• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » رسالت: شکست کلینتون در بازشماری آرا
  کد خبر : 1948491

  رسالت: شکست کلینتون در بازشماری آرا

  **شکست کلینتون در بازشماری آرا بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالاتی مانند میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین آغاز شده است. با این حال نتایج اولیه بازشماری موید نتایج به دست آمده در انتخابات هشتم نوامبر است. به عبارت بهتر، اکثریت قریب به اتفاق رسانه های آمریکایی متفق القول هستند که بازشماری آرا عملا تغییری…

  **شکست کلینتون در بازشماری آرا
  بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالاتی مانند میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین آغاز شده است. با این حال نتایج اولیه بازشماری موید نتایج به دست آمده در انتخابات هشتم نوامبر است. به عبارت بهتر، اکثریت قریب به اتفاق رسانه های آمریکایی متفق القول هستند که بازشماری آرا عملا تغییری در نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور ایجاد نمی کند. در چنین شرایطی اصرار هیلاری کلینتون بر بازشماری آرا به نوعی بدترین قمار سیاسی وی و شاید آخرین قمار وی درعالم سیاست محسوب می شود…..

  در حالی که ترامپ به عنوان پیروز رسمی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در ایالت میشیگان معرفی شده است،کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون همچنان در خصوص بازشماری آرا در سه ایالت میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا اصرار می ورزد. این در حالی‌است که بسیاری از تحلیلگران معتقدند بازشماری آرا تاثیری در پیروزی نهایی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایجاد نخواهد کرد و کمتر از دو ماه بعد، وی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده وارد کاخ سفید خواهد شد.

  **راز جلسه ویژه داعش
  همزمان با عملیات موصل، جدای از اخبار مربوط به درگیری ها و پیشروی های عرصه جنگ، اخبار مربوط به ابوبکر البغدادی سرکرده داعش و سرنوشت وی به دقت مورد توجه رسانه ها قرار دارد. معمولا اخبار گوناگونی درباره البغدادی گفته می شود از جمله اینکه وی در موصل نیست و در منطقه البعاج که منطقه ای صحرایی در استان نینوا نزدیک به مرز سوریه است. این منطقه به شدت حفاظت شده است و بیست هزار نفر جمعیت دارد. در این منطقه تونل های طولانی وجود دارد که معمولا برای قاچاق سلاح و افراد از سوریه به عراق ایجاد شده اند.

  اخبار دیگری نیز درباره کشته شدن وی مخابره می شود. هرچند که کشته شدن وی مهم است اما به اعتقاد بسیاری از ناظران امور گروه های تروریستی، اگر موصل آزاد شود و البغدادی هم کشته شود باز تروریست ها به شیوه های جنگ های غیر کلاسیک روی می آورند و دست به اقدامات انتحاری در مناطق مختلف عراق می زنند. به اعتقاد این ناظران جنگ با داعش طولانی خواهد بود و به بُعد نظامی محدود نخواهد شد بلکه دامنه آن به ابعاد اقتصادی و اعتقادی و فرهنگی مربوط می شود. افرادی که از سوی داعش شستشوی مغزی شده اند در قالب عوامل انتحاری دست به عملیات های تروریستی می زنند آنها می دانند که کشته می شوند و اجساد همقطاران قبلی را در مکان مشاهده می کنند اما با این حال آنها می آیند.

  **حلب؛ محل تبلور قدرت مقاومت
  عملیات آزادی و پاکسازی شرق حلب که از اواخر آبان ماه توسط ارتش سوریه و نیروهای مقاومت آغاز شده بود، با سرعت و قوت به پیش می رود. خطوط دفاعی تروریست ها در حال فروپاشی و ارتش سوریه در حال تعقیب آن هاست.

  طبق آخرین اخبار ستاد کل نیروهای مسلح روسیه با اعلام آزادی ۹۳ درصد از مناطق شرق حلب به دست ارتش سوریه، از تسلیم شدن داوطلبانه بیش از هزار جنگجوی مسلح در این منطقه خبر داد.

  **طب سنتی یا طب اسلامی؟
  شکی نیست که طب سنتی، مفید است و نباید از آن غفلت کرد؛ اما اینکه برخی، تنها طب سنتی را طب اسلامی معرفی می‌کنند و آن را در مقابل پزشکی جدید و پیشرفته قرار می‌دهند، یک انحراف بوده و نشانه آشنا نبودن با منابع معرفتی دین اسلام و علم اسلامی است.

  برخی نیز مدعی شده اند که نه طب سنتی، اسلامی است و نه طب جدید! بلکه تنها مطالب پزشکی و درمانی که از آیات و روایات (اعم از معتبر یا ضعیف) استفاده می شود، طب اسلامی است!
  به نظر، انحراف این سخن، بیشتر از قبلی است؛ مسائل طب و پزشکی قدیم و جدید یا استفاده شده از آیات و روایات معتبر به هر اندازه که صحیح و درست فهم شده باشند اسلامی‌اند و به همان اندازه که نادرست باشند و فعل خداوند را نتوانند کشف کنند، غیر اسلامی هستند؛ هر قدیمی، صحیح نیست و هر جدیدی، غلط نیست.

  **عامل اصلی بیماری ها؛ عدم تعادل اخلاط اربعه
  حکما در برخی تعریف ها از خلط گفته اند؛ رطوبتی است روان در بدن انسان که غذا اول بار به آن تبدیل می شود – خلط، جسم سیال مرطوبی است که نخستین بار غذا به وسیله آن استحاله می شود – خلط، جسم روان و مرطوبی است که در نتیجه تغییرات انجام شده بر روی غذا در دستگاه گوارش به وجود می آید – خلط، رطوبتی است که در تن و روان انسان جاری است. جایگاه طبیعی و اصلی آن در رگ ها می باشد.

  غذایی که می خوریم به همراه بزاق های دهان و ترشحات مربوطه که در هنگام جویدن غذا تولید می شود وارد معده شده، پس از هضم در معده و روده کوچک از طریق عروق ریز مزانتریک یا روده بند (روده باریک را به جدارخلفی شکم متصل می کند) «ماساریقا» به کبد منتقل می شود. این مواد پس از پردازش در کبد به چهار بخش عمده تقسیم می شود که به آن اخلاط چهار گانه می گویند و عبارتند از: صفرا، دم (خون)، بلغم و سودا. به هر یک از اینها خلط گفته می شود.

  ** گروه اطلاع رسانی
  خبرنگار: مهسا شریفی** انتشاردهنده: فاطمه قناد قرصی
  پژوهشم**۲۰۵۹**۲۰۰۲

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.