• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصاد داخلی » ۸۶ درصد از مطالبات چایکاران املش پرداخت شد
  کد خبر : 1947843

  ۸۶ درصد از مطالبات چایکاران املش پرداخت شد

  محمدعیسی طالبی در املش اظهار داشت: ۸ هزار چایکار املشی در سال زراعی گذشته ۳۰ هزار و ۵۳۷ تن برگ سبز چای از ۴ هزار و ۸۵۰ هکتار از باغات چای این شهرستان برداشت کردند که ۱۱ هزار و ۷۱۶ تن معادل ۶۲ درصد بیشتر از میزان برداشت سال زراعی ۹۴ است. وی گفت: از مجموع…

  محمدعیسی طالبی در املش اظهار داشت: ۸ هزار چایکار املشی در سال زراعی گذشته ۳۰ هزار و ۵۳۷ تن برگ سبز چای از ۴ هزار و ۸۵۰ هکتار از باغات چای این شهرستان برداشت کردند که ۱۱ هزار و ۷۱۶ تن معادل ۶۲ درصد بیشتر از میزان برداشت سال زراعی ۹۴ است.

  وی گفت: از مجموع این میزان برگ سبز چای برداشت شده، ۸ هزار و ۱۱۱ تن معادل ۲۷ درصد از نوع درجه ۱ و ۲۲ هزار و ۴۲۶ تن معادل ۷۳ درصد از نوع درجه ۲ است که هر کیلو برگ سبز چای درجه ۱، ۲۴ هزار و ۵۲۵ ریال و درجه ۲، ۱۳ هزار و ۷۳۴ ریال به‌صورت تضمینی از چایکاران خریداری شد.

  طالبی افزود: از مجموع ۵۰۶ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال از مطالبات چایکاران شهرستان املش تاکنون ۴۳۰ میلیارد ریال معادل ۸۶ درصد آن پرداخت شده و باقیمانده مطالبات چایکاران هم پس از تأمین اعتبار به حسلب بانکی چایکاران واریز می‌شود.

  رئیس اداره چای شهرستان املش اعلام کرد: ۶ هزار و ۸۷۰ تن چای خشک امسال در ۳۲ کارخانه چایسازی شهرستان املش پس از استحصال، برای مصرف به بازار محلی، داخلی و خارج از کشور عرضه شده است.

  وی از چایکاران این شهرستان خواست با اقدام به موقع نسبت به بهزارعی باغات خویش اقدام کنند تا از تسهیلات بانکی در این زمینه به ازاء هر هکتار “هرس کف بر” ۶۰ میلیون ریال، “هرس کمربر” ۳۰ میلیون ریال و تغذیه و نگهداری ۱۶ میلیون ریال بهره مند شوند.

  طالبی گفت: ۴۶۷ چایکار املشی متقاضی دریافت تسهیلات به ازاء هرهکتار یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و در مجموع ۵۲۰ میلیون ریال مساعده زمستانه دریانت کرده اند که از بهاء برگ سبز چای سال زراعیآ آنان کسر می شود.

  رئیس اداره چای شهرستان املش افزود: روند پرداخت مساعده زمستانی به چایکاران املشی تا شب عید همچنان ادامه دارد و چایکاران متقاضی دریافت این نوع تسهیلات می‌توانند با تشکیل پرونده در اداره چای املش برای دریافت آن براساس میزان معین شده اقدام کنند.

  وی گفت: با برگزاری دو دوره کلاس آموزشی یکروزه در روستاهای گرکرود و جورگوابر از بخش رانکوه این شهرستان در مجموع ۸۹ نفر از چایکاران  این روستاها با نحوه استفاده درست از کود شیمیایی و کودهای عالی برای باغات چای، بهترین زمان برای بهزراعی باغات چای، انواع هرس و بهترین زمان برای اقدام به هرس بوته‌های چای، استفاده از تسهیلات بانکی برای بهزراعی و اجرای آبیاری تحت فشار در باغات چای زیر نظر کارشناسان سازمان چای کشور آموزش دیدند.

  رئیس اداره چای شهرستان املش اظهار کرد: این دوره‌های آموزشی در صورت اعلام آمادگی چایکاران سایر روستاها تا پایان امسال در مناطق چای خیز شهرستان املش با هماهنگی و اطلاع رسانی دهیاران و شوراهای اسلامی ادامه دارد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهرستان املش با ۳۲ درصد تولید چای، بزرگترین تولیدکننده چای کشور است.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.