• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » امنیت، پیش نیاز گردشگری در کشور
  کد خبر : 1947239

  امنیت، پیش نیاز گردشگری در کشور

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، سردار مهدی معصوم‌بیگی در آیین آغاز به‌کار دومین گارگاه ‌آموزشی یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: اگر در سازمانی اهداف تبیین شده و راهبردها مشخص باشند و همچنین برنامه‌های روشنی برای تحقق آن راهبردها وجود داشته باشد، باید بر سه محور، توانمندسازی…

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، سردار مهدی معصوم‌بیگی در آیین آغاز به‌کار دومین گارگاه ‌آموزشی یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: اگر در سازمانی اهداف تبیین شده و راهبردها مشخص باشند و همچنین برنامه‌های روشنی برای تحقق آن راهبردها وجود داشته باشد، باید بر سه محور، توانمندسازی کارکنان، استفاده از فن‌آوری‌های نوین و جلب مشارکت‌های مردمی تمرکز کرد.

  وی افزود: در مورد توانمندسازی کارکنان، باید تمرکز اصلی را بر آموزش با رویکرد مهارت‌افزایی آنها گذاشت تا شاهد تبدیل روزافزون منابع انسانی به سرمایه‌های انسانی باشیم.

  جانشین پلیس پیشگیری ناجا اظهار کرد: استفاده از فن‌آوری‌های نوین در امر تامین امنیت نیز افزون بر کاهش هزینه‌ها، امکان پایش جغرافیایی و اشراف بیشتر بر ماموریت را فراهم می‌کند.

  این مقام ارشد انتظامی در ادامه سخنان خود بر جلب مشارکت‌های عمومی و بسیج همگانی در راستای اهداف یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد و گفت: استفاده از امکانات عظیم مردمی برای پیشگیری از وقوع جرم علیه آثار فرهنگی و ملی و نگهداری از آنها، ظرفیت بسیار بزرگی است که باید بیش از گذشته آن را فعال کرد.

  سردار معصوم بیگی با یادآوری اینکه فضای کنونی جهان، فضای جنگ نرم بوده و نبردها در فضای سایبری و با قدرت نرم انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی و تاریخی کشور و نیزدیگر ارزش‌های ما همچون راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی(ع) و عزاداری میلیونی در سالگرد شهادت امام رضا(ع) از جمله مؤلفه‌های اساسی قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است که امکان تجهیز فکری را برای آزادگان جهان به وجود می‌آورد.

  وی در ادامه با اشاره به پشتوانه غنی میراث فرهنگی کشور و وجود ۳۲هزار مکان تاریخی ثبت شده در این حوزه بر مسئولیت سنگین یگان حفاظت میراث فرهنگی تاکید کرد و گفت: این یگان دارای دو ماموریت محوری و اساسی از جمله مراقبت و محافظت از آثار ثبت شده فرهنگی و ملی و تامین نظم و امنیت گردشگران و بازدیدکنندگان از این آثار است.

  وی افزود: توسعه و گسترش صنعت گردشگری در گرو امنیت پایدار است که به لطف پروردگار این مقوله در کشور عزیزمان کاملا برقرار بوده و بستری فراهم کرده است که امروز در کمتر نقطه‌ای از جهان شاهد آن هستیم.

  این مقام ارشد انتظامی، سپس به تشریح آسیب‌ها و چالش‌های پیش رو در مقوله گردشگری پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین این ‌آسیب‌ها نگاه بخشی داشتن به گردشگری است که باید تبدیل به نگاه ملی شود و در نتیجه ‌آن مشارکت همگانی در پیشگیری از وقوع جرم را در این حوزه تقویت کرد.

  وی تاکید کرد که در این راستا باید افزون بر فعالیت‌های خود یگان، بر پیگیری فعال این موضوع از طریق رسانه‌ها نیز تکیه کرد و نیروی انتظامی نیز در تمام سطوح از این ماموریت یگان‌های حفاظت پشتیبانی می‌کند.

  سردار معصوم بیگی در ادامه به تشکیل اداره مشارکت‌های مردمی در یگان حفاظت میراث فرهنگی اشاره و تاکید کرد: این کار گام بلندی در جلب مشارکت مردمی به شمار می‌رود و باید به همین روش در شهروندان حساسیت ایجاد کرد و برایشان روشن کرد که این میراث برای فرزندان آنهاست.

  این مقام ارشد انتظامی در پایان با تاکید دوباره بر لزوم آموزش پیوسته نیروی انسانی خاطرنشان کرد: تنها وجود منابع فیزیکی و مادی موجب موفقیت نخواهد شد بلکه برای تحقق این مهم باید کارکنان متخصص‌ و کارآمد افزایش یافته و از سرمایه انسانی باانگیزه برخوردار بود.

  براساس گزارش سایت پلیس،  دومین کارگاه آموزشی یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عنوان “نقش و جایگاه یگان حفاظت در توسعه صنعت گردشگری” به مدت سه روز در دانشکده مرزبانی دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.