• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار خودرو , اقتصادی » قیمت انواع خودروی هیوندای/ آی ۴۰ گران‌ترین شد
  کد خبر : 1947708

  قیمت انواع خودروی هیوندای/ آی ۴۰ گران‌ترین شد

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، خودروهای مختلفی که وارد ایران می‌شوند باید برای ترخیص از گمرک مبالغی را به عنوان تعرفه وارداتی، مالیات بر ارزش افزوده و … پرداخت کنند. بر همین اساس ردیف‌های تعرفه‌ای مختلفی با توجه به حجم موتور خودروهای مختلف برای آن‌ها در نظر گرفته شده است که واردکننده…

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، خودروهای مختلفی که وارد ایران می‌شوند باید برای ترخیص از گمرک مبالغی را به عنوان تعرفه وارداتی، مالیات بر ارزش افزوده و … پرداخت کنند. بر همین اساس ردیف‌های تعرفه‌ای مختلفی با توجه به حجم موتور خودروهای مختلف برای آن‌ها در نظر گرفته شده است که واردکننده خودرو باید نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

  پس از آنکه هر خودروی وارداتی بر اساس لیست قیمتی گمرک، ارزش‌گذاری شد، برای هر خودرو بسته به حجم موتور آن درصدی از ارزش مشخص‌شده آن، به عنوان تعرفه اعمال می‌شود.

  بر این اساس، با توجه به جدول مقررات صادرات و واردات، به طور کلی خودروهای سواری کمتر از ۱۵۰۰ سی‌سی در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۲۹۰ طبقه‌بندی می‌شوند و واردات این خودروها مشمول ۴۰ درصد حقوق و عوارض گمرکی است.

  همچنین واردات خودروهای سواری بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۳۱۹ طبقه‌بندی شده و مشمول ۴۰ درصد حقوق و عوارض گمرکی می‌شود.

  خودروهای سواری از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی هم در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۳۲۹ طبقه‌بندی می‌شوند که این دسته از خودروها نسبت به دو ردیف قبلی، از ۱۵ درصد تعرفه بالاتری برخوردارند و مشمول ۵۵ درصد حقوق و عوارض گمرکی می‌شوند.

  واردات خودروهای سواری بالای ۲۵۰۰ سی سی نیز کماکان بر اساس مصوبه هیات وزیران ممنوع است، اما سایر خودروها علاوه بر تعرفه و عوارض، مشمول ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و چهار درصد مالیات علی‌الحساب است.

  قیمت خوردهای وارداتی براساس ارزش‌ خودرو و همراه با کرایه حمل محاسبه می‌شود و واردات تمام خودروها در گام اول نیاز به مجوز ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد.

  با توجه به موارد مذکور و لیست قیمت خودروهای مختلف هیوندای که وارد ایران می‌شوند، ارزش گمرکی و ارزش وارداتی این خودروها به کشور به شرح جدول زیر است که تمامی قیمت‌ها بر پایه دلار آمریکا است.

  مدل خودرو

  قیمت تحویل روی کشتی

  هزینه حمل دریایی

  ارزش و هزینه حمل

  تعرفه

  ارزش کل با احتساب تعرفه

  i۲۰ ۱۴۰۰cc

  ۱۲۰۲۵

  ۵۲۵

  ۱۲۵۵۰

  ۴۰

  ۱۷۵۷۰

  Accent ۱۶۰۰cc

  ۱۲۷۰۰

  ۶۵۰

  ۱۳۳۵۰

  ۴۰

  ۱۸۶۹۰

  Elantra ۱۸۰۰cc

  ۱۶۰۰۰

  ۷۰۰

  ۱۶۷۰۰

  ۴۰

  ۲۳۳۸۰

  Veloster ۱۶۰۰cc

  ۱۶۳۰۰

  ۷۷۰

  ۱۷۰۷۰

  ۴۰

  ۲۳۸۹۸

  i۳۰ ۲۰۰۰cc

  ۱۷۸۳۰

  ۶۷۰

  ۱۸۵۰۰

  ۵۵

  ۲۸۶۷۵

  ۱۹۴۵۰

  ۱۰۵۰

  ۲۰۵۰۰

  ۵۵

  ۳۱۷۷۵

  IX۳۵ (Tucson) ۲۴۰۰cc

  ۲۰۶۵۰

  ۷۵۰

  ۲۱۴۰۰

  ۵۵

  ۳۳۱۷۰

  Sonata ۲۴۰۰cc

  ۲۳۲۳۰

  ۷۲۰

  ۲۳۹۵۰

  ۵۵

  ۳۷۱۲۲.۵

  i۴۰ sedan ۲۰۰۰cc

  ۲۴۴۵۰

  ۸۰۰

  ۲۵۲۵۰

  ۵۵

  ۳۹۱۳۷.۵

  i۴۰ station wagon ۲۰۰۰cc

  ۲۵۸۸۰

  ۸۲۰

  ۲۶۷۰۰

  ۵۵

  ۴۱۳۸۵

  Santafe ۲۴۰۰cc

  ۲۵۵۵۰

  ۹۰۰

  ۲۶۴۵۰

  ۵۵

  ۴۰۹۹۷.۵

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.