• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » رئیس حوزه هنری بوشهر: باید شمار کتاب خوانان در استان افزایش یابد
  کد خبر : 1948444

  رئیس حوزه هنری بوشهر: باید شمار کتاب خوانان در استان افزایش یابد

  رئیس حوزه هنری بوشهر: باید شمار کتاب خوانان در استان افزایش یابدReviewed by on Dec 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، امید پارسایی فر شنبه شب در آیین ‘ضیافت بفرمایید کتاب’ در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس گناوه افزود: درصورتی که بتوانیم افراد را به کتاب خواندن ترغیب و تشویق کنیم فرهنگ…

  رئیس حوزه هنری بوشهر: باید شمار کتاب خوانان در استان افزایش یابدReviewed by on Dec 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، امید پارسایی فر شنبه شب در آیین ‘ضیافت بفرمایید کتاب’ در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس گناوه افزود: درصورتی که بتوانیم افراد را به کتاب خواندن ترغیب و تشویق کنیم فرهنگ مطالعه در جامعه بیشتر نهادینه شده و ناشران نیز کتاب های بیشتری تهیه و به علاقه مندان ارایه خواهند کرد.
  وی اظهارکرد: مدارس و مساجد بهترین ظرفیت برای سوق دادن افراد جامعه به خواندن و مفاهیم کتاب است که باید مدنظر مسئولان مربوطه قرار گیرد.
  وی گفت: حوزه هنری استان بوشهر در هر جا نام و برنامه ای برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی باشد باتوجه به امکانات موجود همکاری خواهد کرد.
  رئیس حوزه هنری استان بوشهر افزود: این استان سابقه تمدن ۵ هزار ساله دارد و طبق بررسی های مورخان یکی از کتابخانه های جهان دراین منطقه بوده که بیش از ۱۵۰۰ سال قدمت دارد.
  وی اظهارکرد: ۸۰ درصد کشورهای در حال توسعه ۳۰ درصد کتابهای دنیا را تولید و ۲۰ درصد دیگر کشورهای پیشرفته ۸۰ درصد کتابها را تولید می کنند که این نشان دهنده جایگاه و اهمیت آنان به کتاب است.
  پارسایی فر افزود: امروز تلاش هایی که در عرصه اقتصادی و توسعه زیرساخت ها در کشور انجام می شود در حوزه فرهنگی تناسبی ندارد.
  وی ادامه داد: اقتصاد و فرهنگ میانه مستقیم با هم دارند و جامعه ای می تواند رشد وتوسعه پیدا کند که به توسعه فرهنگ به عنوان توسعه زیرساخت ملی توجه و اهتمام داشته باشد.
  رئیس حوزه هنری استان بوشهر، شهرستان گناوه را موتور محرکه توسعه استان از منظر اقتصادی دانست و گفت: زیرساخت های اقتصادی به تنهایی نمی توانند زمینه توسعه را فراهم کنند بلکه زیرساخت های متعددی باید وجود داشته باشد تا توسعه همراه با نشاط و شادابی حاکم شود.
  وی افزود: فرهنگ و ادب و اندیشه هر جا وجود داشته باشد آن منطقه نیز توسعه و پیشرفت خواهد کرد.
  پارسایی فر اظهارکرد: اگر فرهنگ را به عنوان محور توسعه قلمداد کنیم بی تردید کتاب ستون آن خیمه است که آحاد جامعه باید نسبت به این مهم اهمیت وافری قایل شوند.
  رئیس حوزه هنری استان بوشهر از برگزارکنندگان آیین ضیافت بفرمایید کتاب در گناوه تقدیر کرد و گفت: اجرای چنین برنامه ای ستودنی است و می تواند نقش اثرگذاری در تشویق و ترغیب مردم به کتاب داشته باشد.
  وی اظهارکرد: حوزه هنری استان بوشهر آماده هرگونه همکاری در تولید کتاب در حوزه فرهنگ، تمدن و ادبیات پایدار با نویسندگان و ناشران این استان بویژه در شهرستان گناوه است.
  در این آیین به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال کتاب به اقشار مختلف اهدا شد.
  شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
  ۶۱۶۴/۶۰۴۳** خبرنگار: نعمت الله بهروزی** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.