• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصاد داخلی » طرح حفاظت مشارکتی در ۶۰۰ هزار هکتار اراضی استان سمنان اجرا می شود
  کد خبر : 1947849

  طرح حفاظت مشارکتی در ۶۰۰ هزار هکتار اراضی استان سمنان اجرا می شود

  محمدعلی سفیدیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال ۹۴ برای اجرای طرح حفاظت مشارکتی در ۱۹۰ هزار هکتار از اراضی استان سمنان قرارداد منعقد شد و پیش بینی می شود برای سال ۹۵ علاوه بر ۶۰۰ هزار هکتار برنامه ریزی شده، در ۳۰۰ هزار هکتار مازاد این طرح انجام شود. وی…

  محمدعلی سفیدیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال ۹۴ برای اجرای طرح حفاظت مشارکتی در ۱۹۰ هزار هکتار از اراضی استان سمنان قرارداد منعقد شد و پیش بینی می شود برای سال ۹۵ علاوه بر ۶۰۰ هزار هکتار برنامه ریزی شده، در ۳۰۰ هزار هکتار مازاد این طرح انجام شود.
  وی افزود: در قالب این طرح، حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی به مردم واگذار می شود و در قبال آن اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به مردم تنور گازی و یا آبگرمکن خورشیدی، بسته به نیاز آن مکان، اهدا می کند.
  وی یادآور شد: با اجرای این طرح علاوه بر تحقق آرمان های اقتصاد مقاومتی، بین بهره برداران و مسوولان وفاق و اعتماد بیشتری به وجود می آید و با بهره گیری از توانمندی مردم می توان از عرصه های منابع طبیعی محافظت بیشتری کرد.
  معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به راه اندازی بانک اطلاعات زمین ، ادامه داد: در این بانک کلیه اطلاعات سندهای تک برگی یا کاداستر، تخریب و تصرف زمین و مباحث اجرای کمربند حفاظتی، بارگذاری می شود و به راحتی می توان به اطلاعات دست یافت.
  وی با بیان این که این بانک اطلاعاتی بسیار مفید است و می تواند راهکار خوبی برای جلوگیری زمین خواری و تصرف زمین باشد، افزود: استان سمنان متعهد شده است تا پایان سال ۹۵ اطلاعات هزار و ۱۰۰ پرونده را در این بانک اطلاعاتی بارگذاری کند که تا کنون بیش از ۸۰۰ پرونده بارگذاری شده است.
  سفیدیان همچنین از اجرای ۲ طرح کمربند حفاظتی و کمربند سبز در ۱۵۵ هکتار در مرز بین اراضی ملی و مستثنیات قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی استان سمنان خبر داد.
  وی تصریح کرد: برای سال ۹۵ برای ۱۰۸ هکتار از اراضی استان سمنان طرح کمربند حفاظتی و برای ۴۷ هکتار کمربند سبز اجرا می شود.
  وی ادامه داد: این طرح برای جلوگیری از اشتباهات اشخاص درتصرف اراضی ملی، جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از طرف برخی افراد سودجو که به دنبال تجاوز به اراضی ملی و زمین خواری هستند انجام می شود.
  معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان افزود: اجرای طرح کمربند حفاظتی نیاز به اعتبار دارد، اما اجرای طرح کمربند سبز با مشارکت مردم انجام می شود و نهال های مثمر به مردم داده می شود و آن ها اقدام به کاشت این نهال‌ها می کنند.
  برای سال ۹۵ استان سمنان صدور سند تک برگی برای ۲ میلیون هکتار در دستور کار قرار گرفته است که ۸۰ میلیارد ریال برای آن مصوب شده است، اما تا کنون اعتباری به این حوزه تخصیص داده نشده است.
  از ۹.۷ میلیون هکتار وسعت استان سمنان، ۵۵ درصد نواحی بیابان و خشک، ۳۸.۵ درصد مراتع، ۲ درصد اراضی کشاورزی و ۳.۶ درصد جنگل است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.