• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » به کسی که با شما هم نظر نیست برچسب احزاب و اصولگرا و اصلاح طلب نزنید
  کد خبر : 1948671

  به کسی که با شما هم نظر نیست برچسب احزاب و اصولگرا و اصلاح طلب نزنید

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از “موج چهارم”:علی قائدرحمت دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه عنوان کرد: اگر واقعاً مشکل شما این است که در روز شهادت سه دانشجو جشن برگزار می شود پس چرا اعتراضی از شما در هفته ی دولت و روز شهادت شهید…

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از “موج چهارم”:علی قائدرحمت دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه عنوان کرد: اگر واقعاً مشکل شما این است که در روز شهادت سه دانشجو جشن برگزار می شود پس چرا اعتراضی از شما در هفته ی دولت و روز شهادت شهید مطهری دیده نمی شود.

  دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز تاکید کرد: اگر دغدغه ی شما درد شهید و نگه داشتن حرمت شهداست، در عاشورای ۸۸ که بسیاری به شهدا اهانت کردند چرا آن زمان بیانیه ای اعتراضی و حتی یک جمله از شما دیده نشد؟

  قائدرحمت افزود: با توجه به اینکه ما یک تشکل دانشجویی مستقل هستیم و قدرت استقلال و انتخاب داریم، با اراده ی خودمان تصمیم می گیریم که چه برنامه ای اجرا کنیم لذا، برایمان دیکته نمی کنند چه کسی را دعوت کنیم و به چه کسی تریبون بدهیم، در این خصوص ما تصمیم گرفتیم این خدمت را به شما دانشجویان عرضه کنیم و یک روز شاد و مفرح را برای شما جهادگران ایجاد کنیم.

  این فعال دانشجو در ادامه با اشاره به تارخچه ی جنبش دانشجویی خصوصاً جریان دانشجویی در دانشگاه شهید چمران اهواز خاطرنشان کرد: در دهه ی ۷۰ برخی از احزاب و گروه های سیاسی تلاش کردند در جنبش ها و تشکل های دانشجویی نفوذ پیدا کنند و آن ها را از مسیر اصلی خود منحرف سازند و حمایت آنان را در جهت منافع خود جلب کنند که تا حدودی نیز موفق شدند و در سال ۷۶ یک حزب خاص تواست جنبش دانشجویی تحکیم وحدت را به سمت خود سوق دهد.

  وی با بیان اینکه این سوق پیدا کردن سبب شد در سال های ۷۸-۷۶ یک انشعاب در بین اعضای این جنبش به وجود بیاید تصریح کرد: بسیاری از دانشجویانی که عضو دفتر تحکیم وحدت بودند و اعتقاد داشتند که دانشجو نباید حزبی و پیاده نظام احزاب باشد و برای گروه های سیاسی کار کند، از دفتر تحکیم وحدت جدا شده و اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل را در ۱۸ دفتر تاسیس کردند که جرقه ی این حرکت هم به نوعی از دانشگاه شهید چمران اهواز زده شد.

  علی قائدرحمت ادامه داد: بعد از این اتفاق و ایجاد دو دستگی در میان دانشجویان که هر کدام خود را حق می دانستند، این ماجرا به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس کشیده شد که در کمیسیون مربوطه حق به انجمن اسلامی دانشجویان مستقل داده شد.

  دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به اعتراض طرفداران دموکراسی آزادی و قانون مداری در خصوص رای صادره اشاره کرد و گفت: این رای با مذاق آقایان خوش نیامد لذا گفتند ما تنها نتیجه ی انتخابات را قبول خواهیم کرد ؛ انتخابات برگزار شد ولی باز هم شکست سنگینی خوردند.

  این فعال دانشجو در خصوص عهدشکنی دوباره ی این طیف دانشجویی اظهار کرد: آنان به همراه همفکران خود در مراکز آموزش عالی که نتوانستند این موضوع را تحمل کنند به دفاتر این انجمن حمله کردند و درب ها را شکسته و دانشجویان را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند و در عین ناباوری دانشگاه که در آن زمان جناحی عمل می کرد، دفاتر مربطه را گرفته و به آنان تحویل داد.

  وی این عمل را نشانه ی عدم قبول و پذیرش قانون، انتخابات و مجلس از سوی آنان عنوان و تصریح کرد: آنان تا آنجا پیش رفتند که بین سال های ۸۳ – ۷۸ به انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز اجازه ی هیچ گونه فعالیتی را در دانشگاه نداده و فضای خفقان شدیدی را به وجود آوردند.

  قائدرحمت ادامه داد: در سال ۸۳ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به ناچار مجبور شد پسوند مستقل را برای خود انتخاب کند و در این زمان بود که دانشگاه اجازه ی تاسیس دفتر و انجام فعالیت را به انجمن اسلامی دانشجویان داد.

