• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار , بین الملل , سیاسی » سازمان ملل خواستار طرحی برای تخلیه شرق حلب شد
  کد خبر : 1947310

  سازمان ملل خواستار طرحی برای تخلیه شرق حلب شد

  مشاور امور انسان دوستانه سازمان ملل در سوریه از آمریکا و روسیه خواست تا طرحی را برای تخلیه شرق حلب ارائه کنند.  جان اگلند مشاور امور انسان دوستانه سازمان ملل در سوریه روز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد: آمریکا و روسیه باید برای تخلیه شرق حلب میانجیگری کنند. بیش از ۱۵۰ هزار غیر نظامی در…

  مشاور امور انسان دوستانه سازمان ملل در سوریه از آمریکا و روسیه خواست تا طرحی را برای تخلیه شرق حلب ارائه کنند.

  ۱

   جان اگلند مشاور امور انسان دوستانه سازمان ملل در سوریه روز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد: آمریکا و روسیه باید برای تخلیه شرق حلب میانجیگری کنند. بیش از ۱۵۰ هزار غیر نظامی در شرق حلب با خطر افراط گرایی شدید روبرو هستند.

  وی در ادامه تصریح کرد: ۵ ماه مذاکره بر سر طرح های کمک رسانی به حلب، نتیجه ای نداشته و این وظیفه آمریکا و روسیه است تا برای دستیابی به یک توافق تلاش کنند.

  اگلند افزود: گروه های مخالف در شرق حلب به طور ساده خواستار توقف درگیری ها شده اند تا مردم این منطقه را ترک کنند. روسیه اعلام کرده است که درباره سازماندهی تخلیه غیر نظامیان از شرق حلب مذاکره خواهد کرد ولی هیچ تضمینی درباره توقف درگیری ها نداده است.

  در ۲۶ روز گذشته بیش از ۸۰۰ نفر در شرق حلب کشته و ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر نیز زخمی شده اند.

  دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین در سخنانی تاکید کرد: مسکو از ادامه تماس ها و مذاکرات بین جان کری وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که در تلاش برای دستیابی به توافقی بر سر اوضاع شهر حلب هستند، حمایت می کند.

  وی در ادامه تصریح کرد: چشم انداز دستیابی به توافق هنوز نامشخص است. مانند گذشته هنوز بسیاری از سئوالات بی پاسخ مانده است.

  جان کری وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار و گفتگو با لاوروف در کنفرانس سازمان امنیت و همکاری اروپا در هامبورگ آلمان در سخنانی تاکید کرده است که هنوز نسبت به دستیابی به توافق با روسیه بر سر شهر حلب امیدواری وجود دارد.

  وی گفت: ما اینجا بر روی برخی چیزها کار می کنیم. امیدوارم پیشرفتی در زمینه دستیابی به توافق بر سر شهر حلب با روسیه به دست آید ولی نسبت به این مساله مطمئن نیستم.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.