• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » نبرد حلب مهم‌ترین برگ برنده غرب و آمریکا را از چنگشان درآورد
  کد خبر : 1947810

  نبرد حلب مهم‌ترین برگ برنده غرب و آمریکا را از چنگشان درآورد

  «خالد العبود» دبیر پارلمان سوریه در دمشق اظهار داشت: پیروزی ارتش سوریه در حلب به دلیل جایگاه و وضعیت خاص این شهر اهرم فشار سیاسی را از روی نظام دمشق برداشت. وی تصریح کرد: نبرد حلب در بعد سیاسی با نبرد در دیگر نقاط جغرافیایی سوریه متفاوت بود چون داعش در این استان نبود و…

  «خالد العبود» دبیر پارلمان سوریه در دمشق اظهار داشت: پیروزی ارتش سوریه در حلب به دلیل جایگاه و وضعیت خاص این شهر اهرم فشار سیاسی را از روی نظام دمشق برداشت.

  وی تصریح کرد: نبرد حلب در بعد سیاسی با نبرد در دیگر نقاط جغرافیایی سوریه متفاوت بود چون داعش در این استان نبود و مداخله گران منطقه ای و بین المللی بحران سوریه و در راس آنها آمریکا، تروریست های حاضر در این شهر را معارضان میانه رو می خواندند.

  العبود با بیان اینکه فتح حلب مهم ترین برگ برنده غربی ها را از چنگشان درآورد، افزود: آمریکا در شرایطی که نتوانست از مزدوران تروریست خود برای پیاده کرن نقشه هایش در تجزیه سوریه استفاده کند، بیش از پیش در قبال بحران سوریه ضعیف تر می شود.

  دبیر پارلمان سوریه گفت: انتظار می رود هم اینک که آمریکا در بحران سوریه متحمل خسارت سنگینی شده و امید خود را در سوریه بر باد رفته می بیند با امتیازدهی از تروریست هایی که وبال گردن آن شده اند به سمت توافقاتی برود که از طریق آن بتواند از آنها بهره برداری کند.

  العبود ادامه داد: اقدام روسیه در استفاده از اوضاع میدانی دشوار گروه های تروریستی در سوریه پس از پیروزی های اخیر حلب و دعوت از آمریکا برای دستیابی به توافق یا راه حلی در خصوص بحران کار پاکسازی حلب را راحت تر می کند بدون اینکه به آمریکا اجازه بهره برداری از مسائل انسانی را بدهد.

  وی تاکید کرد: روسیه همان گونه که قطعنامه شورای امنیت درباره آتش بس در حلب را به دلیل نبود بند خروج تروریست ها از این شهر وتو کرد همچنان بر موضع خود مبنی بر ضرورت خروج تروریست ها از حلب در صورت برقراری آتش بس تاکید دارد.

  دبیر پارلمان سوریه گفت: رهبری سوریه نیز در خصوص حلب توافقی مشابه توافقات حاصل شده در دیگر مناطق سوریه مثل توافق داریا، خان الشیح و حمص قدیم مبنی بر خروج  تروریست ها به مناطق مورد توافق را هرگز رد نخواهد کرد.

  العبود گفت: سوریه خوب می داند که کشتار تروریست ها در حلب به آمریکا فرصت می دهد که در برابر نهادهای بشردوستانه برای این تروریست ها که آنها را معارضان میانه رو می خواند اشک تمساح بریزد در حالی که جنایات این تروریست ها طی سال های حضورشان در حلب علیه اهالی این شهر را به فراموشی سپرده است.

  دبیر پارلمان سوریه گفت: پیروزی های اخیر در حلب و پایان نبرد در این منطقه، کشورهای جهان و بخصوص آنهایی را که حامی تروریسم در سوریه بودند، وادار خواهد کرد در برخورد با سوریه و متحدانش و موضع خود در قبال پرونده سوریه تجدید نظر کنند.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.