• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » کلید واژه «اقتصاد» رمز ورود اصولگرایان به انتخابات پیش‌‌رو
  کد خبر : 1948638

  کلید واژه «اقتصاد» رمز ورود اصولگرایان به انتخابات پیش‌‌رو

  روز نو :  «فساد» و «برجام» دومحور مورد تأکید رقیبان روحانی برای انتخابات پیش‌رو به گزارش ایران ویج به نقل از روز نو؛  احمد کریمی‌اصفهانی عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگوی کوتاهی با سایت خبرآنلاین  خبر از اجماع اصولگرایان درباره انتخابات پیش‌روی ریاست‌جمهوری داده است. اجماعی که به نوشته این…

  روز نو :  «فساد» و «برجام» دومحور مورد تأکید رقیبان روحانی برای انتخابات پیش‌رو

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز نو؛  احمد کریمی‌اصفهانی عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگوی کوتاهی با سایت خبرآنلاین  خبر از اجماع اصولگرایان درباره انتخابات پیش‌روی ریاست‌جمهوری داده است. اجماعی که به نوشته این سایت نه  روی کاندیدا یا مدل نهایی ورود به انتخابات ‌سال ٩۶ بلکه روی یک کلمه یعنی «اقتصاد» بوده است.
  کریمی‌اصفهانی می‌گوید: اقتصاد؛ رمز و کلید‌واژه اصولگرایان در انتخابات بعدی خواهد بود و به‌تبع آن، اقتصاددان بودن ویژگی اصلی فردی است که از اردوگاه اصولگرایان به‌عنوان کاندیدای نهایی رقابت انتخاباتی ٩۶ بیرون می‌آید.
  به گفته این فعال سیاسی اصولگرا نامزد اصولگرایان حتما باید اقتصاددان بوده و نیز دغدغه مسائل معیشتی مردم را داشته باشد. به‌تبع این ویژگی بقیه مسائل به‌طور اتوماتیک حل خواهد شد.
  هرچند احمد کریمی‌اصفهانی صراحتا از تکیه بر کلید واژه اقتصاد برای انتخابات پیش‌رو سخن ازسوی اصولگرایان گفته، اما بعید به نظر می‌رسد چنین رویکردی درمیان سایر اصولگرایان به‌طور جدی مطرح باشد. مرور موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌های هفته‌های گذشته شخصیت‌های اصولگرا نشان می‌دهد بخش مصمم این جریان سیاسی با تکیه بر موضوع برجام و تنش‌های احتمالی آتی میان ایران و آمریکا پس از آغاز ریاست‌جمهوری ترامپ ترمیم و جایگزین کردن توافق هسته‌ای را به‌عنوان کلیدی‌ترین راهکار خود در رقابت با حسن روحانی برگزیده‌اند. دراین میان سعید جلیلی از دیگر نامزدهای احتمالی مصمم‌تر، به نظر می‌رسد. او تقریبا هرهفته دریکی از دانشگاه‌های کشور سخنرانی دارد و با یک استراتژی مشخص یعنی نقد توافق هسته‌ای و زیر سوال‌بردن رویکرد تیم دیپلماسی حسن روحانی، دولت یازدهم را درمیان هوادارانش به چالش می‌کشد. او در آخرین سخنرانی که پنجشنبه هفته گذشته درهمایش سراسری مدیران مراکز و کانون‌های بسیج مهندسین عمران معماری وزارت راه‌وشهرسازی ایراد شد، پس از آن‌که سعید قاسمی، یکی از سخنرانان منتقد دولت را در آغوش کشید، به مناسبت جمعی که در آن حضور داشت، به انتقاد از سیاست‌های دولت درحوزه مسکن پرداخت و گفت: کسانی که فکر می‌کنند با الگوی لیبرال سرمایه‌داری می‌توانند مشکل مسکن را حل کنند، ببینند همین الگو در زمینه مسکن، چگونه بحران اقتصادی ٢٠٠٨ آمریکا را به وجود آورد!
  درمیان اصولگرایان مورد اشاره کریمی‌اصفهانی، احمد توکلی همواره به‌عنوان یک چهره کاملا اقتصادی اینک دیدگاه‌هایی نزدیک به الیاس نادران نماینده پیشین مجلس و عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی دارد. این دو مدتی است ذیل مجموعه‌ای با عنوان «سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت» به انتقاد از سیاست‌های دولت یازدهم درباره قراردادها و شفافیت در زمینه مفاسد اقتصادی می‌پردازند. این تشکل درصورت جدی‌ترشدن قصد نادران برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری احتمالا از مواضع منتقدانه فعلی به وضع تهاجمی و افشاگرانه تغییر حالت خواهد داد و نادران نیز با بهره‌گیری از همین پتانسیل با کلیدواژه «مبارزه با فساد» به انتخابات ورود می‌کند.
  احمد کریمی‌اصفهانی در ادامه گفت‌وگوی خود درمورد سایر مدل‌ها ازجمله مدل ١١نفره آل‌اسحاق، کریمی صراحتا از رد آنها سخن گفت و یادآورد شده است: مدل‌های زیادی مطرح شد اما این بحث‌های اخیر ما را به سمتی برد تا تردید ما از افرادی که این ویژگی‌ها را ندارند، برداشته شود و بتوانیم روی افرادی که دارای ذهن اقتصادی هستند، تمرکز کنیم.
  زمانی که از نام افراد و کاندیداهای گروه‎‌های خاص سخن به میان می‌آید، عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری تأکید می‌کند که هیچ حرف و سخنی نمی‌شود از مصداق زد و باید تا یک‌ماه آینده منتظر ماند.
  نشانه‌های رغبت اصولگرایان برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ‌سال آینده تا زمانی که ورود مصداقی به انتخابات نداشته باشند، همچنان در‌هاله‌ای از ابهام باقی خواهد ماند اما هنگامی که آذر و دی به روزهای پایانی خود نزدیک شوند، آنگاه زمانی است که غبارها فرو نشسته و نامزدهای نهایی ازمیان گمانه‌زنی‌های گسترده رسانه‌ای چهره نمایان می‌کنند. دراین میان مشخص می‌شود کدام کلید واژه و استراتژی ازسوی رقیب حسن روحانی برای انتخابات پیش‌رو انتخاب شده است.

  *همدلی

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.