• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » گردشگری در صورت بسترسازی می تواند اقتصاد استان قزوین را متحول کند
  کد خبر : 1948602

  گردشگری در صورت بسترسازی می تواند اقتصاد استان قزوین را متحول کند

  گردشگری در صورت بسترسازی می تواند اقتصاد استان قزوین را متحول کندReviewed by on Dec 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سعید رئوفی نماینده بخش خصوصی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که شنبه شب در سالن باغستان برگزار شد اظهارداشت: گردشگری یک صنعت مهم در عصر کنونی است…

  گردشگری در صورت بسترسازی می تواند اقتصاد استان قزوین را متحول کندReviewed by on Dec 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سعید رئوفی نماینده بخش خصوصی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که شنبه شب در سالن باغستان برگزار شد اظهارداشت: گردشگری یک صنعت مهم در عصر کنونی است که نتوانسته ایم با این همه ظرفیت سهم خود را کسب کنیم.

  وی افزود:بوروکراسی طولانی دردستگاههای اجرایی،نپذیرفتن تاسیسات و هتل ها به عنوان وثیقه بانکی، کافی نبودن تسهیلات برای ساخت هتل ها، نبود نیروی متخصص درمدیریت هتلها، از جمله مشکلات این بخش است که برای رفع آن نیازمند عزم جدی هستیم.

  رئوفی تصریح کرد: ضریب اقامت در قزوین حتی به یک شب نمی رسد که یک دلیل آن نبود هتل های چند ستاره و اقامت گاههای مناسب ومعرفی نشدن ظرفیت های گردشگری است که با کمک مسئولان دولتی باید در این زمینه اقدام کنیم تا مشکلات برطرف شود.

  وی گفت: برای ارتقاء کیفیت مسافرخانه ها به هتل و چند ستاره شدن هتل های کنونی بسترسازی شود تا در چند سال آینده نیازها را تامین کنیم.

  این سرمایه گذار بخش خصوصی در حوزه گردشگری اظهارداشت: کمبود نیروی متخصص دانشگاهی در صنعت گردشگری و نبود کد رشته تحصیلی از مهمترین مشکلات این بخش است و باید در مراکز دانشگاهی نسبت به تربیت نیروهای متخصص و کارآمد در صنعت هتل داری و گردشگری از همین امروز اقدام شود.

  وی اضافه کرد: نبود قوانین مدون و مشخص لازم الاتباع در حوزه گردشگری، تدوین قانون اعطای تسهیلات بانکی مناسب به این بخش، لازم است مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.     

  رئوفی گفت: حوزه گردشگری می تواند به اشتغال و اقتصاد کنونی و آینده کشور کمک موثری کند و اگر در این حوزه با برنامه ریزی جلو برویم می توانیم به رونق این صنعت کمک کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.