• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اقدامات آمریکا در سطوح سیاسی و فنی قابلیت واکنش دارد
  کد خبر : 1948677

  اقدامات آمریکا در سطوح سیاسی و فنی قابلیت واکنش دارد

  اقدامات آمریکا در سطوح سیاسی و فنی قابلیت واکنش داردReviewed by on Dec 11Rating: علامه عزیزی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در معادلات بین المللی مهمترین اصل تعیین کننده قدرت است؛ طبیعی است که نقش ایران چه از لحاظ ژئوپلتیک و یا فرهنگی و اقتصادی  بسیار مهم است و قدرت ایران نسبت به…

  اقدامات آمریکا در سطوح سیاسی و فنی قابلیت واکنش داردReviewed by on Dec 11Rating:

  علامه عزیزی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در معادلات بین المللی مهمترین اصل تعیین کننده قدرت است؛ طبیعی است که نقش ایران چه از لحاظ ژئوپلتیک و یا فرهنگی و اقتصادی  بسیار مهم است و قدرت ایران نسبت به سال های گذشته در حال احیا دوباره در سطح منطقه است؛ و تاثیرگذاری ایران در منطقه روز به روز بیشتر می شود.

  وی  با اشاره به سخنان امروز رهبر معظم انقلاب گفت:ما باید منتظر واکنش های رئیس جمهور جدید آمریکا در قبال برجام باشیم. اما اگر آمریکا بخواهد اقدامی در این مورد انجام دهد ما باید متناسب با این اقدامات و اینکه در چه سطحی باشد قاعدتا واکنش هایی را در سطح کارشناسی و یا سیاسی در سطح منطقه خواهیم داشت.

  عزیزی همچنین با بیان اینکه احتمال هر اتفاقی در این زمینه وجود دارد؛ افزود: در آمریکا شخص بی اهمیت نیست ولی در کل دکترین سیاسی آمریکا شخص محور نیست. اهمیت استراتژی ها و برنامه های بلند مدت آمریکا بسیار مهمتر از اشخاص است. هر کدام از اشخاص مطرح شده در پست های حساس وزارت دفاع یا وزارت خارجه و حتی خود ترامپ به عنوان رئیس جمهور با اینکه می توانند تاثیرگذار باشند اما باید در مسیر دکتربن سیاسی آمریکا گام بردارند.

  وی افزود: ممکن است در مراحل اولیه با اقدامات کور یا موضع گیری های تند سیاسی ایران را بترسانند. اما مطمئنا می دانند که جمهوری اسلامی ایران رویه اش بر ترس بود در طول ۳۷ ساله بعد از انقلاب نمی توانست تحریم های سنگین آمریکا را تحمل کند. و اگر بخواهند اقدامی بکنند جمهوری اسلامی ایران بسیار مصمم تر و جدی تار راه خود را ادامه می دهند.

  این فعال دانشجویی تاکید کرد: آنها حتی اگر مطالعات تاریخی و سیاسی یا حتی روانشناسی مسئولین نظام را که برخواسته از دامن مردم هستند داشته باشند می فهمند که نباید با زبان تهدید با ایران و مردم ایران برخورد کنند.

  وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند «توافق هسته ای نباید ابزاری برای فشار بر ملت ایران تبدیل شود»؛ گفت: مسئولین نظام و مردم ایران زبان تهدید را برنمی تابند و این تهدیدها مسلما به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید.

  وی گفت: در مقابل این تهدیدات و اتفاقات احتمالی دستگاه دیپلماسی کشور باید افکار عمومی جهان را بر علیه آمریکا بسیج کند و وجهه ایران را در سطح افکار جهانی بالاتر ببرد. این اشتباه از طرف واشنگتن می تواند فرصتی برای دستگاه دیپلماسی کشور باشد که بر حقانیت ایران صحه بگذارد. این قضیه در ادبیات سیاسی می تواند معادل کنشگری سیاسی باشد. که دستگاه دیپلماسی کشور با وجود افرا دی همچون دکتر ظریف و تخت روانچی که با مسائل سیاسی آمریکا کاملا آشنا هستند می تواند در این مورد بسیار موفق عمل کند.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.