• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » همدان در هفته ای که گذشت
  کد خبر : 1947712

  همدان در هفته ای که گذشت

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ماه آینده ۱۰۰ درصد اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهوری به استان همدان تخصیص می یابد. محمد باقر نوبخت در جریان سفر یکروزه به استان همدان و بازدید از خطوط ریلی تهران – همدان در جمع خبرنگاران…

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ماه آینده ۱۰۰ درصد اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهوری به استان همدان تخصیص می یابد.
  محمد باقر نوبخت در جریان سفر یکروزه به استان همدان و بازدید از خطوط ریلی تهران – همدان در جمع خبرنگاران افزود: در سفر رییس جمهوری به همدان حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده بود که بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.
  وی تصریح کرد: ۷۵ درصد از آنچه که در سفر رئیس جمهوری به همدان تعهد شده بود پرداخت شده و در ماه آینده همه اعتبارات پرداخت می شود.
  معاون رئیس جمهوری خطوط ریلی تهران – همدان را یکی از طرح های بزرگ سفر رییس جمهوری به استان همدان ذکر کرد و افزود: این طرح طبق برنامه های زمانبندی شده باید تا پایان کار دولت تدبیر و امید به پایان برسد.
  وی ادامه داد: به این دلیل فراتر از آنچه که اعتبارات مصوب داخلی بوده برای طرح در نظر گرفته شده و مبلغی حدود ۱۴۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب طرح بوده که بیش از ۱۷۲ درصد از این پول پرداخت شده است.
  نوبخت با بیان اینکه آنچه که برای تکمیل این طرح مهم بوده این است که مردم بتوانند از آن استفاده کنند عنوان کرد: دولت برخود فرض می داند که اعتبارات آن را به گونه ای تامین کند که براساس برنامه زمانبندی این طرح به پایان برسد.

  ** واژگونی اتوبوس راهیان نور
  رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: بر اثر واژگونی اتوبوس راهیان نور در ورودی شهر همدان دانش آموزان گیلانی مجروح شدند.
  سرهنگ رضا عزیزی در تشریح چگونگی این حادثه افزود: ابتدا ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه یک دستگاه کامیون هنگام تردد در جاده ملایر – همدان در وروردی شهر همدان واژگون می شود.
  وی اضافه کرد: اختلاف سطح جاده (قیر زدگی) موجب ناتوانی راننده کامیون در کنترل وسیله نقلیه و واژگونی آن شده که در این سانحه ۲ سرنشین کامیون مجروح می شوند.
  وی بیان کرد: راننده اتوبوس حامل دانش آموزان گیلانی که از خوزستان به سمت گیلان در حال تردد بود با دیدن صحنه واژگونی این وسیله نقلیه، کنترل وسیله نقلیه از دستش خارج می شود.
  رئیس پلیس راه استان همدان افزود: راننده این وسیله نقلیه بلافاصله از سیستم ترمز برای نگهداشتن اتوبوس استفاده کرده که به علت لغزنده بودن سطح جاده خودرو واژگون می شود.

  ** برگزارش نشدن مناظره در دانشگاه بوعلی سینای همدان
  همدان- ایرنا- مناظره ‘زنده باد مخالف من ‘ روز دوشنبه با موضوع ‘بررسی آزادی بیان در دولت یازدهم ‘ در دانشگاه بوعلی سینای همدان برگزار نشد.
  این مناظره قرار بود میان ‘مهدی رحمانیان’ مدیر مسوول روزنامه شرق و ‘حمید رسایی’ مدیر مسئول هفته نامه ‘۹ دی’ در ساعت ۱۰ صبح امروز در سالن چمران دانشکده علوم پایه دانشگاه بوعلی سینا برگزار شود اما به دلیل حضور نیافتن ‘ مهدی رحمانیان’ برگزار نشد.

