• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » آیین نامه کشف استعدادهای ورزشی ژیمناستیک در میان کودکان کشور تدوین شد
  کد خبر : 1947782

  آیین نامه کشف استعدادهای ورزشی ژیمناستیک در میان کودکان کشور تدوین شد

  شاهرخ نور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کودکان سنین ۱۰ و ۱۱ سال که بر اساس شاخص های رشته ژیمانستیک دارای توانایی هستند در چارچوب طرح ملی استعدادیابی این رشته شناسایی و زمینه پرورش آنها فراهم خواهد شد. وی افزود: این برنامه به منظور حفظ و نگهداری کودکان مستعد…

  شاهرخ نور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کودکان سنین ۱۰ و ۱۱ سال که بر اساس شاخص های رشته ژیمانستیک دارای توانایی هستند در چارچوب طرح ملی استعدادیابی این رشته شناسایی و زمینه پرورش آنها فراهم خواهد شد.
  وی افزود: این برنامه به منظور حفظ و نگهداری کودکان مستعد این رشته اجرا می شود و پس از طرح در هیات رئیسه فدراسیون در صورت تامین بودجه مورد نیاز برگزار می شود.
  نور تاکید کرد: محدودیت شرکت کننده در این برنامه استعدادیابی وجود ندارد و پیش بینی می شود بیش از سه هزار نفر در این مسابقه شرکت کنند و امیدواریم با تامین اعتبار این مسابقات هر چه زودتر برگزار شود.
  مسئول کمیته آموزش و استعدادیابی فدراسیون ژیمناستیک یادآور شد: با توجه به اینکه فعالیت در این رشته باید از سنین پایین آغاز شود، کودکان مستعد باید بطور ویژه حفظ و نگهداری شوند تا بتوان آنان را برای مسابقات ملی و بین المللی پرورش داد.
  به گفته وی، تهیه خوراک آموزشی مناسب این کودکان بیش از تامین وسایل ۶ اسباب از اهمیت برخوردار است، البته امکانات شهرستان ها برای ژیمناستیک عمومی مناسب است ولی باید سالن های این رشته از لحاظ تجهیزات کمکی همچون حوض ابر مجهز شوند.
  نور ادامه داد: کشورهای مختلف بر اساس میزان استعداد و شرایط ژیمناستیک کاران خود در این زمینه فعالیت می کنند به عنوان مثال در فرانسه همه ژیمناستیک هنری و یا ایروبیک انجام نمی دهند و بر اساس تعداد نیروی انسانی فنی و ورزشکار آن را تقسیم بندی کرده اند.
  وی با اشاره به مشکلات مالی فدراسیون و حوزه ورزش اضافه کرد: کمبود اعتبار مهمترین معضل حال حاضر فدراسیون های ورزشی است که نتیجه آن را در المپیک ریو دیدیم که ورزشکاران ایرانی نتوانستند توانایی های خود را ظهور و بروز دهند.
  نور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ایلام، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره استعدادیابی ورزشی در استان ایلام گفت: تعداد زیادی از کودکان نخبه و مستعد بویژه در رشته ژیمناستیک در این جشنواره شناسایی شدند.
  وی افزود: از حدود یک هزار و ۵۰۰ کودک دختر و پسر متقاضی فعالیت در این رشته ۱۷۰ دختر و ۶۰ پسر در آزمون های آنتروپرومتیک و پیکرسنجی ژیمناستیک مورد غربالگری قرار گرفتند تا در مرحله بعد در سالن ژیمناستیک بتوان این استعدادها را با ارائه آموزش های مستمر شکوفا کرد.
  مسئول کمیته آموزش و استعدادیابی فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به علاقه مندی خانواده ها برای حضور فرزندان خود در این رشته یادآور شد: باید با یک برنامه ریزی مدون و مستمر زمینه حفظ و نگهداری کودکان مستعد را فراهم کرد و اگر این آموزش رها شود نمی توانیم ورزشکاران موفقی را در ابعاد بین المللی و جهانی تربیت کنیم.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، جشنواره همگانی استعدادیابی ورزشی استان ایلام در پنج رشته‌ کاراته، تیراندازی، ژیمناستیک، ووشو، جودو از ۱۷ تا ۱۹ آذر سال جاری در ره های سنی ۶ تا ۱۲ سال بعنوان بخشی از برنامه وزارت ورزش و جوانان در سطح استان ‌ها برای استعدادیابی در این رشته‌ ها در سالن شهدای قلاویزان برگزار شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.