• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » مردانی: ۷۰ درصد موارد ایدز در ایران ناشناخته است/ سیاری: میزان ابتلای خانمها به ایدز رو افزایش است
  کد خبر : 1948284

  مردانی: ۷۰ درصد موارد ایدز در ایران ناشناخته است/ سیاری: میزان ابتلای خانمها به ایدز رو افزایش است

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علل جهش آماری مبتلا به ایدز امشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور مردانی متخصص بیماری های عفونی و سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت. مردانی متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه روند افزایش و کاهش ایدز در…

  مردانی: 70 درصد موارد ایدز در ایران ناشناخته است/ سیاری: میزان ابتلای خانمها به ایدز رو افزایش استبه گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علل جهش آماری مبتلا به ایدز امشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور مردانی متخصص بیماری های عفونی و سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت.

  مردانی متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه روند افزایش و کاهش ایدز در دنیا یکسان نیست، گفت: بسیاری از کشورهای دنیا اخیرا اعلام کرده اند مشکلی به نام ایدز ندارند.

  وی افزود: ۷۰٪ موارد ایدز در ایران ناشناخته است.

  در ادامه برنامه سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت اظهار داشت: در سال ۸۰ ، ۶٪ راه انتقال ایدز از طریق جنسی بوده که الان این روند به ۴۲٪ افزایش پیدا کرده است. میزان ابتلای خانم ها به ایدز رو افزایش است.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت تاکید کرد: از سی کشور دنیا ۵۰٪ ابتلا به ایدز کاهش پیدا کرده است. ۶۴٪ کسانی که به ایدز مبتلا شده اند از راه انتقال این بیماری به خود بی اطلاع هستند.

  در ادامه برنامه همتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه برنامه طی گفتگوی زنده تلفنی با اشاره به اینکه، مجلس همراه و همگام با وزارت بهداشت است گفت: در ارائه طرح ها و تصویب بودجه نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

  وی با بیان اینکه، ۸ هزار میلیارد تومان برای تقویت وزارت بهداشت و اجرای طرح های تحول سلامت به تصویب رسیده است خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب مربیان بهداشت فعال بودند و تا ده سال پس از آن فعالیت ها خوب بود اما پس از آن مورد غفلت قرار گرفت.

  این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه، قرار بود مربیان در سطح مدارس، دانشگاه ها و پادگان ها افزایش یابد عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش را باید از جهت برنامه و بودجه در کنار وزارت بهداشت در این راستا کمک کرد.

  همتی با اشاره به پزشک خانواده افزود: پزشک باید ارتباط مستمر با خانواده داشته باشد لذا، ارتباط پزشکان عمومی با خانواده ها در تامین سلامت آنها بسیار مهم است.

  مردانی در ادامه این گفتگو با اشاره به اینکه، ایدز به سراغ ما نمی آید بلکه ما باید مراقب ایدز باشیم افزود: سنین۱۵ تا ۲۵ سی درصد جامعه را تشکیل می‌دهد لذا باید توجه ویژه ای به این اقشار جامعه شود.

  این متخصص بیماری عفونی با اشاره به اینکه، در کتاب های مدرسه حتی یک کلام در خصوص بیماری های جنسی صحبت نشده است افزود: جوانان با سرکشی در فضای مجازی دچار اشتباه شده و این موضوع سبب به خطر افتادن آنها می شود.

  مردانی با اشاره به اینکه، شرایط ازدواج تسهیل نشده است گفت: با وام های ۱۰- ۲۰ میلیونی کسی نمی تواند ازدواج کند.

  وی با بیان اینکه، طبق تحقیقات به عمل آمده میزان روابط جنسی در میان دانشجویان ۵۰۰ درصد رشد داشته است عنوان کرد: متاسفانه در مسئله آموزش جوانان دانشگاهی و مدرسه ای موفق عمل نکرده ایم.

  وی با تاکید بر اینکه، باید تابوی ایدز در ایران شکسته شود بیان کرد: سریال های صداو سیما در این راستا کمک کننده است لذا سریال پریا به خوبی عمل کرد.

  سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به بحث سفیران سلامت دانش آموزان و دانشجویان افزود: باید آموزش های لازم به جوانان در خصوص مهارت نه گفتن، پیشگیری از رفتارهای پر خطر و مهارت زندگی داده شود.

  وی با بیان اینکه، بیشترین آسیب ها در حاشیه شهر صورت می گیرد ادامه داد: وزارت بهداشت یکی از وزارتخانه های موفق در حوزه بحث حاشیه نشینی بوده است.

  سیاری با اشاره به اینکه، در همه شهر های کشور مراکز مشاوره ایدز به صورت رایگان خدمات ارائه می دهند و تست ایدز نیز به صورت رایگان انجام می شود. ایدز خطریست که ممکن است هر کسی را مبتلا کند، خطر زنگ این بیماری در سال ۸۰ زده شده بود اما به آن توجه نشد.

  وی با بیان اینکه، اطلاع رسانی عمومی و آموزش ها باید افزایش یابد گفت: باید به معتادان و خانواده هایشان آموزش های لازم را ارائه داد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.