• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » هدف اصلی کشور تحقق توسعه اقتصادی در افق ۱۴۰۰ است
  کد خبر : 1948232

  هدف اصلی کشور تحقق توسعه اقتصادی در افق ۱۴۰۰ است

  هدف اصلی کشور تحقق توسعه اقتصادی در افق ۱۴۰۰ استReviewed by on Dec 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، کمال دهقانی فیروزآبادی شنبه‌شب در سمینار قانون اساسی با تاکید بر اجرای درست قانون برای توسعه کشور اظهار داشت: اگر با مدیریت و بر اساس قانون حرکت کنیم قطعا به…

  هدف اصلی کشور تحقق توسعه اقتصادی در افق ۱۴۰۰ استReviewed by on Dec 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، کمال دهقانی فیروزآبادی شنبه‌شب در سمینار قانون اساسی با تاکید بر اجرای درست قانون برای توسعه کشور اظهار داشت: اگر با مدیریت و بر اساس قانون حرکت کنیم قطعا به آنچه که در چشم‌انداز ۱۴۰۰ دیده شده دست خواهیم یافت.

  وی ادامه داد: دستیابی به سیاست‌های افق ۱۴۰۰ نیاز به بسترسازی و پیش‌زمینه‌هایی دارد که در قالب سیاست‌های داخلی و خارجی محقق خواهد شد اما لازمه آن اجرای درست قانون اساسی است.

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه خیلی‌ها معتقدند سیاست خارجی سایه‌دار سیاست داخلی است اضافه کرد: براساس مواد قانونی ۱۵۲ تا ۱۵۵ فصل دهم قانون اساسی که در خصوص سیاست خارجی است اصل بر صلح‌طلبی کشور است و ما بنای جنگ با هیچ‌کسی نداریم مگر اینکه مجبور به دفاع شویم.

  وی با اشاره مفاد بندهای ۱۵۴ و ۱۵۵ قانون اساسی عنوان کرد: این دو اصول در حمایت از مظلومان و حفظ عزت ایران اسلامی برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری است که همواره باید عزت ایران در هر اقدامی حفظ شود.

  نماینده مردم تفت و میبد در مجلس دهم افزود: بر اساس بندهای یاد شده همواره در هرشرایطی باید در مواجهه با کشورها منافع ملت را در نظر داشت و این قابل تغییر نیست اما دوست و دشمن ما متغیر است و ممکن است کشوری که دشمن بوده امروز دوست باشد و یا برعکس آن رخ دهد.

  وی با اشاره به اینکه بنای کار دستگاه دیپلماسی این سه اصل از قانون اساسی است اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی باید غیراز قانون اساسی، راهبردی هم برای خود داشته باشد که سند بالادستی با افق ۱۴۰۰ یک نمونه‌ای از راهبردهای دستگاه دیپلماسی است که برای دستیابی به اهداف آن باید ارتباط موثر با سایر کشورها برقرار کرد.

  دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه در دولت‌ گذشته از این سند چشم‌انداز فاصله زیادی گرفتیم خاطرنشان کرد: فرصت اندکی تا تحقق آن داریم که باید در افق ۱۴۰۰ به قدرت برتر منطقه از نظر علمی، اقتصادی و … تبدیل شویم.

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم افزود: سند افق ۱۴۰۰ و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فضایی را تامین می‌کنند که برای تحقق آنچه که عنوان شده باید به روابط دوجانبه با کشورها توجه کنیم اما از فضای داخلی و داشته‌های خود نیز غافل نباشیم.

  وی یکی از داشته‌های موثر داخلی را امنیت برشمرد و بیان داشت: موضوع امنیت ارتباطی با بیگانگان ندارد و باید از داخل کشور با رعایت دموکراسی و خواست مردم تامین شود.

  دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه بدون راهبرد نمی‌توان کاری از پیش برد تصریح کرد: اگر علاوه‌بر قانون اساسی، راهبردی برای اقدامات خود نداشته باشیم قطعا بیگانگان برای ما تصمیم خواهند گرفت و مانند عربستان در دست آمریکا بازیچه خواهیم شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.