• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » مجوزی برای تبدیل منطقه کوکبیه شازند به مرکز تفریحی صادر نشده است
  کد خبر : 1948330

  مجوزی برای تبدیل منطقه کوکبیه شازند به مرکز تفریحی صادر نشده است

  مجوزی برای تبدیل منطقه کوکبیه شازند به مرکز تفریحی صادر نشده استReviewed by on Dec 11Rating: حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به فعالیت‌های معدن شن‌ و ماسه منطقه کوکبیه شهرستان شازند اظهار داشت: برداشت‌های غیرمتعادل و بیش از حد از این معدن شرایط محیطی مناسبی برای تجمع منابع آبی…

  مجوزی برای تبدیل منطقه کوکبیه شازند به مرکز تفریحی صادر نشده استReviewed by on Dec 11Rating:

  حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به فعالیت‌های معدن شن‌ و ماسه منطقه کوکبیه شهرستان شازند اظهار داشت: برداشت‌های غیرمتعادل و بیش از حد از این معدن شرایط محیطی مناسبی برای تجمع منابع آبی در این محل را به وجود آورده است. متاسفانه به سبب ایجاد گودال‌های عمیق و پهناور در این منطقه سرریز رودخانه قره‌چای نیز به این سمت کشیده شده است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: برخی از گودال‌های این منطقه در گذشته محل دفن زباله بوده‌اند که اکنون ورود منابع آبی به این گودال‌ها و ترکیب آن‌ها با زباله‌های مدفون شده خطری جدی برای منابع آبی زیرزمینی این منطقه محسوب می‌شود.

  ابراهیمی‌کارنامی ادامه داد: شکایت‌های لازم در این راستا به دستگاه قضایی استان ارسال شده و امیدواریم که هر چه سریع‌تر به این معضل مخرب رسیدگی شود.

  وی عنوان کرد: ایجاد این مکان طبیعت آب و خاک منطقه کوکبیه را تهدید و آلودگی آبی و خاکی آن محل را تشدید می‌کند، همچنین منبع آبی جمع شده در این گودال‌ها حق‌آبه ساکنان منطقه قره‌چای است و این رویداد مخاطرات جدی به دنبال دارد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی خاطرنشان کرد: تبدیل این منطقه به محل تفریحی نیازمند مطالعات دقیق و بررسی‌های متعددی است، درحال حاضر هیچ‌گونه مجوزی برای تبدیل این منطقه به محل تفریحی و گردشگری صادر نشده است.

  ابراهیمی‌کارنامی بیان کرد: در بازدیدهای انجام شده از این منطقه نتیجه گرفته‌ایم که با سرریز آب‌خان‌های قره‌چای به این محل ساکنان قره‌چای با معضلی جدی مواجه شده‌اند و در این زمینه باید گفت که با جدیت تمام پیگیر بازپس‌گیری و رعایت حق‌آبه ساکنان منطقه قره‌چای هستیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.