• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » باید برای مبارزه با آمریکا بسیج شد
  کد خبر : 1947898

  باید برای مبارزه با آمریکا بسیج شد

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، حجت الاسلام ابوترابی، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی در جمع دانشجویان و در ضمن دیدار دانشجویان با آیت الله علم الهدی به مناسبت روز دانشجو،  ضمن تشکر از توجه آیت الله علم الهدی به جریان انقلابی دانشجویی، گفت: این روزها…

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، حجت الاسلام ابوترابی، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی در جمع دانشجویان و در ضمن دیدار دانشجویان با آیت الله علم الهدی به مناسبت روز دانشجو،  ضمن تشکر از توجه آیت الله علم الهدی به جریان انقلابی دانشجویی، گفت: این روزها باید برای همه نسل های دانشگاهی و کسانی که در راه کلمه الله جان خودشان را از دست دادند از خداوند متعال اعتلای معنوی بخواهیم و از خداوند طلب کنیم که ما را هم در این مسیر قرار دهد.

   وی ادامه داد: نکته ای که خداوند در یکی از آیه‌های ایه الکرسی می فرمایند خیلی قابل تامل است زیرا که خداوند در این آیه کفر به طاغوت را بر ایمان به خودش تقدم می داند.

  حجت الاسلام ابوترابی تصریح کرد: یکی از فلسفه های این تقدم این است که مهم ترین مانع ها  جامعه ایمانی و سد مهم ایمان  طاغوت می باشد و این طاغوت کسانی هستند که از طریق قدرت جلوی انسان ها را می گیرند که به آزادی نرسند و اولین شرط برای تحقق ایمان مبارزه با طغیان گری جهانی است و ما با انقلابی که انجام دادیم این پیام قرآنی را تحقق بخشیدیم.

  مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی با اشاره به این که امیدواریم کسانی که شکنجه ها را در انقلاب به جان خریدند و موفق شدند استکبار را شکست دهند، استکبار آن ها را به معذرت خواهی واندارد، بیان داشت: کسانی که ملیت و جامعه خودشان را قبول داشته باشند با استکبار جهانی مقابله می کنند و این نیرو امروز باید برای مبارزه با آمریکا بسیج شود.

  وی عنوان کرد: بزرگترین خطری که بعد از انقلاب ما را تهدید کرد و امام نیز در وصیت نامه اش به این مورد تاکید داشتند که ما از انقلابی بودن باز نگردیم و تحقیر های آمریکا را از یاد نبریم و ما وقتی می بینیم سلطه قوی است نباید عقب نشینی کنیم و هر وقت دیدیم که دشمن روی چیزی حساسیت داشت یا ما در آن موضوع قوی هستیم بدانیم دشمن تحت فشار است.

  حجت الاسلام ابوترابی گفت:  بسیار باعث تاسف است که یکی از مسئولین نظام گفته است که اگر آمریکا یک بمب به ما بزند تمام موشک های ما از بین می رود و افرادی که درآن جلسه بودند برای این سخنران دست می زدند!

   وی در پایان خاطر نشان کرد: برجام از این جهت خیر بود که اثبات کرد آن چه که امام فریاد می زدند و مقام معظم رهبری پای ان ایستاده است درست است.

  مهم ترین وظیفه تشکل های دانشجویی گفتمان سازی است

  همچنین علی ناصری، مسئول دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های مشهد گفت: مهم ترین وظیفه تشکل های دانشجویی گفتمان سازی است و زمانی می تواند یک تشکل دانشجویی ادعای موفقیت کند که گفتمانی را راه بیندازد.

   وی ادامه داد: گفتمان استکبار ستیزی باید در دانشگاه ها راه ییفتد و باید این گفتمان، گفتمان قالب در دانشگاه ها شود و تا برجامی نقض نشود دانشجویی خاکستری درکی از بحث استکبار ستیزی ندارد.

