• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » طرح “ارزیابی سلامت زنان و مردان میانسال” در شهرستان ساوه اجرا می شود
  کد خبر : 1947733

  طرح “ارزیابی سلامت زنان و مردان میانسال” در شهرستان ساوه اجرا می شود

  رضا نظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساوه با اشاره به  طرح ارزیابی سلامت زنان و مردان میانسال ۳۰ تا ۵۹ساله در ساوه اظهار داشت: با توجه به اینکه ۷۶ درصد مرگ و میرها ناشی از بیماری‌های غیر واگیر است و به‌ منظور ارتقای سبک زندگی سالم و کنترل عوامل خطر طرح ارزیابی سلامت زنان…

  رضا نظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساوه با اشاره به  طرح ارزیابی سلامت زنان و مردان میانسال ۳۰ تا ۵۹ساله در ساوه اظهار داشت: با توجه به اینکه ۷۶ درصد مرگ و میرها ناشی از بیماری‌های غیر واگیر است و به‌ منظور ارتقای سبک زندگی سالم و کنترل عوامل خطر طرح ارزیابی سلامت زنان و مردان میانسال در ساوه اجرا می‌شود.

  وی افزود: بیماری‌های غیرواگیر  شامل دیابت، فشارخون و سرطان‌ها است که در میانسالی اتفاق می‌افتد و در همین راستا یکی از اهداف دولت در طول ۱۰ سال آینده کاهش ۲۵ درصد مرگ و میر در بین سنین ۳۰ تا ۷۰ سال است.

  معاون بهداشت و درمان علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: با توجه به اینکه افراد بعضاً در این رده سنی مشغول به کار هستند، متاسفانه کمتر به سلامتی خود توجه می‌کنند و به‌طور معمول به مراکز درمانی و پایگاه‌های سلامت مراجعه نمی‌کنند که در این راستا، معاونت بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه تصمیم به عقد تفاهم‌نامه‌هایی با ادارات مختلف شهرستان و واحدهای صنعتی کرد که انجام معاینات به صورت رایگان برای کارکنان ادارات و کارگران واحدهای صنعتی انجام می‌پذیرد.

  نظری ادامه داد: در طرح ارزیابی سلامت زنان و مردان میانسال ۳۰ تا ۵۹ ساله قد، وزن، فشار خون، تعیین نمایه توده بدنی، مشاوره تغذیه، مشاوره روان، بررسی بیماری‌ها و فعالیت جسمانی در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت  و خانه‌های بهداشت به‌صورت رایگان در سطح شهرها و روستاهای ساوه انجام می‌شود.

  وی بیان کرد: در این برنامه ارزیابی سلامت میانسالان از نظر شیوه زندگی سالم شامل الگوهای تغذیه‌ای، فعالیت جسمانی، مصرف مواد و استعمال دخانیات، مشکلات شغلی و همچنین سلامت باروری در زنان شاغل، سلامت عمومی، معاینات، آزمایش‌های عمومی موردبررسی قرار می‌گیرد که در صورت نیاز افراد به مراکز تخصصی ارجاع داده می‌شوند.

  معاون بهداشت و درمان علوم پزشکی ساوه با اشاره به هدف اجرای این برنامه گفت: آشنایی با تغییرات جسمی، روحی و روانی به میانسالان کمک می‌کند که بدانند چه چیزی در انتظار آنها است و بتوانند خود را با آمادگی بیشتری خود را با این تغییرات تطبیق دهند.

  وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بودجه دولتی جوابگو خدمات درمانی نیست قرار بر این است از بخش خصوصی برای اجرای این طرح استفاده شود.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.