بیشتر است/ حوزه زمانی انقلابی است که بتواند انقلاب را به جهان صادر کندReviewed by on Dec 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین علی محرابی زاده در گفتگو با ناب نیوز درخصوص تفاوت نسل جدید و قدیم طلبه های حوزه علمیه گفت: نسل جدید حوزه براساس شرایط روز نسبت به قبل به روزتر و مدرن تر شده اند، آشنایی بیشتری نسبت به تکنولوژی روز دارند و پویاترند.

  مدیر حوزه علمیه  امام حسن مجتبی (ع) رفسنجان تصریح کرد: باتوجه به اینکه امروز حوزه ها زمینه تحصیلات تخصصی را فراهم نموده است لذا بیشتر طلبه ها کار تخصصی کرده اند و  نسل جدید حوزه می توانند نیاز جامعه را بیشتر پاسخگو باشند.

  وی عنوان کرد: حضور بیشتر طلاب امروز در بطن جامعه و همچنین حضور در ادارات و تصمیم گیری های حکومتی، سیاسی  واجتماعی نیز تفاوت نسل جدید طلاب با گذشته را نشان می دهد.

  لزوم آشنایی بیشتر طلاب با شبهات روز و پاسخگویی به آنها

  این استاد حوزه علمیه با اشاره به مهارت های لازم طلاب در کنار علوم دینی خاطرنشان کرد: امروز بحث آشنایی با زبان های متفاوت برای طلاب مطرح است و توصیه مقام معظم رهبری و همچنین برخی مراجع از جمله آیت الله مکارم شیرازی نیز همین است؛ همچنین رهبر انقلاب بر استفاده بهینه از فضای مجازی تاکید دارند.

  وی با بیان اینکه نکته مهم دیگر آشنایی طلاب با شبهات روز است؛ اظهار داشت: قبلا درشرایط خاص وقتی شبهه ای به وجود می آمد، افرادی بودند که پاسخگو باشند اما امروز در فضای مجازی شبهه پراکنی بسیار بیشتر از گذشته است لذا آشنایی تک تک طلاب علوم دینی با شبهات روز لازم است تا بتوانند حوزه را براساس تراز تمدن اسلامی پیش ببرند.

  ضرورت تقویت اخلاق محوری در حوزه های علمیه/ تاثیر طلبه متخلق به اخلاق اسلامی از تکنولوژی ها بیشتر است

  حجت الاسلام والمسلمین محرابی زاده با اشاره به اینکه امروزه امکانات و تکنولوژی به روز شده است و کمتر کمبودی در این زمینه در حوزه ها احساس می شود، تاکید کرد: آنچه که بیش از گذشته باید مدنظر قرار گیرد، توجه به اخلاق اسلامی و اخلاق محوری در حوزه است؛ برخلاف اینکه در گذشته با اشراف بر کتب حوزوی می توانستیم حوزه را پیش ببریم، آنچه که امروز بیشتر در بین طلاب و روحانیون نیاز به تقویت دارد، اخلاق محوری است.

  وی افزود: طلاب دینی و سربازان امام زمان (عج) با اخلاق دینی بهتر می توانند کار کنند در عین اینکه باید تعهد و احساس مسئولیت پذیری نیز داشته باشند؛ با فقر اخلاقی که در جامعه وجود دارد، تاثیر طلبه متخلق به اخلاق اسلامی بیش از همه امور و تکنولوژی هاست.

  اهمیت بصیرت افزایی میان طلاب و اطلاع از مسائل سیاسی روز/ حوزه زمانی انقلابی است که بتواند انقلاب را به جهان صادر کند

  مدیر حوزه علمیه  امام حسن مجتبی (ع) رفسنجان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حوزه انقلابی که بارها در دیدار با طلاب و نخبگان حوزوی طرح کرده اند، ابراز کرد: در گذشته حوزه ها محدود به داخل کشور بود اما امروز با توجه به گسترش اسلام و انقلاب اسلامی در سراسر جهان، مسئله بصیرت افزایی بیشتر مورد تاکید رهبر انقلاب قرار گرفته و باید مدنظر ماهم باشد.

  حجت الاسلام والمسلمین محرابی زاده ادامه داد: از سوی دیگر در داخل کشور کسانی هستند که بحث جدایی دین از سیاست را مطرح می کنند؛ مقام معظم رهبری تاکید داشتند طلبه باید با مسائل روز جهان و ایران و احزاب سیاسی آشنایی پیدا کند بدون آنکه حزب زده شود.

  وی یادآور شد: طلاب باید به اندازه ای که لازم است از اطلاعات روز مطلع شوند تا در تصمیم گیری ها بتوانند به نظام کمک دهند؛ نظامی که مدعی دین اسلام است تا در سراسر جهان آن را عرضه کند.

  مدیر حوزه علمیه  امام حسن مجتبی (ع) رفسنجان خاطرنشان کرد: اگر این بصیرت افزایی نباشد و روحانیون در مسائل کشور دخالت نکنند، مصداق شعار جدایی دین از سیاست است؛  اگر طلاب در مسائل سیاسی موفق نباشند حوزه ای هم باقی نمی ماند، حوزه زمانی انقلابی است که بتواند انقلاب را به جهان صادر کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.