  ** تاکید استاندار بر آمادگی نهادها برای زمان بروز بحران
  استاندار همدان گفت: نهادهای مسئول باید ضمن شناسایی اماکن و تاسیسات آسیب پذیر در زمان بروز بحران، مراقبت و ایمنی این مجموعه ها را برای آمادگی مقابله به شرایط بحران در اولویت قرار دهند.
  محمدناصر نیکبخت در نشست اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان همدان بیان کرد: نواقص احتمالی اماکن، تاسیسات و مکانهای حساس پس از بررسی و شناسایی، به مسئولان نهادها گوشزد شده است
  وی تاکید کرد: هر چند نسبت به ارتقای امنیت این اماکن و تاسیسات حساس، اقداماتی در حال اجرا است ولی باید شتاب فرایند کار افزایش یابد.
  استاندار همدان گفت: قطع کردن گاز واحدها و صنایع تولیدی بدون هماهنگی با استانداری، فرماندار و سازمان صنعت، معدن و تجارت قابل قبول نیست.
  رکورد همدان در مصرف ۱۴.۵ میلیون مترمکعب گاز در یک روز بیانگر نبود هیچگونه مشکل و کمبودی در تامین گاز مورد نیاز شهروندان است.
  وی اضافه کرد: قرار گرفتن همدان در مسیر اصلی انتقال خطوط گاز موجب شده این استان از نظر طبیعی با کمبود انرژی مواجه نشود و با توجه به اینکه از نظر طبیعی مشکلی در فرایند تامین گاز وجود ندارد، نباید در خدمت رسانی به واحدها و صنایع گاز سوز مشکلی ایجاد شود.

  ** هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در همدان گشایش یافت
  هفدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری و دومین موزه علوم و فناوری ایران روز یکشنبه در محل دایمی شرکت نمایشگاه های همدان گشایش یافت.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان گفت: یکی از عوامل اساسی پیشرفت در کشورهای توسعه یافته، توجه به موضوع پژوهش است.
  رضا قیاسی افزود: هر نوع پیشرفت و توسعه ارتباط مستقیمی با تحقیقات علمی دارد و رشد و توسعه کشورهای پیشرفته، در نتیجه سرمایه‌گذاری در بخش پژوهش است.
  وی با بیان اینکه در دنیای امروز، دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود افزود: سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است.

  ** اقدام آموزش و پرورش همدان در رفع مشکل گرمایشی مدرسه روستای وراینه نهاوند
  خبری در فضای مجازی درباره تامین نشدن سامانه گرمایشی مدارس روستای وراینه شهرستان نهاوند با ۲۵۰ دانش‌آموز منتشر شده بود که این مشکل با اقدام مسئولان اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان همدان رفع شد.
  مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس همدان به ایرنا گفت: روستای وراینه نهاوند ۲ مدرسه دارد که سامانه گازرسانی یکی از مدارس از قبل انجام شده است و این مدرسه در زمینه سیستم گرمایشی با مشکلی روبرو نیست.
  وی اظهار کرد: اما در مدرسه دیگر این روستا که لوله کشی گاز آن توسط اهالی و بدون مجوز شرکت گاز انجام شده بود انشعاب گاز به طور موقت قطع شد که با رایزنی انجام شده این انشعاب وصل و مشکل گرمایشی مدرسه رفع شد.
  فرزاد تیموری ادامه داد: قرار است سامانه گرمایشی این مدرسه به زودی توسط یکی از پیمانکاران تاسیسات شهرستان نهاوند به شوفاژ تبدیل شود.