  ناصری تاکید کرد:دانشجو باید از دولت مطالبه کند که چرا رشد علمی کند شده است؟ چرا آب خوردن ما هم حتی به برجام گره خورده است و چرا غنای ۲۰ درصد اورانیوم ما به غنای پنج درصد تغییر کرد و چرا دست آورد های هسته ای دانشمندان ما با بتن پر گردید؟ و چرا برجام نه عزت آورد و نه آبرو؟ و این دروغ بسیار بزرگی است که برجام صد درصد با رهبری هماهنگ شده بود.

  این فعال دانشجویی با اشاره به این که گفتمان دوم  ه باید در دانشگاه ها راه بیفتد گفتمان سازی در حوزه انتخابات سال اینده ریاست جمهوری است، افزود : باید دانشجو با روحیه انقلابی وارد میدان شود و مطالبه گری کند.

  وی عنوان کرد: وظیفه ما این است که نگذاریم جریان های مرده سیاسی به بهانه انتخابات وارد دانشگاه ها شوند که این کار هم رشد علمی را کند و هم فضای جامعه را غبار آلود می کند  و باید دانشجویان ما در این بصیرت داشته باشند و آن بلایی که بر سر دانشجویان ما در سال ۷۸ آمد اکنون بر سر ما نیاید.

  ناصری خاطرنشان کرد: ما آماده دادن الگوی عملیاتی برای اقتصاد در شهر مشهد هستیم که مدل اقتصاد ما اقتصاد فرهنگی می باشد که باید جایگزین اقتصاد تجاری گردد.

  در ادامه هاشم دیوان بیگی، نماینده دفاتر انجمن های اسلامی دانشجویان مشهد و دفاتر تحکیم وحدت گفت:حرکت های دانشجویی همواره نشانگر مطالبه گری دانشجویان بوده است و از مهمترین وظیفه دانشجویان نیز همین مطالبه گری است چرا که دانشجو نقش آفرین است و همیشه انتظار از دانشگاه این است که در دانشگاه دو جریان حضور داشته باشد، یکی جریان علم و تحقیقات و دیگری جریان آرمان گرایی  و جهش علمی.

  وی ادامه داد: ۱۶ اذر مصداق ارمان خواهی جنبش دانشجویی است، ۱۶ آذر باید با مختصات روز دانشجو، روز ضد نیکسون، ضد سلطه، ضد اشرافی گری به مردم معرفی گردد.

  این فعال دانشجویی تصریح کرد: در دهه هفتاد به جنبش دانشجویی می گفتند که نباید دولت را نقد کند و دیدیم که مقام معظم رهبری وارد عمل شدند و گفتند خداوند لعنت کند کسانی را که نمی خواهند دانشجویی ما  سیاسی شود؛ اما دیری نگذشت که جنبش سیاسی دچار بدترین افت خود یعنی سیاست زدگی شد.

  دیوان بیگی خطاب به آیت الله علم الهدی گفت: فضای دانشگاه برای بیان نظرات دانشجویی اصلامساعد نیست و به دانشجو گفته می شود که از دولت انتقاد نکند و امروز سه سال و نیم می گذرد که در مغز دانشجو می خواهند بگنجند که ما نمی توانیم و در شرایطی که مفاسد اقتصادی زیاد است فاجعه بار است که به افرادی مانند کرباسچی در دانشگاه تربیون داده شود و این نیز بسیار باعث تاسف است که سخنگوی دولت فردی را که حقوق نجومی گرفته را ذخایر نظام می داند و این مصداق نهادینه شدن اشرافی گری درکشور می باشد.

  در حال جنگ همه جانبه فرهنگی با مستکبران جهان هستیم

  همچنین محمد حسین پیله چیان، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه های مشهد گفت: هدف انقلاب به جز اعتلای اخلاق نبود  و مسیولینی که اخلاق اسلامی را رعایت نمی کنند و گرفتار دنیا شده اند هر چه زودتر توبه کنند.

   وی ادامه داد: مسئولین باید پاسخگوی عملکردشان باشند و خود را در معرض نقد قرار دهند و رهبری نیز به همه مسئولین همین توصیه را دارند.

   پیله چیان تصریح کرد: الان در این کشور ما در حال جنگ همه جانبه فرهنگی با مستکبران جهان هستیم و فعالان رسانه، معلمان و دانشگاهیان سازنده مسیر آینده جامعه می باشند.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.