• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » از نوستالژی برجام و تورم تا اعتراض مردم به گرانی حامل های انرژی
  کد خبر : 1947761

  از نوستالژی برجام و تورم تا اعتراض مردم به گرانی حامل های انرژی

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کوثرخبر، با بدعهدی های پی درپی غرب و تهدید و تحریم های آشکار و مشهود استکبار علیه ایران اسلامی، نوستالژی برجام یا به عبارتی دلتنگی های برجامی دولتمردان که پیش از این توسعه و معیشت مردمی را مبنای مذاکرات با…

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کوثرخبر، با بدعهدی های پی درپی غرب و تهدید و تحریم های آشکار و مشهود استکبار علیه ایران اسلامی، نوستالژی برجام یا به عبارتی دلتنگی های برجامی دولتمردان که پیش از این توسعه و معیشت مردمی را مبنای مذاکرات با آمریکا قلمداد می کردند، فرجامی ناخوش آیندی را هم برای آنان و هم برای جیب های مردم در پی داشت.

  متولیان برجام مقتدرانه اجرای تعهدات را به رخ آمریکایی ها می کشند اما خبر می رسد که فیل آمریکایی با این ترفند ها رام نمی شود؛ به هر حال توسعه اقتصادی که موجب نشد هیچ؛ جیب های مردم هم خالی شد با این حال دولتی ها موضوع گندیده شدن گلابی برجام را نمی پذیرند و بر اجرای تعهدات طرفیت تاکید می کنند.

  حال در این میان و در پَس ترفند های از پیش تعیین شده غرب بر عدم تعهد به خواسته های برجامی دولت یازدهم، گرانی ۱۰ درصدی برق و همچنین ارقام سربه فلک کشیده قبوض گاز خصوصاً در مناطق سردسیر از سویی دیگر، آمار نگران کننده ای از رکود و تورمی که پیش روی مردم است خبر می دهد.

  درواقع این مشکل، دستاورد دیگری از سوی عواملین تورم تک رقمی است که باری دیگر نارضایتی مردم را در پی داشته است.

  از طرفی تعرفه های مناطق گرم و سرد می بایست در قبوض گاز معلوم و لحاظ می شد که با این شرایط نجومی قبوض گاز گویی تعرفه ها مجهول هستند.

  قیاس سخنان رئیس جمهور کشورمان در سالهای گذشته با این روزگار مردم(معیار سنجش تورم را باید از جیب مردم عنوان کرد)متفاوت است چرا که امروزه جیب های مردمی، هر روز که می گذرد خالی تر می شود، آیا حال و روز اقتصادی مردم با تورم تک‌ رقمی فاصله بسیاری ندارد؟

  با نگاهی گذرا و بدور از نگاه تخریبی به مسائل روزانه و مایحتاج مردم می بینیم نه تنها تورم کاهش پیدا نکرده است بلکه امروز رکود و بیکاری، مهاجرت بی رویه، افزایش نرخ کالاهای مصرفی، افزایش نرخ حامل های انرژی و مشکلات ناشی از آن ها گریبان جامعه را گرفته و عملا وضعیت مردم بدتر از قبل شده است.

  یاد سخنان روحانی بخیر که می گفت: چنان رونق اقتصادی ایجاد کنیم و درآمدی سرشار را نصیب مردم کنیم که به ۴۵ هزار تومان احتیاجی نداشته باشند!

  به نظر می رسد که آمار دولت یازدهم از تورم غلط است یا به نحوی محاسبه می شود که چرتکه این حساب و کتاب فقط در اختیار آنهاست؛ از قیمت گوشت و مرغ و روغن تا میزان افزایش اجاره خانه و بسیاری موارد دیگر همگی از شکافی میان ارقام مرکز آمار و جیب مردم حکایت دارد.

  حقوق های نجومی مدیران دولتی و یاد کردن از آن ها به عنوان ذخایر انقلاب، عدم تکمیل پروژه های نیمه تمام ملی از جمله راه آهن اردبیل – میانه، قضایای مربوط به سانحه قطار سمنان که تنها به یک تسلیت و معذرت خواهی ختم شد و … دیگر دستاورد های این روز های دولت برجامی است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.