  ** طرح زمستانی پلیس در همدان آغاز شد
  طرح زمستانی پلیس با حضور تیم هایی از پلیس راه و راهور، راهدای و حمل و نقل جاده ای، جمعیت هلال احمر، اورژانس و فوریت های پزشکی و امداد خودرو روز چهارشنبه در همدان آغاز شد.
  فرمانده انتظامی استان همدان در این آیین با بیان اینکه طرح زمستانی پلیس تا ۲۰ اسفند سال جاری ادامه دارد افزود: ۸۰۰ نیروی پلیس در قالب ۲۰۰ گشت خودرویی تامین امنیت جاده های درون و برون شهری این استان در زمستان ۹۵ را عهده دار هستند.
  سردار حاجی محمد مهدیان نسب بیان کرد: ۳۵ پایگاه راهداری جاده ای به استعداد ۳۵۳ نیروی آماده باش، ۴۰ دستگاه خودروی کمک دار و ۲۷۴ دستگاه انواع خودروی برف روب در این طرح مشارکت دارند.
  فرمانده انتظامی استان همدان افزود: ۲۵ پایگاه امداد و نجات هلال احمر شامل ۱۲ پایگاه ثابت، ۱۱ پایگاه سیار، ۲ پایگاه موقت و یک پایگاه امداد کوهستان در طرح زمستانی فعال شدند.
  سردار مهدیان نسب اظهار کرد: ۶ هزار و ۳۷۲ نفر از پرسنل هلال احمر به همراه ۱۲۰ دستگاه خودرو در پایگاه های ثابت و سیار، امداد رسانی می کنند.
  وی با ذکر اینکه مرکز فوریت های پزشکی نیز در این طرح مشارکت دارد گفت: روزانه ۴۷ تیم به همراه ۱۰۳ نیروی انسانی در طرح زمستانی سال جاری در ۱۵ پایگاه ثابت و سیار حضور دارند.

  ** پیکر مادر سردار شهید علیرضا خزاعی در اسدآباد تشییع شد
  آیین تشییع پیکر مطهر مادر سردار شهید علیرضا خزاعی با حضور جمعی از مردم، مسئولان شهرستان و استان و همچنین خانواده معظم شهدا برگزار شد.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، مردم دیار سید جمال الدین اسدآبادی با ذکر الله اکبر این بانوی مومنه را تشییع کردند و سپس در منزگاه ابدی و در کنار فرزندش آرام گرفت.
  بانو اختر خزاعی روز چهارشنبه بعلت کهولت سن و بیماری در سن ۸۴ سالگی به دیار باقی شتافت.
  شهید علیرضا خزاعی بنیانگذار تشکیل سپاه ناحیه اسدآباد بود و در سن ۱۸ سالگی بعنوان فرمانده منصوب شد.
  وی فرماندهی عملیات بازگشایی محور قراویز در منطقه سرپل ذهاب را عهده داشت که به همراه ۱۳ نفر از همرزمانش در ۱۱ شهریور سال ۱۳۶۰ در سن ۲۱ سالگی به فیض شهادت نائل شد.

  **رکابزنی دانشجویان خارجی در همدان به مناسبت روز دانشجو
  رئیس هیات دوچرخه سواری همدان گفت: رکابزنان برتر دانشجویان خارجی فعال در دانشگاه بوعلی سینای همدان با برگزاری یک دوره مسابقه شناخته شدند.
  علی ثقفی به ایرنا افزود: در این رقابت ها که امروز برگزار شد، ۳۰ دانشجوی پسر غیرایرانی در حال تحصیل دانشگاه بوعلی سینای شهر همدان در پردیس این دانشگاه شرکت داشتند.
  وی بیان کرد: در این دوره از رقابت ها که با همکاری هیات دوچرخه سواری همدان برگزار شد، محمد ابودهیس از کشور سوریه عنوان قهرمانی را به دست آورد.
  ثقفی خاطرنشان کرد: همچنین محمدعلی موسوی از کشور عراق برسکوی دوم ایستاد و محمد نبریس از کشور سریلانکا عنوان سوم را کسب کرد.

  ** دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در همدان راه اندازی شود
  استاندار همدان گفت: این استان خواستار ایجاد دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان است تا در حوزه های مورد نیاز به خصوص حوزه اقتصادی بتواند از دستاوردهای خوب دولت در حوزه سیاست خارجی استفاده کند.
  محمد ناصر نیکبخت در دیدار با محمد رضایی مشاور معاونت کنسولی وزارت خارجه و هیات همراه افزود: راه اندازی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در همدان می تواند در پاسخگویی به نیازهایی وارداتی برخی از کشورها به تولیدات استان، از جمله روسیه موثر باشد.
  وی اضافه کرد: همدان به لحاظ ضوابط مورد نظر وزارت امور خارجه، حائز اهمیت و قابل توجه است اما از استانهایی است که به دلایلی این نمایندگی را ندارد.
  وی تاکید کرد: شایسته است تا در دولت تدبیر و امید و صدارت دکتر ظریف ، استان همدان از مزایای نمایندگی وزارت امور خارجه بهره مند شود.
  استاندار همدان با یادآوری برخی سرمایه گذاری های خارجی انجام شده و در حال انجام در استان اظهار کرد: این سرمایه گذاری ها با ارتباطات شکل گرفته انجام شده است و ایجاد دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان برای تقویت این ارتباطات خواهد بود.

  ** آغاز ساخت درمانگاه خیریه ساز هموفیلی و تالاسمی در همدان
  مدیر عامل کانون هموفیلی ایران گفت: سکته و دیابت موج جدیدی از تهدیدهای جسمانی بیماران هموفیلی است و باید مراقب سلامت خود باشند.
  احمد قویدل در این آئین یادآوری کرد: در گذشته بیماران هموفیلی معتقد بودند که به دلیل رقیق بودن خون خود دچار سکته یا دیابت نمی شوند اما در آزمایشات نوین جهانی عکس این اعتقاد دیده می شود.
  وی اضافه کرد: به تازگی با انجام آزمایش بر روی یکصد بیمار هموفیلی در تهران ۱۸ مود ابتلا به بیماری دیابت دیده شد و بر این اساس تاکید می کنیم که بیماران هموفیلی همانند سایر اقشار مردم به توصیه های پزشکی توجه جدی داشته باشند.
  قویدل افزود: هم اکنون سکته و دیابت در بین بیماران هموفیلی به عنوان دو شوک خطرساز دیده می شود و توجه به هشدارهای پزشکی ضروری است.
  وی در ادامه با اشاره به اینکه بیماران هموفیلی به سن امید به زندگی مردم عادی رسیده اند، گفت: امروزه نسل هموفیلی رده سنی میانسال و کهنسال را تجربه می کند.

  ** آقا تهرانی: دشمنان برای نابودی اسلام هزینه زیادی صرف می کنند
  دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: دشمنان برای از بین بردن دین مبین اسلام اعتبارات کلانی هزینه می کنند.
  حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی در نهمین همایش تجلیل از سیره سرایان اهل بیت در مسجد چهارده معصوم (ع) شهر همدان اظهار کرد:آمریکا برای از بین بردن اسلام، با وجود مشکلات و کمبودهایی که در این کشور وجود دارد هزینه زیادی می کند تا پس از رسیدن به این هدف خود، برای آبادانی کشورش تلاش کند.
  وی افزود: یک نمونه از این اقدام دشمنان در مجادله انتخاباتی ترامپ و کلینتون فاش و پرده از هزینه کرد ۶ تریلیون دلار در منطقه خاورمیانه برای از بین بردن اسلام برداشته شد.
  وی تصرح کرد: آمریکا از وجود جایگاه اثر گذار امام حسین(ع) در دین اسلام هراس دارد لذا مسلمانان به علت داشتن امام حسین(ع)، محرم و صفر نباید از کسی بهراسند.

  ** محکوم به قصاص در ملایر از طناب دار رهایی یافت
  مدیرکل زندان های همدان گفت: با اخذ رضایت از اولیای دم، مددجوی زندان ملایر محکوم به قصاص نفس از طناب دار رهایی یافت.
  حسن محمد یاری اظهارکرد: با تلاش و پیگیری های مستمر واحد مددکاری و شورای حل اختلاف ویژه زندان ملایر، رضایت شاکیان (اولیای دم) مددجو ب-م اخذ شد.
  وی اضافه کرد: این مددجو به جرم قتل عمد به مدت هفت سال در زندان ملایر تحمل حبس می کرد و محکوم به قصاص نفس شده بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.