• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » همایش نقش سازمان‌های مردم نهاد در پیشگیری از وقوع جرم برگزار می‌شود
  کد خبر : 1948581

  همایش نقش سازمان‌های مردم نهاد در پیشگیری از وقوع جرم برگزار می‌شود

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز اظهار کرد: در راستای آموزش ماده ۶۶ قانون آیین دادرسی کیفری با رویکرد پیشگیرانه معاونت اجتماعی دادگستری کل استان البرز همایشی را با عنوان نقش سازمان‌های مردم نهاد…

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز اظهار کرد: در راستای آموزش ماده ۶۶ قانون آیین دادرسی کیفری با رویکرد پیشگیرانه معاونت اجتماعی دادگستری کل استان البرز همایشی را با عنوان نقش سازمان‌های مردم نهاد در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت سمن‌های فعال استان البرز برگزار می‌کند.
  وی گفت: بر اساس قانون سازمان‌های مردم‌نهادی که اساسنامه آنها درباره حمایت از اطفال و نوجوانان، زنان، اشخاص بیمار و ناتوان جسمی یا ذهنی، محیط زیست، منابع طبیعی، میراث فرهنگی، بهداشت عمومی و حمایت از حقوق شهروندی است، می‌توانند نسبت به جرایم ارتکابی در زمینه‌های فوق اعلام جرم کنند و در تمام مراحل دادرسی جهت اقامه دلیل شرکت و نسبت به آراء مراجع قضایی اعتراض کنند.
  جوهری ادامه داد: درصورتی که جرم واقع شده دارای بزه‌دیده خاص باشد، کسب رضایت وی جهت اقدام مطابق این قانون ضروری است. چنانچه بزه‌دیده طفل، مجنون و یا در جرایم مالی سفیه باشد، رضایت ولی یا سرپرست قانونی او أخذ می‌شود. اگر ولی یا سرپرست قانونی، خود مرتکب جرم شده باشد، سازمان‌های مذکور با أخذ رضایت قیم اتفاقی یا تأیید دادستان، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.
  این مقام قضایی عنوان کرد: این همایش در روز یکشنبه ۲۱ آذر ماه در اداره کل آموزش و پرورش استان البرز برگزار شده و به تمامی شرکت کنندگان در دوره گواهی اعطا می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.