  این فعال دانشجو ایجاد اغتشاشات، بر هم زدن نظم و تخریب اموال دانشگاه، شکستن شیشه های دانشکده ی مهندسی و لغو امتحانات را از اقدامات دفتر تحکیم وحدت دانشگاه شهید چمران اهواز بین سال های ۸۹ – ۸۳ دانست و خاطرنشان کرد: همین اقدامات که اسناد آن هم موجود است سبب شد این دفتر در دانشگاه منحل شود و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز پسوند مستقل را بردارد و به اصالت اصلی خود برگردد.

  وی در جواب اتهاماتی که به این انجمن در خصوص اصولگرایی و طرفداری از یک حزب خاص زده شد عنوان کرد: به کسی که در موردی با شما هم نظر نیست فوراً برچسب احزاب و اصولگرا و اصلاح طلب نزنید، انجمن اسلامی دانشجویان نه اصول گرا، نه اصلاح طلب و نه پیرو هیچ حزب سیاسی است، همه ی دولت ها برای ما محترم اند و مواضعمان در برابر آنان مشخص است اما همواره مطالبات و انتقاداتمان را نسبت به آنان چه دولت های قبلی و چه فعلی داشته و داریم.

  دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص پیام روز دانشجو خاطرنشان کرد: پیام ۱۶ آذر این است که دانشجو باید آگاه و بیدار باشد و هر چیزی را نپذیرد و نسبت به محیط اطراف خود حساسیت نشان دهد.

  علی قائدرحمت در بخش پایانی سخنان خود با انتقاد از برخی مسؤلین دانشگاه مبنی بر اینکه نه انتقاد پذیر هستند و نه پاسخگو تصریح کرد: مشکلات صنفی از قبیل کیفیت غذا، مشکلات خوابگاهی، تردد آقایان در خوابگاه خواهران، قطعی برق کتابخانۀ مرکزی و…، مصادیق روشن مطالبات دانشجویان هستند.

  این فعال دانشجو با اشاره به این موضوع که از سه ماه پیش طی نامه ای به آقایان دکتر علم، دهچشمه و محمدیان خواستار برگزاری تریبون آزاد با موضوع مشکلات صنفی و با حضور آنان بوده تا دانشجویان به این طریق مشکلاتشان را در میان بگذارند خاطرنشان کرد: آقایان نه تنها حاضر به شرکت در این تریبون نشدند بلکه مجوز برگزاری این تریبون را هم به ما ندادند.

  وی گفت: حال که مجوز اجرای این برنامه را ندادید و خود حضور پیدا نکردید تا حرف دانشجویان را بشنوید پس ما می آئیم و حرفهایمان را به گوش شما می رسانیم، اگر می خواهید از مشکلات دانشجویان آگاه شوید باید در جمع آن ها حضور پیدا کنید و صحبت های آنان را بشنوید، پای صحبت های دانشجوهای شبانه ای که دو ساعت مهلت پرداخت شهریه را به آنها داده بودید بنشینید تا دردشان را متوجه شوید.

  دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز تاکید کرد: حرف دانشجویان را بشنود و نترسد، مسئولی که قوی باشد و عملکرد درستی داشته باشد نیازی ندارد که خودش را پشت میز ریاستش پنهان کند و هر از چندگاهی مصاحبه ای هم انجام دهد، باید در جامعه ی مخاطب حضور یابید و حرف های آنان را بشنوید و صحبت کنید.

  قائدرحمت با بیان اینکه این افراد نه تنها به دانشجو حتی پاسخگوی انجمن اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی در جنوب غرب کشور نیستند افزود: آقایان در تابستان به بهانه ی رنگ زدن به اتاق انجمن اسلامی دانشجویان در یکی از خوابگاه ها وارد شده و در همین بین اموال و اسناد مهم انجمن به سرقت رفت و تا این لحظه هیچ کسی پاسخگوی این موضوع نبوده است.

  این فعال دانشجو تاکید کرد: ما حرف های خود را به افرادی که داعیه دار آزادی بیان هستند زدیم و منتظر عکس العمل آقایان در برابر این انتقادات خود خواهیم بود.

  وی آرمان امروز خود را مدیون سه دانشجوی شهید ۱۶ آذر سال ۳۲ عنوان کرد و گفت: ما از هیچ کسی ترس و باکی نداریم و حرف خود را همیشه خواهیم زد.

  دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دانشجویان حاضر در مراسم، در خصوص شایعات بوجود آمده دربارۀ انتخابات شورای صنفی عنوان کرد: در مملکت ما برخی افراد لیست می دهند و در این لیست یک عده ای رأی می آورند و این افراد تنها به جناح و گروه خود پاسخگو هستند نه جامعه ؛ در خصوص شایعات بوجود آمده مبنی بر اینکه برخی در حال درست کردن لیست و شورای صنفی هستند باید گفت دانشجویی که بخواهد با لیست رای بیاورد و طرفدار جناحی باشد مشخص است که آن دانشجو دیگر نماینده دانشجویان نخواهد بود و توجهی به درد دانشگاه نخواهد داشت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.